Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Михаил

Избор на лаптоп

6 posts in this topic

Здравейте! Предстои ми покупка на нова машина в следващите 1-2седмици. Лаптопа ще се ползва за обичайните работи като гледане на филми, слушане музика, сърфиране в интернет и не на последно място, сериозен гейминг. Като се вземе впредвит, че след 1-2години и за програмиране. Средствата които мога да отделя - 2000лв.

До момента съм се спрял на Lenovo y500 SLI :

http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_Y500-lenovo_ideapad_y500_59367184 - 12gb ram

http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_Y500-lenovo_ideapad_y500_59356553 - 8gb ram + 16gb SSD

От доста време разглеждам, чета из форумите и ми се струва, че това е най-удачният избор за тези пари. Притеснява ме единствено проблема с тъчпада и клавиатурата, та въпроса ми е, ако купя машината от Вас, има ли начин още на място в магазина да проверите лаптопът с какъв тъчпад разполага? И ако се окаже, че е с "ELAN"(т.е. този който дава дефекти) да се замени бройката с друга, на която е "Synaptics"? Иначе, като изключим тези проблеми, досега не съм прочел никъде лош коментар за този модел.

И според Вас, кой вариант ще е по-добър? Тези 16gb SSD, доколкото разбрах, се ползват за Уиндоуса, това ще намали ли времето на зареждане на дадена програма/игра? Попринцип, съм превидил да направя ъпгрейд с SSD по-натам, но ако и тези 16гб са достатъчни..

Също така ме интересува екранът има ли висока отражаемост при този модел, защото все пак си имам огледало.. :D

Отворен съм и за други предложения, разбира се!

Благодаря на всички отзовали се! :thumbsup:

Здравейте

По партиден номер, тези два модела, според Lenovo, нямат горепосочения проблем. Ако все пак се появи такъв или друг проблем, в седем дневен срок може да бъде върнат или заменен.

Този в момента е по-добрия вариант. 16GB SSD се използват от операционната ситема, като разширена кеш на харддиска. Тоест, тя решава каква информация да складира в него, за по-бърза работа на системата.

Аз лично бих изчакал отново модел със 128GB SSD и една 650М, като отделно след време бих направил ъпгрейд с втора 650M, ако усетя нужда.

Поздрави

П.П. За да се активира SSD-то като уголемена кеш, трябва да се използва тази програма.

Мисля, че решението е вече взето! Ако се вземе с SSD, срока за връщане/замяна удължава ли се на 30дни? И имате ли наблюдения върху екрана? Отражаемостта как е?

Да удължава се :)

Поздрави,

Ники

Отражаемостта е в нормата за гланцирана матрица. При по-висока яркост, няма голям проблем с отражения в силно осветена среда. Тоест не пречи на работата.

Много Ви благодаря за бързите и точни отговори! Като взема лаптопа ще пиша отново, за да споделя моите впечатления и т.н. :))

Поздрави!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0