Sign in to follow this  
Followers 0
Guest pr0princ3

Помощ.. Dell XPS М1730 SLI проблем

8 posts in this topic

Пускам тази тема тук, защото вече се отчайвам от този лаптоп... Значи преди около месец някъде си го взех от ремонт (смяна на чипове на видео карта NVIDIA GeForce 8700M GT) и от тогава не е спирал да ме изненадва.
Стана много по-бавен. Значи преди ремонта си работеше с единия чип на видеото (който е 256 мб.), защото явно с втория имаше проблем (след което и първия Fail-на и това доведе до ремонта на машинката). Попринцип този вид видео карта е с 2 чипа т.е 2х256 = 512 МБ обща памет... Но след смяната на чиповете от тези общо 512МБ общо в биоса ми показва 256 ОБЩО... Според мен, това което са направили в сервиза си е напълно логично- сменили са неработещите чипове с работещи (еднакви параметри), но защо се е смъкнало само на 256 мб.. И СТРАННОТО Е , че в контролния панел на NVIDIA-та ми показва само 128 мб.. и не излизат стандартните опции при SLI карти за съответните SLI настройки от което не мога да включа 2рия чип и да си забързам лаптопа. Освен това на повечето игри едва влиза в началните надписи, за да мога да намаля графиката на .. ами ако има по-ниско от Very LOW ще е по-добре..(говоря за по-новите игри като Split second, Sniper Ghost Warrior 2,league of legends (попринцип при league of legends имам по-добри показатели)). Преди както си беше на единия чип само работещ почти нямах проблеми да подкарвам игрите които сега гледам като на слайдшоу.
Та въпроса ми е защо не излиза съответната опция в NVIDIA Control Panel и на какво се дължи(драйвери, биос, самата видео карта) .. (забравих да кажа, че преди излизаше опция за PhysX настройки, а сега дори и това го няма.) Просто незнам какво да правя.. Надявам се някой да помогне.. Със сигурност съм изпуснал нещо или много неща докато съм обяснявал, така че feel free to ask questions :) . Надявам се да решим проблема защото ми писна да влагам пари и нерви в тая машина и тя да не работи така както искам. Благодаря предварително за отделеното внимание и sry за дългия пост.

http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=40068&hl=m1730

Пробвай с друг драйвер на nVidia-та и с BIOS ъпдейт, но едва ли ще има промяна. Най-вероятно е хардуерен проблема и трябва да се установи какъв е. До колкото знам, 8ма серия е доста проблемна, та ако се стигне до смяна, си поръчай видео с чипове от 9та серия. Само провери дали ще ти стигне захранването.

Значи попринцип аз си взех лаптопа от сервиза, защото го пратихме за смяна на чиповете, но явно са сложили някакви убити чипове, и след като са ги сложили, викат,че не ги разпознавало ли какво било и направили ъпдейт на биоса и както ми го върнаха (btw. беше с някакъв умрял Windows 7 Home premium май. и просто беше супер бавен лаптопа още от тогава.) тогава си направих преинстал на 7мица Ултимейт и се забърза значително ако сравним стария с новия уиндоус. И там с нови драйвери, само не съм бутал биоса, но той е версия А11, която е май най-новата. Иначе със старата викат, че не се разпознавали нещо, а и незнам точно как да направя ъпдейта, тъй като записвачката ми (CD/DVD Rom устройството) не чете СД-та.... <_< . Преди това пробвах с някой други драйвери на nVidia-та , но както казах биос не съм бутал. Ако може през флашка да го направя, ще се опитам, но сигурно няма да стане.. тук идва и другия проблем. От делл искат да имаш поне 10% батерия, за да може да правиш какъвто и да е флаш на биоса. Моята и тя е развалена и показва само 0%.. <_<. Просто незнам какво да го правя тоя лаптоп. Ако не се бях набутвал да го купувам по-добре щеше да е, ама кой да знае.

8700 GT SLI е малко по-производителна от вградената HD 4000 на Intel. По-добре направо вземи нова 8800 GTX или 9800 GT/GTS/GTX. Те се равняват на GT 640М като производителност и си заслужава по-вече инвестицията.

Лаптопа доста е сдал багажа и според мен е най-добре да се насочиш към нов. Когато го праща на сервиз, беше ли още в гаранция?

Ами гаранцията му е изтякла може би преди 1-2 години.. т.е не. ии попринцип съм се насочил към нов, но ако мога примерно от тоя да изкарам малко инвестицията, защото той самия (лаптопа) го взех на 700лв. ремонта около 360лв. и ако мога 1000 поне или 900 да му взема пак добре ще е и с тези пари да си взема нов. Просто вече нищо втора ръка няма да купувам. Достатъчно съм си напатил. Колкото до нова карта, мисля, че няма смисъл. Направо един нов с видео поне 1ГБ, рам 3-4 процесор 2.4 е просто перфектен. И ако има 17 инча.... ама айде, вече се уливам :). една 15.6 и хубава батерия да има.. перфектен. Ако мога да го продам на някой ако иска да се занимава с нова карта .. може да му вземе добри пари или да си го ползва със здраве.

Edited by pr0princ3

За 360 лева по-добре да си беше поръчал нова видеокарта. Параметрите му са доста зле и не вярвам да му вземеш повече от 500 лева. Процесора x7900 само, се равнява като производителност на Ivy Bridge базирания Celeron 1000M. Тоест този бие в пъти производителността му, заради Core i3-3110M и SSD-то, което е 3 пъти по бързо от два харда в RAID 0. А лаптопи с по-мощна видеокарта от 8700 GT SLI се намират и за под 800 лева вече, като процесора също върши добра работа

Съжалявам за лошите новини, но така стоят нещата. :( Иначе машинката и на мен ми харесва, как изглежда.

Шит..... е то бати прецаквацията дето съм направил.... аз ако знаех, че ще ми прави проблеми изобщо даже нямаше да го погледна.. Ама и аз съм един глупак. Ще гледам техника 2ра ръка.. ма то по евтино... НЯМА ТАКИВА .. евтин боклук..еми все пак мерси за сведенията и ще се опитам да направя нещо.. ако не стане .. ще си карам с лаптопа.. кво да направя. То поне няма ли как да направим да е по-добре. Смисъл някаква програма, овърклок, нещо каквото и да е..?

С толкова неработещи чаркове по-него, каквото и да направиш, няма да му вдигнеш цената повече от 500 лева. Единствено ако му смениш видеокартата с по-мощна, оправиш DVD-то и му смениш батерията, ще можеш да му искаш повече. Също мисля, че можеш да му сложиш и Core 2 Quad процесор, но всичко ще ти излезе поне още 500 лева. Най-добре го продай и се насочи към нещо ново, което поне да има и гаранция.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0