Punixz

Д�о laptop.bg - Амин.

5 posts in this topic

Както беше написал един потребител в една тема....
Този форум се превърна в пълен батак.

Тема в която гласувахме да се добавят модератори, защото реално хората дето са админи и т.н... нямат време понеже се занимават с реалните неща в laptop.bg
Тази тема... http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=34854
Та... добавиха модератор.. но явно не е достатъчно.

Какво се промени? - НИЩО!
Защо? - Защото реално избраният модератор трябва да пита и да се съветва с хората от laptop.bg
И тук идва въпроса... Товага защо го добавихте...? Обезсмисля се всичко...
Или правите някой модератор и да има право да наказва/банва или както искате го назовете/ или не се правете, че се е случила някаква голяма промяна, която ще помогне.

Политиката на laptop.bg е следната.. според моето виждане /може и мото да го наречем/
Правим 10000 неща, за да ги има! - но реално само 3 неща ще са наред.

Съжалявам но на мен вече ми писна, да гледам как се случват неща очевадни в нарушение и нищо да не се случва с нарушителите!
Ето и примери:
Някой пише на шльокавица - модератор идва и му редактира мнението като преписва всичко на кирила.
Ъ? Тогава защо си правя труда да обръщам езиците...

И няколко пресни примера:
Разразилата се тема за Nuclear_Eye ...
1. Накрая се оказа, че е знаел за проблема.. но все пак иска да го пробута? - Това се нарича умишлена измама!
Какво стана? Писах на един модератор и бях осведомен, че не може да направи никакво наказание - такава била политиката на форума /която липсва/

2. Същият този "търговец" копира и 'постна' лична кореспонденция на публично място /в темата/.
Разговарях с модератор.... не може да се накаже.. понеже политиката..
Извинете ме.. но има закон/не говорим за форума/ за тези работи... Никой няма право да споделя лична кореспонденция.. освен ако и другият участник в нея не е дал съгласието си.
Аз съгласие не видях.. човека просто си я 'постна'.

Та накрая се оказа, че форума става един публичен дом. Което до някъде е хубаво за laptop.bg. Идват хора.. 'постват' каквото си искат, без да им дреме и си отиват.
Хубаво замислено... но на мен /предполагам и на други редовни потребители/ не им е приятно.

Та.. имам и една молба към г-н. Добриков и компания.
Възможно ли е да се отделите от клиповете,ревютата и снимането на фонтани и да си довършите работата тук по форума.
Защото в момента това е 50% форум.
Като давате права на някой.. поне го правете както трябва. Без да е нужно да пита за всяко нещо, все пак за това е модератор, за да не ви отнема от времето от офис нещата.

Благодаря,
Амин за форума.

Поздрави.

п.с. Има още какво да се пише... но просто според мен смисъла е нулев. Всички виждаме какво се случва, както и в цяла България.

1 person likes this

Относно политиката на раздел "Борса".

Ето правилата на раздел борса: http://forum.laptop.bg/index.php?app=forums&module=forums&section=rules&f=4

Ако даден потребител се представя за друг потребител, нашата политика е да се обединят. Например представящия се за Captain в тази тема http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=42624#entry167032 използва профил METALECTRON и мненията му бяха обединени в един профил.

Да, нашата политика е малко по-различна и разчита на самоконтрол, правилата на всички са ясни, няма нужда всеки ден на човек да се повтаря - не кради, не лъжи, казвай истината.

Според нас е по-добре даден потребител да пише от профила си отколкото да му бъде изтриван, след което той да създаде нов и да се представя за друг човек. Измамите така няма да имат край и се окуражават.

Нека видим колко от тези правила са спазени?

Има и други начини за наказание, има си и ИП скан приложение

Нека видим колко от тези правила са спазени?

Има и други начини за наказание, има си и ИП скан приложение

Опитвали сме се с IP, но отново пример с METALELECTRON, който имаше десетки нови и нови профили, може да го питате колко различни профила и IP адреса е използвал във времето, за да прави тези регистрации и да пише мнения.

Прокси защита на форума? :)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...