Sign in to follow this  
Followers 0
ANTRAX

Проблем с батерия HP COMPAQ CQ62 202SO

22 posts in this topic

Здравейте. Имам лаптоп HP COMPAQ CQ62 202SO Нямаше батерия като го взех и намерих друга батерия от HP G62 обаче. Когато я сложа запова да се зарежда но след 10 секунди спира и толкова. Сложих Евереста а той изобщо не открива батерия. Какво да правя? Дали батериите на тези два модела са несъвместими? На външен вид са абсолютно еднакви дънните платки също батерията и тя. А съм почти сигурен че батерията си държи. Пробвах я на друг COMPAQ но същата работа като при мен. Благодаря предварително.

Може да възникнат проблеми с батерията,ако не е била на машината при инсталацията на OS,не може да инициализира номера.Пусни нов инстал,с батерията на компа.Биоса вижда ли я?

Хвърляш я (но не в коша,а на специални за целта места) и си купуваш нова,оригинална батерия.

Хвърляш я (но не в коша,а на специални за целта места) и си купуваш нова,оригинална батерия.

Gero много е лесно да кажеш изхвърляш я

Може да възникнат проблеми с батерията,ако не е била на машината при инсталацията на OS,не може да инициализира номера.Пусни нов инстал,с батерията на компа.Биоса вижда ли я?

Може да възникнат проблеми с батерията,ако не е била на машината при инсталацията на OS,не може да иниц

иализира номера.Пусни нов инстал,с батерията на компа.Биоса вижда ли я?

Преинсталирах но няма ефект от цялата работа

Биоса вижда ли я?Ако не,не се занимавай повече-явно се карат нещо с дъното,особено ако е китайче,кой знае какъв чип на брояча са шитнали вътре в батерията нашите малки жълти приятелчета :)

Edited by vertexe

Биоса вижда ли я?Ако не,не се занимавай повече-явно се карат нещо с дъното,особено ако е китайче,кой знае какъв чип на брояча са шитнали вътре в батерията нашите малки жълти приятелчета :)

Сякаш я вижда! Евереста не я отчита вобще. А като я сложих във нея имаше ток и си работеше лаптопа.

Какво значи"сякаш я вижда"??Все едно жена да е "малко бременна".Вижда ли я или не?Сериен номер,капацитет,име на контрол-чипа?Евереста го остави,той работи в графичната среда на OS,говорим за BIOS.

Edited by vertexe

Какво значи"сякаш я вижда"??Все едно жена да е "малко бременна".Вижда ли я или не?Сериен номер,капацитет,име на контрол-чипа?Евереста го остави,той работи в графичната среда на OS,говорим за BIOS.

Да вижда я. Слагах друга батерия но си зарежда без проблем най вероятно батерията е заминала и е за боклука. Освен ако има някакъв друг вариянт.

Е,това е друга работа.Щом машината си отчита друга батерия и я пълни,всичко е точно с компа.Батерията е за боклука.

някой ги правят но не си струва и ктайска от амазона да вземеш за 20 лева пак ще ти работи с нея

някой ги правят но не си струва и ктайска от амазона да вземеш за 20 лева пак ще ти работи с нея

Някакви препоръки от къде мога да намеря такава батерия?

Някакви препоръки от къде мога да намеря такава батерия?

Отваряш я , мериш с мултицет ,намираш проблемния елемент / елементи/ , заменяш ги и ....., но при смяната им може да се повреди електрониката на батерията!!!!

И тогава , може би нова.-Този метод е тестван и с успех на 100%.На HP NC6000.

След интервенцията , бяха нужни 15-20 цикъла пълно-празно за 100% успех.

При 6-елементна батерия сменени 2 елемента.

Пробвай ?

post-9625-0-50328100-1364247091_thumb.jp

Edited by gvd

Отваряш я , мериш с мултицет ,намираш проблемния елемент / елементи/ , заменяш ги и ....., но при смяната им може да се повреди електрониката на батерията!!!!

И тогава , може би нова.-Този метод е тестван и с успех на 100%.На HP NC6000.

Лесно е да го кажеш :о) Като не съм го правил никога едва ли ще се наема :о)

Лесно е да го кажеш :о) Като не съм го правил никога едва ли ще се наема :о)

Това е жокер от приятел, ползвай други жокери!

amazon.co.uk

пълно е с евтини китайски, взимал съм за френд и още е с нея след 2 години

Просто си потърси за твоя модел

http://www.amazon.co.uk/UNI-SUN-Laptop-Battery-Presario-4800mAh/dp/B00BYK9PYC/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1364291546&sr=8-11

61GDo3MkRfL._AA1500_.jpg

Това е жокер от приятел, ползвай други жокери!

Не извинявай не съм искал да те обидя. Просто ме няма във тея неща наистина и едва ли ще се хвана със нещо което не разбирам.

Не извинявай не съм искал да те обидя. Просто ме няма във тея неща наистина и едва ли ще се хвана със нещо което не разбирам.

Не, аз не съм обиден , но дори и да съм, но не съм , къкъв ми е проблема ?

0 за всички, но не и за Теб !

Решението- ти си го .......!

Но тук , .......................на снимката не си съгласен с ............. , а после се предаваш?

С една дума , не искам да се набутвам, а после ---- предавам се , ще се набутам ......но , пак не си решил , какво да правиш?

Пиши когато си решиш проблема, как ако искаш?

Вече имаш дилема:

-По Български?

-По Китайски?

Ти решаваш , но може и дилемата да се .....х3

post-9625-0-11350800-1364331730_thumb.jp

Edited by gvd

Не, аз не съм обиден , но дори и да съм, но не съм , къкъв ми е проблема ?

0 за всички, но не и за Теб !

Решението- ти си го .......!

Но тук , .......................на снимката не си съгласен с ............. , а после се предаваш?

С една дума , не искам да се набутвам, а после ---- предавам се , ще се набутам ......но , пак не си решил , какво да правиш?

Пиши когато си решиш проблема, как ако искаш?

Вече имаш дилема:

-По Български?

-По Китайски?

Ти решаваш , но може и дилемата да се .....х3

Дори не знам откъде мога да намеря такива елементи. Ако имаш някаква идея откъде мога да си купя мисля че ще намеря човек който ще ги свърже.

amazon.co.uk

пълно е с евтини китайски, взимал съм за френд и още е с нея след 2 години

Просто си потърси за твоя модел

http://www.amazon.co.uk/UNI-SUN-Laptop-Battery-Presario-4800mAh/dp/B00BYK9PYC/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1364291546&sr=8-11

61GDo3MkRfL._AA1500_.jpg

И какви пари излиза това чудо на китайската техника? Не съм поръчвал никога до сега и често казано нямам и на идея. И като сложиш че със английския съм на идеално зле :о)))

излезна ми последния път около 35 лева

Направих едно запитване до фирма която се занимава със доставка на стоки от америка и чакам отговор да видим какво ще ми кажат. Днес се опитах да отворя моята но не успях. Направо я махнах от лаптопа.

А на мен сега искат 35 долара без доставката от Бургас до тук. Иначе намерих изгодна батерия нооооо няма как да я поръчам. Иначе си е много изгодна според мен http://www.amazon.com/MU06-593553-001-HSTNN-178C-HSTNN-179C-HSTNN-181C/dp/B007YW1C1I/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1364384694&sr=8-11&keywords=New+Laptop+Battery+for+HP+Compaq+Presario+CQ42+CQ62 Някой ако може да я поръча

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0