Sign in to follow this  
Followers 0
NOSleto

Sony VAIO NETBOOK

16 posts in this topic

здравейте колеги! почнал съм с подобряването на домашните компютри и карам наред! след като на лаптопа от подписа минах от Intel Core 2 Duo T6570 2.1GHz на Intel Core 2 Duo P8600 2.4GHz, следващия в списъка е нетбука на майка ми. За съжаление той е с AMD E-450 APU with Radeon HD Graphics 2 CPUs 1.6GHZ и моя стар процесор нема как да му стане! искам да попитам какъв процесор да му търся, ако може точен модел, защото от AMD нищо не разбирам! Благодаря предварително!

http://www.reviewcentre.com/Laptop-Reviews/Sony-VAIO-PCG-31311M-reviews_1617816

Sony VAIO PCG-31311M това пише на долната му част!

Може и да греша,но мисля че процесор на нетбук няма как да се смени,тъй като е запоен за дънната платка.

Socket: BGA FT1 - тоест е запоен. Пак може да се смени, но трябва да разпояваш и запояваш, което не си е работа. Иначе би трябвало да може да подкараш нещо от Е1 и Е2 серията. Обаче четох, че може и да не бъде разпознат от BIOS.

значи си остава така :scenic:

кажете някакъв процесор за въпросния нетбук, защото положението е много зле. на уиндоус рейта на процесора дава 3,8 :help: останалите неща са на 5,9 ако намеря процесор за нормални пари - 10-11-12 паунда в ebay ще го носа в Мост Компютърс да го сменят.

Не е много сигурно, че ще ти тръгне двуядрен, затова по-добре не се занимавай с ъпгрейд, особено на AMD базирана машина. По-добре го продай и вземи нещо по-читаво.

Не е много сигурно, че ще ти тръгне двуядрен, затова по-добре не се занимавай с ъпгрейд, особено на AMD базирана машина. По-добре го продай и вземи нещо по-читаво.

То и сегашния E-450 си е двуядрен.

1 person likes this

Да, пак съм се разсял. От това което четох, е възможно да запалиш Е2-1800. Но прогреса не е голям:

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+E2-1800+APU&id=251

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+E-450+APU&id=250

благодаря много! като цяло характеристиките на машинката са добри, само процесора е под всякаква критика

Прекрасни са му характеристиките,поне за дейностите за които е направен.От Там идва и названието нетбук.

1 person likes this

Gero,взе ми думите от устата/изпревари поста ми с 1-2 мин. :) / Тези джаджи не са правени да ти вървят игрите с максимален фрейм!Вадиш от джоба,сърф нет,мейл,офис пакет,някой клип от тубата и прибираш в джоба.Машинката си е супер,най-много да я изпортиш!

1 person likes this

а то за игри не става и по принцип не се използва с тази цел. майка ми си го ползва за интернет, писане на документи и гледане на презентации, но проблема е че работи адски бавно, товари се от най-малкото нещо и мишката върви на "снимки". много бавно отваря браузърите - Гугъл Хром. не е пълен защото от колкото там му е хард диска са заети 60ГБ, рам-та му е 4-ка, което е повече от моята :help:

528423_585541498130495_457166861_n.jpg

Пробвай малко да го почистиш с Ccleaner в регистрите и ако няма достатъчно голям ефект, пробвай и с Reg Organizer. Тази програма чисти доста грешки в регистрите, компресира ги и има разни тулове, които спомагат за по-бърза работа на системата.

Най-вероятно ти е омазана системата,или регистрите или и двете.Опитай съвета на god_15,според мен с един фреш инстал на джама няма да познаеш машинката!

ясно ще ги пробвам и 2-те програми

Всички тези неща ги прави преинсталираната програма на ноут-а VAIO care... Би трябвало да я имате, освен ако не сте я деинсталирали... Аз имам същата машинка от година и половина и за описаните дейности е безотказна...

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0