davon

Лаптоп за временни нужди

8 posts in this topic

Здравейте!
Отдавна не съм в час с технологиите и имам нужда от съвети и мнения. Предстои ми живот по квартири за известно време, което усилва желанието ми да заменя стария, настолен компютър и монитор с кинескоп, с нещо по-лесно за пренасяне. Ще се опитам да опиша възможно най-точно какви са ми нуждите, за да ви улесня. Лаптопът ще го ползвам предимно за обучение на някои от продуктите на Adobe и за четене на книги. След като се установя някъде смятам да взема настолна машина с голям и качествен монитор за работа, а лаптопът ще го ползвам като помощен - за книги, нет и дребни неща, вместо да превключвам различни приложения на основния компютър - досадно и разсейващо е за мен. Разгледах хардуерните изисквания на програмите, които ще ми трябват:
- Intel® Core™2 Duo
- 3-4 GB of RAM
- 1024x768 display (1280x800 recommended) with 16-bit color and 512MB of VRAM

А лично моите предпочитания и нагласи са:
- Intel и Nvidia (ако вграденото видео не отговаря на горните изисквания)
- екран над 15 инча, с матово покитие, да не товари очите
- хард - в момента на сегашния и 160 гб са ми предостатъчни, като половината е пълен с музика и излишни неща
- "фен" съм на HP, предполагам заради предишния ми безпроблемен лаптоп, но не съм фанатик
- лаптопът ще се ползва в домашни условия, едва ли ще се разнася навън
- рядко ще се ползва без зарядно
- външният вид няма значение
- ще се ползват външна клавиатура и мишка, т.е. и клавиатурата и падът нямат значение
- навит съм за втора употреба
- цената - според изброените параметри. Предполагам, че за нещо временно и слабо натоварено биха стигнали около 600 лв., особено ако е втора ръка, но само предполагам. За друго не се сещам в момента, очаквам с интерес вашите мнения и предложения. smile.gif

Разгледайте линковете от тази тема.

Препоръчвам този модел. Но понеже предпочитате HP мисля, че и този е добър избор. Celeron B процесорите и Intel HD Graphics (Sandy Bridge) покриват напълно изискванията и ще вършат добра работа. Горепосочените лаптопи надхвърлят бюджета от 600 лева, но SSD-то е доста добра инвестиция и може да се прехвърли на настолната машина след време. Най-важното е, че понеже са със SSD имат 30 дневен пробен период, при който ако не отговарят на изискванията Ви, ще може да ги върнете или замените за друга машина.

Дано съм помогнал!

Поздрави

Но понеже предпочитате HP мисля, че и този е добър избор.

Предложението ти е супер, но някои параметри идват в повече от нужните ми. 6 гб рам, съблазнителното SSD би ми стигнало, другия хард ще ми е излишен, видеото само със споделена памет ли е, защото според Adobe, за фотошоп CS6 трябват поне 512 мб собствена памет.

Това е добро лаптопче за парите си - http://laptop.bg/laptops-hp-650-hp_650_H5V07ES

Добро е, но съм прекалено практичен и ще ми тежи на съвестта тоя 750 гб хард. Май и видеото не е подходящо, но може и да бъркам защото не разбирам.

Edited by davon

Със споделена от оперативната памет е, като може да задели около 2 GB. Тоест ще върши работа.

Относно RAM-та и дисковото пространство - може да си харесате модел и да се обадите на някой от консултантите за да уговорите конфигурация, която да Ви устрои. Може в конфигурацията само да има SSD и 4 GB RAM.

Това, че е изнесена информация за тези параметри.. не значи, че когато имаш 1/2 гб-та пове няма да ги ползва и да върви по-добре

Това, че е изнесена информация за тези параметри.. не значи, че когато имаш 1/2 гб-та пове няма да ги ползва и да върви по-добре

Не оспорвам, просто съпоставям параметрите спрямо временните ми нужди. Защо да взимам лаптоп с по-добри параметри, като след 6 месеца смятам да взимам добра настолна конфигурация и лаптопа на практика ще го ползвам като настолен букрийдър? :) Важното е до тогава да се справя добре с ъдобитата.

Взех HP Elitebook 8530w втора ръка от фирма с 6 м. гаранция. Пушка е.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...