Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Acer user

Проблем с матрица за Acer Aspire 5532

11 posts in this topic

Здравейте,

първо да започна с това, че не съм технически грамотна и се сблъсках със следния проблем - поръчах си от ebay.co.uk матрица за Acer Aspire 5532 No LTN156AT01 15.6". Вместо нея ми изпратиха такава с номер B156XTN02.2. Продавача се опитва да ме убеди, че е съвместима, но човека, който трябва да я смени твърди, че не става. Помагайте!

Помагайте в смисъл?Да я направим съвместима,ако не е?Размер,резолюция,конектор/ляв,десен,горен,долен/,пинове/брой,слоеве/-ако всичко това съвпада с тази,която са ти пратили,"човека"да я бучва и да пали.

Първата матрица е CCFL(лампова), втората е с LED подсветка. В този ред на мисли, ламповите матрици са по-дефицитни и скъпи от LED и продавачът от ebay е.............. :mad:

Друг е въпросът, че при някои модели лаптопи има начини CCLF матрицата да се подмени с LED, но ако сте поръчали първата матрица, а са Ви пратили втората, изискайте да Ви я сменят.

Edited by kontev

Благодаря за отговорите. "Помагайте" в смисъл - исках да чуя други мнения на хора, които разбират, защото продавача твърди, че е съвместима, а в БГ ми казват, че не става. Опитах да я върна, но ми отговарят, че реално съм получила продукт, подходящ за моя лаптоп и няма причина за рекламация. <_< Май се прецаках

Ако не искат да ти я сменят,имаш 2 варианта-пускаш новата тук за продажба и вземаш друга.Или,ако всичко съвпада/това което изброих по-горе/,опитвате с тази.По-знаещите колеги във форума да кажат има ли шанс да запали LED на CCFL платформа.Лично аз не съм пробвал никога,но съм чувал колеги да казват че в някои случаи пали.Макар че LED нямат точно инвертор за захранването на панела....сподели какво е станало,че ми стана интересно.

Да запали директно няма как. Най-малкото, конекторът на матриците е различен - при първата(CCFL) e 30-пинов широк, а при втората(LED) е 40-пинов и е по-тесен. И са на съвсем различни места.

Потърсете кабел-конвертор, изглежда така:

Newest-Version-15-6-LED-to-font-b-LCD-b-

Не е скъп, ще си имате по-модерна матрица и дори цялата процедура може да излезе по-евтино, отколкото ако бяхте купили CCFL матрица. Освен, ако не сте платили за CCFL матрица, а да са Ви изпратили LED такава, но така или иначе - минало.

1 person likes this

Благодаря на всички за отговорите, работата стана :clap: Занесох я в сервиз, подготвих се с инфото, което ми дадохте + това на селъра от ибей. Накрая се оказа, че и двете матрици са с 30-пинов конектор и сложихме новата :gamer: Хубава и успешна седмица на всички!

последно LED-матрицата е с 30-пинов конектор?

Ами да, явно и старата и новата са с 30-пинов конектор. Объркването първия път е дошло от там, че конектора на новата матрица е малко по-различен визуално (нядавам се хората, които разбират да си го преведат, защото не съм запозната с терминологията) и на пръв поглед изглежда по-широк, а и в комбинация с това, че номера на модела е друг, явно даже не са проверили дали е съвместима. Но явно всичко си пасва с двата модела, защото я сложиха без да се налага кабел-конвертор, както първоначално си мислех.

Значи наистина става понякога ....интересно.Честита ти нова матрица :)

Ако това са истинските модели на матриците, B156XTN02.2 е LED, 40-пинова, AU optronics. А другата е лампова, 30-пинова, Samsung.

Но щом е станало и всичко е наред, няма значние :)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0