Sign in to follow this  
Followers 0
zeedor4o

Прегряване и гасене на Toshiba Satellite l300

10 posts in this topic

Здравейте! Миналата седмица компютърът ми загасна два пъти без никаква причина. Тази седмица проблемът се появи отново. Инсталирах програма за следене на температурите и забелязах, че процесорът стига 90-95 градуса и тогава гасне. Почистих лаптопа, смених термо пастата и термо лепенката, но проблемът остана. Гасне дори и от live cd, следователно проблемът едва ли е софтуерен или е вирус. Казаха ми, че охладителят може да е заминал. Вентилаторът почти през цялото време е на макс и забелязах, че сега изкарва студен въздух, а преди като се въртеше на макс изкарваше бая топъл въздух. Което ме води до мисълта, че радиаторът просто не отвежда топлината до вентилатора и затова прегравя. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Да търся ли ново охлаждане?

Някъде някой беше писал за подобен проблем с изтекъл охлаждащ агент,

но преди да го чистиш е изглеждал работещ ?

казваш че си сменил термо-лепенки пасти и тн...

може нещо да не си сглобил като хората или да не контактува с повърхността охлаждането

огледай хубаво

Най-вероятно при почистването си спукал heatpipe-a. И заради това вентилатора издухва студен въздух. Ще трябва да се насочиш към ново охлаждане.

Както Dr_Hause написа, огледай добре. Даже докато работи, опипай охлаждането, къде загрява и къде не.

преди пробвахме свален охладител да го нагрее от едната страна със запалка. Така мисля, че най-лесно ще разбере дали е спукано

Правилно е наместено всичко. Профилактирах го след като започна да гасне. Иначе последно е отварян преди половин година някъде. Възможно ли е да се спука от само себе си охлаждането? Също така какъв е шансът термодатчикът да подава грешни данни ?

има малък шанс от прегряването да се спука, а колкото до термодатчика е малко вероятно

Edited by zaekalex

На мястото на термолепенка да си слагал термопаста, и обратното?

Даже пада с няколко градуса като е с паста

едва ле това, по скоро ако термолепенките са с милиметър по ниски от оригиналните е възможно точно това което описва

Където беше паста сложих паста, където лепенка - лепенка. Охлаждането ляга добре. А и проблемът се появи преди това. Със смяната на пастата и лепенката се надявах да се оправи, но явно не е от тях. Да рискувам ли да купувам ново охлаждане? Не знам само как е възможно да се счупи от само себе си.

Edited by zeedor4o

Смених охлаждането и засега всичко е точно.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0