Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Kamen Todorov

Проблем с boot-ване на Acer Aspire V3-571G

7 posts in this topic

С Windows 7 съм. Лаптопа е на няколко месеца и нямаше никакъв проблем до преди 5 дена. Когато се изключи неочаквано и ми изписа съобщението:

PXE-E61: Media test failure, check cable
no bootable device – insert boot disk and press any key

Не се пуска, а само това съобщение показва. Единствено мога в BIOS-а да вляза. Тогава си помислих, че е някакъв софтуерен проблем. Та преинсталирах Windows-a. Всичко вървеше добре точно за един ден, докато абсолютно същото нещо не се случи. Та скоро ще го нося на сервиз, но питам ако случайно грешката не е моя, за да не се излагам там. Съмнявам се, дали не е повреда на hard-а, защото докато се зарежда преди да ми покаже съобщението диода на HDD-то не свети. Мерси, ако някой може да ми помогне.

Отвори сервизния капак, извади харддиска и после пак го сложи. Ако не се оправи в BIOS настрой харда да бъде, четен на AHCI или Compatible mode. Ако пак не стане отиди на сервиз.

Да не вдигам нова тема, пристигна почти същия лаптоп(Acer Aspire E1-571) с Windows8.Ще го ползва възрастен човек и ме помолиха да го преинсталирам до Windos7.При опит за boot обаче, не вижда нито флашка, нито диск(с оригинален Windows).Поставих му друго HDD и пробвах пак, но не става.Каквито и опции да сменя, не се получава.Пробвах AHCI, IDE, сменях бутващите от UEFI, но резултат няма.Имам чувството, че е заключена функцията за boot.Само неговия HDD с Windows8 вижда при boot.

Някой срещал ли е такъв проблем и дали го е решил ?

Каква е точната конфигруация? Ако има USB 3.0, пробвай да сложиш флашката на 2.0 порт, като настроиш UEFI на Legacy. Също така, сигурен ли си, че си направил boot-ващата флашка правилно. Виж дали ще запали инсталацията на друга машина.

...... като настроиш UEFI на Legacy.

Това се оказа, инсталирах го, но не иска вече да бутва на UEFI, само на Legacy BIOS.

UEFI е само за Windows 8 и други по-нови операционни системи, които го използват, затова няма да ти тръгне windows 7 когато ти е активиран.

Aз съм със същият проблем като Камен някой знае ли някакво решение или защо изписва така:PXE-E61: Media test failure, check cable

no bootable device – insert boot disk and press any key

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0