Sign in to follow this  
Followers 0
LoToR

Най-добра антивирусна?

48 posts in this topic

Привет на всички!

Преди 2 дни си купих лаптоп Acer ASPIRE 5738ZG и до този момент съм много доволен!

Но с новата придобивка идват и въпросите - а именно коя е най-добрата защита,която мога да му осигуря?Нуждая се от лека антивирусна,която да не претоварва компютъра и в същото време да е сигурна и да го пази от вредители от всякакъв вид.Същестува ли такава и коя е най - добрата.Използвам Windows Vista x64.Благодаря предварително

Предполагам Avira ще ти свърши работа.

Но дали е най-добра не мога да кажа.

Хубав въпрос.

Аз съм с Аvast и имам лаптоп от тази серия. Няма никакви проблеми, изключително лека, сканира постоянно и в същото време не се усеща машината да се натоварва. Доста хора е хвалят, апък и си е една от най-добрите ловци на коне :)

Аз съм с Аvast и имам лаптоп от тази серия. Няма никакви проблеми, изключително лека, сканира постоянно и в същото време не се усеща машината да се натоварва. Доста хора е хвалят, апък и си е една от най-добрите ловци на коне :)

И аз съм с нея.Компютъра почти не се бави.Много лекичка.

Абе всички си имат различни идеали за най-добра антивирусна. Някои искат пълна защита (почти), но минуса е, че компютъра става много тромав. А някои просто искат да мислят, че са сигурни с някоя лека, но надеждна антивирусна. Avg или avira + comdo firewall е доста хубава и лека комбинация според мен. And one more thing (ябълкова работа :lol: ) не съм пробвал, но мисля, че comodo antivirus си струва.

Аз съм с Аваст и съм доволен. Тя е бърза, лека и ефикасна плюс това мога да си взема от сайта им безплатен годишен лиценз за "домашни" потребители. Иначе от всичките дето съм пробвал най-добър от към настройки и мощ бе Kaspersky, тъй като я ползвах нелегално, почти всяка седмица трябваше да и търся ключ, защото често попадаше в черната листа и затова я разкарах.

Edited by sirgeorge

Привет на всички!

Преди 2 дни си купих лаптоп Acer ASPIRE 5738ZG и до този момент съм много доволен!

Но с новата придобивка идват и въпросите - а именно коя е най-добрата защита,която мога да му осигуря?Нуждая се от лека антивирусна,която да не претоварва компютъра и в същото време да е сигурна и да го пази от вредители от всякакъв вид.Същестува ли такава и коя е най - добрата.Използвам Windows Vista x64.Благодаря предварително

Ами гледам, че са ти писали някои да си сложиш от прословутата Аваст или Авира, обаче ако вършиш сериозна работа на компютъра си, и искаш защита на високо ниво, си сложи нещо по-сериозно!

Има няколко, които са доста добри, аз ти препоръчвам Bitdefender! Виж им сайта на български имат Bitdefender на български

Въпроса е много компрексен, най-добрата антивирусна програма ........ аз съм много доволен от NOD32, не и е скъп лиценза -5лева на месец! Аваста доста ме дразни, направо немога да я понасям върти се там тая синята топка бави, бави бави и трие каквото си поиска когато си поиска!

иначе използвам и различни тулчета, които са доста ефективни примерно norman malware cleaner !!

Значи всеки може да изкаже своето лично мнение и наблюдение относно антивирусните програми. Никой не може еднозначно да посочи коя е най-добрата.

Моето наблюдение е:

Kaspersky е най-подходяща поне за мен, защото въпреки че е по-тежичка хваща доста повече вируси и rootkits. Няма да навлизам в подробности относно недостатъците на антивирусните програми, но МОЯТ съвет е: Ако търсите по-голяма сигурност и спокойствие - ползвайте легални продукти на Kaspersky.

Продавал съм повечето от посочените в горните постове антивирусни и мога да твърдя, че Kaspersky се справя най-добре. До момента.

Да добавя - Kaspersky също не е скъп - около 50 лева е лиценза за 12 месеца. Може и от мен да го купите :)

Значи всеки може да изкаже своето лично мнение и наблюдение относно антивирусните програми. Никой не може еднозначно да посочи коя е най-добрата.

Моето наблюдение е:

Kaspersky е най-подходяща поне за мен, защото въпреки че е по-тежичка хваща доста повече вируси и rootkits. Няма да навлизам в подробности относно недостатъците на антивирусните програми, но МОЯТ съвет е: Ако търсите по-голяма сигурност и спокойствие - ползвайте легални продукти на Kaspersky.

Продавал съм повечето от посочените в горните постове антивирусни и мога да твърдя, че Kaspersky се справя най-добре. До момента.

Да добавя - Kaspersky също не е скъп - около 50 лева е лиценза за 12 месеца. Може и от мен да го купите :)

Eдинстwенnо бих добавил Kaspersky internet security 2010

Edited by Pacheliev
1 person likes this

Едно едно сравнение за бързината на антивирусните - https://docs.google.com/viewer?url=http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/performance/performance_dec09.pdf

Победител е Avira. С нея съм от 3 години и нямам никакви проблеми. Лека е не товари изобщо, ъпдейтва се сама и е безплатна. Единствения недостатък на безплатната версия е че показва рекламка при всеки ъпдейт, но това се оправя лесно по следния начин: http://www.wikihow.com/Remove-the-Popup-Ads-in-Avira-Antivir

ESET NOD32 !!!!!

Ползвай трайал версиите, теглиш си от нета паролите на всеки 2...3 месеца и имаш един много добър защитник, и много лек.

От две години съм с Комодо Интернет Секюрити и съм много доволен. От тази година вкараха и антивирусен модул. Досега вируси не съм хващал ако не си ги пусна освен сам. Хубавото е че има и вградена защита на системните файлове. Лек и бърз е антивирусния модул при сканиране. Стената е една от най-добрите и който може да си я настрои просто да забрави че някой ще може да му хакне компютъра. Аваста или Авирата не мога да се сетя коя от двете беше но много изкарват фалшиви тревоги, само като чуят крак и кейген иза тях всичко е вирус с тези имена :lol: Най-хубавото и е че е напълно безплатна и супер мощна защитна стена и няма разни реклами и други подобни. Преди бях с Нод 32 но като пуснаха последните версие Есет Смарт Секюрити и масово омазаха нещата с него. Последно много ядове имах с него докато успея да го разкарам тотално от стария си компютър. А относно Касперски тя определено се слави и се е доказал като един от най-добрите антивируси.

П.С.

Моето вото е че най-добрия антивирус е да нямащ такъв :)

Аз ще добавя още една антивирусна от която съм много доволен - McAfee VirusScan Enterprise 8.5i. Тя е с безплатен лиценз за 2 години и открива и чисти много вируси и шпионски софтуер. Когато чисти вирусите обаче използва защитено изтриване, което няма възстановяване и с програма за изтрити файлове. Напоследък разбрах че McAfee е купена от Intel и ще се усъвършенства като тяхно поделение. С нетърпение очаквам новата и версия!

Най- добрата антивирусна програма е

... :thumbsup:

Програмите за архивиране. Въобще не си мислете, че ако нямате архив, някое програмистко творение ще ви опази.

Можете да спорите до 2050-та година, но това не променя ФАКТИТЕ.

По - добре безплатна антивирусна отколкото отключена платена, по безопасно е

Привет на всички!

най-доброто решение за 1 PC са доказаните в много тестове и излезли на 1 и 2-ро място антивирусни програми SOPHOS I COMODO .Интересното е че на тестовете с над 1 милион висуси Касперски и другите извести програми остават доста зад тях а да не казвам че и някои от най-известните дори ги няма в класацията.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0