Guest Gost-1726

Acer Aspire V5-431

32 posts in this topic

Здравейте!

Харесала съм си ето този лаптоп:

http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V5_431-acer_aspire_v5431_NX_M18EX_001

Не разбирам много от компютри, но доколкото успях да разбера от няколкото ревюта,които прочетох,процесора не е подходящ за игри. Аз смятам до го използвам за интернет, филми и най-тежката прогрома ,която използвам е фотошоп. Дали ще имам проблем с този процесор?

Според мен ти трябва по-мощен за фотошоп, графичните програми са доста тежки.

Ако използвате по-лека версия на Photoshop мисля, че ще се държи прилично. На по-тежките задачи, ще се справя малко бавно, но с по-леки задачи, като crop-ване няма да имате проблем. В момента на каква машина работите с Photoshop? Ако можете да приложите и точните модели на процесора, видеокартата и оперативната памет, ще е добре. Така ще направим сравнение и ще се разбере, дали ще Ви свърши работа или ще трябва нещо по-мощно.

Благодаря за бързите и адекватни отговори !

Ето малко повече информация:

Intel Celeron 877 (1.4 GHz, 2MB кеш)

Intel HD Graphics (със споделена памет)

4 gb ram, 320gb sata

Имах предвид параметрите на машината, която ползвате в момента, а не за новия лаптоп, който възнамерявате да закупите. :)

Не съм разбрала нещо.

Лаптопа ми е asus, процесора е intel celeron cpu 550, 2 GHz, 2 Gb ram, а за видеокартата - не съм сигурна къде пише каква е, но имам инсталиран photoshop cs3, който бавно, но все пак работи добре

Щом Ви устройва как работи на сегашната конфигурация, определено ще върви доста добре и на този във V5.

Intel Celeron 550

Intel Celeron 877

Почти три пъти по-голяма производителност ще предостави.

Надявам се да съм бил полезен!

Поздрави

Да,доста!

Много благодаря! Внесе се малко яснота в моя замъглен мозък, интересуващ се основно от цвят и визия на лаптопа :D:D

Ще си работи перфектно машината,споко.Дори ако забави малко,Portable версиите на Шопа и Корела са,бих казал, перфектни.Напълно фукционални са и работят бързо на машини,произвеждани по времето,когато не са и чували за сегашните обеми на рам и кеш на ядрото.

Ами,станалото,станало! Поръчах си го днес, утре ще дойде и ще разбера! Нямам търпение! :)

Много пари ми се виждат за тези параметри, а реално параметрите не са нищо особенно, няма нещо за което да се хвана ... Поне процесора да беше по нов :(

Edited by goodofwar

Като го получиш похвали се дали си доволна

И твоя процесор не е много далеч - http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+A6-3420M+APU&id=22 :)

Само 1,4 процесора говори всичко :D (rofl) Тоя лаптоп е 800лева, а е толко гърчав като анорексик....Неможе да стъпи на малкия пръст на 5560G. Има една поговорка: луд на шарено се радва :D (в рамките на шегата)

Със здраве да си го ползва момичето и дано да и върши работата, която иска :)

Edited by goodofwar

Обясни ми тогава как бие почти тройно процесор 2 GHz, щом всичко за теб са херци? :)

И още един голям минус - Батерия 4-клетъчна (до 3.17 часа живот по данни на laptop.bg) С такива параметри за 14 инча трябва да кара 6-7 часа без ядове... Повече от 550лв реално не струва този лаптоп. За още малко пари дори същите може да се вземе нещо найстина доста по-добро. Затова никога не се бърза в такава покупка. За тебе лош лаптоп няма засега не съм видял да си казал, всичките са перфектни, ама нали целта е да се вземе найстина най-стойностното и най-доброто не някакви умацани шарений все едно е правено с детски бойчки.

Равносметка от 5560G:

799 lv - quad core , 6 gb ram ddr3 , 2 videa 512mb + 1gb собствена на ATI , 5 стотака HDD , 15,6 inch

Edited by goodofwar

Жената си взе 3 пъти по-мощен лаптоп, в сравнение с досегашния ѝ. За това, което работи, я устройва напълно, както се разбра по-горе. Не е тръгнала да купува супер бюджетна "геймърска" конфигурация. Вярно, не са нищо особено параметрите, но и в 14 инчов лаптоп за 800 лева не може да се набута много, а и не е хубаво, защото ще грее. V5 има доста добра изработка на пластмасата и това, че тази конфигурация върви с този цвят, въобще не ѝ пречи да върши работа. 13-14 инчови с мощни компоненти се срещат, но са и много скъпи, поради факта, че трябва доста добро охлаждане за такъв малак корпус. Още повече ако е и тънък, както при V5, корпус.Неслучайно този, този и този са на такива цени.

А твоя четириядрен, като го сравним с един двуядрен Pentium, предлага същата производителност, да не говорим и за базираните на Ivy Bridge. За съжаление нещата, при избор на лаптоп (и не само), не опират единствено до това, колко на брой ядра има един процесор и каква му е честотата на трептене на кристала. Или пък колко памет има графичния чип.

И как да няма значение в броя на ядрата, що с едноядрен не отвориш фифа 2013? Има игри, който препоръчително изискват QUAD-CORE за по-добро качетсво от което зависи и видеото. Да, вярно момичето е зело 3 пъти по-мощна машина за 800лв, а аз съм взел 5 пъти по мощна машина от нейната ''нова'' хихи за същите пари.

За съжаление нещата, при избор на лаптоп (и не само), не опират единствено до това, колко на брой ядра има един процесор и каква му е честотата на трептене на кристала. Или пък колко памет има графичния чип.

Репоствам, че май, не си го прочел добре.

Нещата не опират до игри в конкретния случай, а до компактност и мобилност съчетани с прилична производителност, колкото да си върши работата. Процесора ти е около 70% по-мощен от ниско-волтажен Celeron. Уау! Каква производителност, вади този четириядрен процесор! Ако го сравним с мобилен Core 2 Quad от 2008ма година, има пасти да яде. Камо ли, ако го сравним с моя Core i7 - 2670QM, който излезе през 2011-та. При тест с еднонишкови процеси, няма да се учудя, ако Celeron-a покаже малко по-добри резултати. Единственото голямо предимство на лаптопа ти пред това нетбуче, е видеокартата Radeon HD 7670М, която влиза в асиметричен кросфайър режим с вградената в процесора Radeon HD 6520G. На жената, такова нещо не ѝ трябва. И да не споменавам разликата в килограмите и дебелината на двете машини.

Така, че моля те, запази си некомпетентното мнение! :)

И с какво е по-мобилен този лаптоп, освен, че е по-малък?

Освен, че е по-малък, е и по-лек. Което означава, че по-лесно може да се носи и да се държи с една ръка. Също така, не ти трябва голяма чанта за да го прибереш и тн.

Освен, че е по-малък, е и по-лек. Което означава, че по-лесно може да се носи и да се държи с една ръка. Също така, не ти трябва голяма чанта за да го прибереш и тн.

Да, перфектен е за ученичка на 12 години!!!

Сега обяснение като за малоумни. За да няма много сърдити.. да сведем индивида до един - goodofwar

gO4Aevn.png

Така... както виждаш фигура 1 е по-тежка и с по-големи размери.

Фигура 2 e по-лека и с по-малки размери.

Какъв е извода? Че ти си олигофрен... и лаптопа на момичето е по-лек и с достатъчни параметри за нея.

Амин.

1 person likes this

По принцип за лекота и компактност повечето мой фр си взимат таблети ;) Направи им едно сравнение с лаптоп 14 инча, относно ''компактност''

Edited by goodofwar

С това, че няма да изглеждаш като елена от рекламата.. сеш се ТЪЧ СКРИЙН БРАТО

Сравняваш ми таблет и лаптоп?

www.iqtest.com

Edited by vvip

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...