Sign in to follow this  
Followers 0
orak1

При смяна на батерия лаптопа умря

22 posts in this topic

ASUS X50Z .Купих си втора ръка батерия за която се твърдеше в обявата че държи около час и половина,което ме устройваше.Поставих я на лаптопа .При включването му забелязах че дисплея понякога леко примигва ,но и това престана и батерията взе да се зарежда.Когато вече беше заредена на 90 % ,от мерак ли исключих захранването за да испробвам батерията .работи така около 2мин в нета и изгасна .При опита ми да го включа-нищо.Искарах батерията и пробвах само на зарядно,включва но не пуска вентилатор и екрана остава тъмен.Искарах хард,рам и го оставих така за 30 тина мин.Поставих всичко на място и го пуснах без батерия и тръгна.За 20 тина мин му пусках игри,филми и др-работи без грешка.Изключих го и пак неще да тръгне.Оставих го за около час .Пускам и работи вече 14 часа страх ме е да го исключа.Между временно го оставих да тегли 2 игри и един филм .Какво да го правя?

Честито! Може ли консумативи да взимате 2ра употреба и после да се чудиш кво става

Това и на мен вече ми се изясни.Ти кажи какво може да се направи -какъв е проблема?

Лаптопа е от серия с проблемен северен мост и според мен е чиста случайност че е починал след смяна на батерия.Ако евентуално пък не е от севера,е възможно да ти се е скапал процесора.Ако е Athlon QL серия трябва задължително да се пробва с друг S1G2 например Turion RM серия.А относно батерията,моето мнение е че са те боцнали с калпава.

Лаптопа работи в момента не е спиран от 21 часа снощи и не зная дали ще включи ако го спра. :(

По някъква случайност токът спря,явно за профилактика.Лаптопа успях да го включа на 8мия опит и пак работи без грешка.Мисля утре да го разглобя и да му извадя малката батерийка,да постои малко без нея и да видим след това какво ще стане.

Според мен,излишно упражнение/с CMOS батерията/.Ако беше от нея,всеки път ще ти реве биоса при старт на системата,а и веднага можеш да видиш дали стойностите и са в нормата според исканията на дъното/AIDA/.А колкото до "изгорелия" процесор..... :) Според мен,случайност на съвпадението за дефект/смяна на батерия-дефект на машината/..

Добре де не мога да разбера как след няколко опита лаптопа включва и работи БЕЗУПРЕЧНО с изгорял процесор.Работи идеално докато не го изключа.Според мен е нещо друго.При натоварване вдига 50-52 градуса,което според мен е нормално.В момента работи без батерия.като сложа старата батерия,изписва да сменя батерия но вече ме е страх да сложа!"новата".Но проблема ми е при старта нищо друго.Снощи го оставих да заспи-събудих го без проблем.

.А колкото до "изгорелия" процесор..... :)

Колко бройки Athlon QL-xx с проблем искаш да ти пратя?

Явно нямаш достатъчно наблюдения над точно тази AMD платформа.Няма нужда да гадаете и двамата,симптомите които са описани съвпадат точно с виновниците които съм написал по-горе.

Тиа дни ще потърся процесор за проба и ще пиша за резултат.

Gero,а колко бройки имаш?Не ме разсмивай бе,човек,по колко време издържат процесорите при теб,1 седмица??Не казвам че не можеш да повредиш проц,особено ако гледаш глупавите филмчета за хлапета в нета/отстраняване на пин,хардуерно "отключване" на множители,софтуерен клок и т.н./Ама да ми кажеш,че имаш една торба процесори,които "горели"защото човека сложил батерия,сменил рам и т.н.е направо смешно!Да не говорим,че ако допуснем повреда на проца,всичко свършва!А човека ти казва,че машината пали на random moment.Orak1,не си губи времето да търсиш проц,причината за повредата ти не е процесор!

Имам 7бр налични 4бр QL-60,2бр QL-62 и 1бр QL-65 и да някои са умрели тотално,а други палят random.Вярваш или не това е истината.

Сега...........Да дам отчет по моя случай.Намерих процесор и въпреки че не вярвам че е от него го смених и лаптопа стартира и бачка супер.И понеже много се съмнявам ....отново върнах стария и същия проблем.След няколко опита се отказах и поставих новия процесор на място.Лаптопа вече е със сменена ос 7 и е наред.За сега ме е страх да слагам злощастната батерия.Благодаря на всички които се отзоваха със съвет и най вече на Gero.

1 person likes this

Gero,не съм бил прав.Добре,че машината е ок.Сори за спама.

1 person likes this

Няма нищо,човек се учи до като е жив.И аз не вярвах че е възможно,но е факт и то специално при Athlon QL,при други не съм срещал този проблем.

И специално към orak1 -обърни специално внимание на северния мост, който се хлади заедно с процесора,смени му термолепенката с нова и качествена,в противен случай в най-скоро време ще имаш по-голям проблем.

1 person likes this

Проблема с процесора го смятам за решен за сега.Вече ме вълнува как да си направя батерията .Имам общо 3 броя .Едната държи 10 мин ,другата хич,а третата от нея ме е страх.Мисля да ги отворя,да подбера най читавите елементи и да ги сложа в корпуса на тази която кара 10 мин.Преди обаче да започна искам съвет как да процедирам и дали изобщо да се захващам???По професия се занимавам с ремонт на битова техника най вече автоматични перални,така че съм наясно с електрониката но не с лаптопите.И тук ли ще обсъдим процедурата или да отворя нова тема.

Това с батерията дето си го намислил няма да стане.И нови елементи да сложиш пак 10мин ще държи.Електрониката в батерията не позволява повече.Най-добре си купи нова или пробвай тази въпросната от която те е страх.

Тази електроника няма ли начин да се препрограмира да се пренастрои или заобиколи някък ??

Има начин-с нова електроника или нова батерия.По добре не си губи времето.

Явно ще трябва да си купя нова батерия :unsure:

В батерията има контролиращ чип,през който минава всичко/брои цикли,проценти разряд при натоварване и т.н./.Когато достигне зададени параметри,спира използването на елементите.При различни видове чипове и изпълнение на електрониката,различен е подхода за RESET на контрол чипа,в някои случаи единствено подмяна с нов.Аз лично съм постигал 30% успеваемост за RESET на електрониката/най-голям процент при батерии на DELL/но е голяма игра.Но в твоя случай,с тая чудесия с проца,дет сдава багажа от смяна на батерия,не бих пробвал изобщо!!

То се разбра че друг изход няма батерия ще се купува но -из нета варианти много.Има на сносни цени но нещо ме съмняват - с батерията има и инсталационен диск .Явно служи да излъже лаптопа че е истинска.Има някакви с по голям капацитет,има и предложения за рециклиране с безсрамно висока цена примерно 136 лв и твърдение че ще е с много по голям живот от нова батерия .В същото време дават гаранция 1 месец !!!!!!!!!

Ако някой е купувал батерия на сносна цена и е доволен ,нека сподели от къде и как. :thumbsup:

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0