Sign in to follow this  
Followers 0
ZemlqK

Проблем с бутването при преинстал на win7. Caldera DR-DOS

5 posts in this topic

Здравейте,

днес се опитах да преинсталирам операционната система и когато поставих диска и реснах ,вместо да се появи обичайната процедура за преинстал, се появи някакъв текст. Изписва ми нещо ново, което не съм го забелязвал до момента. Става въпрос за Caldera DR_DOS. Изреждат се някакви редове с надписи, които не мога да ги прочета(твърде бързо минават). Накрая се вижда C:\ instaled, D:\ instaled, E:\instaled нещо си all rights reserved Caldera DR-DOS и години.Последните няколко реда са : Caldera DR-DOS
copyrights нещо си

и накрая,
[DR-DOS] A:\> така си стой и сякаш иска да въведа някакви команди, за да мога да продължа бутването.

Единствения вариант е да изключа и пак да включз лаптопа, или да стартирам биоса и там да продължа стартирането на ОС-ма.

Някои познати ме съветваха да се разровя в биоса и да намеря команда first boot from CD\DVD но подобно нещо така и не намерих. Само настройки от къде да бутва (сд, флаш и тнт) но никъде нямаше от къде първо да бутне.

В началото си мислех, че проблема е при запсиването на ОС на диска или в настройките за бутването.Сега вече се съмнявам и мисля, че проблема е по-сериозен.

Друго което смятам да пробвам е да се опитам с някои друг уиндолс на някои познат, при който няма такива проблеми. Но не смятам, че ще подейства.Сигурно пак ще излезе този текст.

Предполагам, че са нужни някакви команди да се въведат в тази ОС-а Caldera DR-DOS и тогава да се започне по същество.

Моля, които може да помага. Лаптопа ще ми трябва тези дни а се нуждае от преинстал.

Edited by ZemlqK

Защо не пробваш през флашка? Мнофо по-бързо и лесно става. F12 boot menu бачка ли ти?

Не съм преинсталвал от флашка никога.

Предполагам ,че ще имам същия проблем.

Но ако дадеш съвети ще пробвам. :)

http://www.intowindows.com/bootable-usb/ Правиш до 4-та стъпка и след това разархивираш .iso файла на операционната система във флашката. Накрая в BIOS даваш да boot-ва от флашката и си готов.

Ако ще инсталираш windows7 това е най-лесния начин през флашка. http://uroci.net/urok/2609/

1 person likes this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0