Sign in to follow this  
Followers 0
Guest бойко милошев

Лаптоп HP 4710s

18 posts in this topic

здравейте,

бих искал да си взема гореспоменатия лаптоп модела с процесор Т8700 на 2,53khz HP prbook 4710s.

Въпрос: може ли тоя лаптоп да обработва записаните от мен с видеокамера а и свалени също филми с висока резолюция/1920 по 1080/ и след това да ги подава посредством HDMI изход на телевизор. същите филми да се гледат на телевизор с фул хд резолюция, нормално без да забиват, забавят или прекъсват с оглед на видеокартата с която е оборудван лаптопа.

Здравейте,

да този модел може да обработва филми с висока резолюция,също така можете да го свържете с плазмен телевизор и да изкарате звук + картина ( въпреки че за камера е желателно да има 1394 port, но той вече е рядко срещан при лаптоп).За да не насича образа не трябва да се работи нищо друго на машината освен филма.

Поздрави

Цвети

Аз съм с 4710s, но с по-слаб Core 2 Duo.

Ако имаш някакви въпроси.. :)

видеокамерата ми е Sony HDR-SR10E фул хд с 40 гб. HD нов модел 2008 края 2009г. телевизор Sony KDL-40V5500 , фул хд, модел 2009г.

лаптопа който ми трябва освен за интернет и обикновенна пишешта машина, то ще кача и Auto CAD, най-вероятно 2008г. за най-обикновенни нека ги наречем ситуационни скици и това е. От тук нататък искам да го ползвам поне година за мойте видеоклипове, музика, филми и снимки, а след това ще си купя мултимедиен плеър от рода на попкорн. та въпроса ми е: Тоя HP4710s с процесор Т8700 който още не съм закупил дали ще може да ми върши работа. Защо съм се спрял на него? Защото не ми се дават повече от 1500лв, защото е с 17 инчов дисплей и защото е HP. не разбирам от лаптопи. Обикновен потребител съм запознат с основни програми и ползването им

Не работи блутута или аз незнам откъде да го пусна?

Моля помагайте!

Не работи блутута или аз незнам откъде да го пусна?

Моля помагайте!

Натискаш бутончето до бутона за стартиране на лаптопа и се отваря HP Info Center. След това влизаш в Wireless Assistant и от там може да се включва или изключва.

a570a0c120.jpg

Имам нов HP 4710s и ми насичат филмите, свалях какви ли не кодеци и плеъри...Филмите почват ОК но след известно време почват да забиват.

Какъв може да е проблема?

Слаб процесор? :)

Пробвайте с VLC VideoLan да ги гледате.

Слаб процесор? :)

Пробвайте с VLC VideoLan да ги гледате.

VLC media player ли? Пробвах и пак същото...

Процесорът не е слаб, Т5870 двуядрен Intel Core duo.. едва ли е от него

С каква ОС си? Напиши малко по- подробно какво си пробвал, при всички видео формати ли е така, наблюдаваш ли разлика в забиването, когато филма е на цял екран и когато не е.? Драйверите ти обновени ли са?

Edited by IVcho

С каква ОС си? Напиши малко по- подробно какво си пробвал, при всички видео формати ли е така, наблюдаваш ли разлика в забиването, когато филма е на цял екран и когато не е.? Драйверите ти обновени ли са?

С XP ОС съм. Пробвах К-Lite Mega(сега съм с него) и преди това още доста други...при всички видео формати е така, HD, Divx, DVD-R и при всчкакви плеъри..Забива еднакво при всички, по няколко пъти по време на филм, драйверите са обновени, лаптопът е нов. Забива на всеки филм картината и пак тръгва, но може да се окаже, че от Биткомета или Firewall-а, не знам, защото вчера като ги изключих, и HD филмът не прекъсна нито веднъж. Възможно ли е това да е причината?

Инсталирай този кодек http://zamunda.net/details.php?id=164148 разрешава много проблеми при видео изображения с високо качество. Тук са настройките които трябва да направиш след инсталация http://www.kmplayer.com/forums/showpost.php?p=18257&postcount=2 . Настройките са за KMPlayer, който ти препоръчвам да използваш, ако все още го нямаш. Надявам се да има ефект.

Благодаря! Ще пробвам, а този кодек само за HD filmi ли е или става и за други формати?

zdr i a z imam su6tiq laptop hp 4710s s win7 sum i na men mi zasi4at vsi4ki filmi i sum probvsal vs kodeci,i procesora hi4 ne e slab video kartata e na visoko nivo i da ne zabravqme vse pak e HP no nz na kvo se dulji tova

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0