Sign in to follow this  
Followers 0
radostin_twit

Смятам да си сменям Wireless картата:

8 posts in this topic

Та въпроса ми е:

Нещо по-специално да има(различно от това видео - http://www.youtube.com/watch?v=4QVjgKAmlQw)?

Размера на всички Wireless карти ще пасне на моят лаптоп?

Като сменя картата да потдържа по-бърза връзка(да потдържа и a/, а не само b/g/n) антената ще може ли да го потдържа?

Обхвата на антената ще се овеличи ли след смяната на картата, ако не тя може ли да се смени с някоя по-добра?

Какво представлява MIMO, което доста рутери го потдържат и например Broadcom 802.11 b/g/n потдържа ли го?

Каква Wireless карта можете да ми препоръчате която да е около 90-100лв максимум?

Edited by radibg2

Ползата от поддръжката на 802.11а е никаква- максимум 54мб/с. Каква е основната цел на мероприятието? 90/100лв е сериозна цифра за WI-FI карта!

Здравей,

ако ще сменяш картата на DV7 (който си писал като лаптоп), имаш голям 'проблем'. който трябва да разрешиш 1во - трябва ти съвместима карта за твоя лаптоп. НР лаптопите са капризни към използваните wireless карти и има голяма възможност след смяната да се сблъскаш с 'unsupported wireless adapter'...

802.11a защо ти е? N не ти ли върши повече работа, а и е по-нов като стандарт.

Колко антени имаш в лаптопа - 2 или 3? Има 2, 3 модела DV7, като wireless картите мисля, че са различни (mini pci-e и mini pci-e half size).

MIMO е технология, която най-общо казано която подобрява трансфера на данни. Инфо тук

Ta, кажи какъв е лаптопа, каква е картата, с колко антени, ще предложим нещо...

Лаптопа е - HP Pavilion dv7 3150EQ, картата е Broadcom 802.11n Network Adapter. Незнам колко антени има.

Edited by radibg2

Имаш си 802.11n , за какво изобщо ти е 802.11а ? Да беше по-бърза, ама не е.

Да не споменавам,че "а" стандарта не поддържа криптиране WPA и WPA-2,а само WEP/цифров ключ/.Казано по-просто,WI-FI мрежа,криптирана с WEP,се "чупи" за около 2-5 мин./ако хоста е активен и обменя пакети с висока скорост,времето за проникване намаля/.Като сметнеш и евентуален проблем с "брандиране"на новата ти карта от страна на биоса на машината ти,упражнението със смяната е......

Edited by vertexe

Добре. Значи няма смисъл от това a. Ами тогава антените могат ли да се сменят защото например преди няколко дни моя лаптоп лови една мрежа на 2 чертички, а друг на 4. От антените ли е тая разлика(да спомена само, че онзи лаптоп беше много стар и модела му не се произвежда вече)?

Не си пипай машината.Приемането на сигнала зависи от много работи,да предположим че си с компа в точка А а рутера ти е в точка В,приемането може да е различно/до 5-9 %/през 2-3 дни.Много фактори имат значение,в това число и положението на тялото ти пред машината.Хвърлям линк на братле в съседен блок с 5 db антена и той ми казва че през влажни дни/мъгла,дъжд и т.н./минава 95% качество на сигнала,иначе стои на 85%.Не казвам,че няма по-добри карти/аз лично съм постигал изумителни резултати с Атерос/,но според мен не си бутай машината,ако нямаш хардуерен проблем.

1 person likes this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0