adriannikolov

Въпрос за поставяне на SSD

5 posts in this topic

Здравейте! Имам Asus 56VZ, вариантът със HDD и оптично устройство. Знаете ли дали е възможно премахването на dvd-то и заместването му със SSD, така че да остане и стария хард?

И мен ме интересува същото. А дали има място за SSD и без да се маха оптичното устройство? Някои модели са така проектирани, но дали на всеки може да се приложи... Ще следя темата с интерес.

Да, може да се направи такъв ъпгрейд. За препоръчване е да сложите харда на мястото на DVD-то, a SSD-то на мястото на харда. Място за 2.5 инчов драйв няма, нито пък mSATA за PCI-E SSD. Laptop.bg предлагат такъв ъпгрейд.

1 person likes this

Благодря ти за информацията, god_15 :) Колко струва самата манипулация, извън цената на SSD-то? Иначе, предполагам на мястото на стената на оптичното устройство се поставя вентилационна решетка?

Edited by adriannikolov

Монтажа влиза в цената на комплекта. Комплекта включва шиничка за 2.5 инчов драйв и SSD-то, като има и малко по-скъпи комплекти с кутийка за DVD-то с USB интерфейс, така, че да може да се ползва като външно устройство. А относно решетката, не се слага такава. От DVD-то се взима пластмасовия кант и се слага на шиничката. Така изглежда, че има DVD, но реално е само SSD или HDD.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...