depr

Некоректен продавач naseto

20 posts in this topic

Здравейте! Не мислех ,че ще пиша и аз в този раздел,но уви. Става въпрос за "коректния" търговец dj-beast от продавалника,който тук е известен като naseto http://forum.laptop.bg/index.php?showuser=11417. Преди няколко дни мой приятел купи от него dell inspiron 1012 за части,като аз го помолих да води преговорите,тъй като е далеч по-наясно с компютрите от мен.Реално машинката е за мен.Ето и линка към обявата http://prodavalnik.com/dell-inspiron-mini-1012-na-chasti-i17886455 Договорихме се да си свали матрица,хард,рам,зарядно.Реално купихме пластмаси и клавиатура, в което няма нищо лошо - така сме се разбрали. Вчера събрахме частите и седнахме да го сглобим.Оказа се,че липсва кадито за харда,което определено не е неделима част от харда.И това не е драма - имам приятели,които ми дадоха.Продължаваме нататък - сглобяваме го и машинката тръгва.И установяваме, че доста копчета от клавиатурата не работят.Започвам да се изнервям и установявам, че и това не е случайно и още по-малко неизвестно за продавача - попадаме на друг негов пост от октомври месец http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=36994&hl= Силно се съмнявам да е сменена горепосочената клавиатура и отново да е дала същия проблем с частично работещи копчета.По-вероятно е да е сложена отново дефектната с цел да се прецака поредния тъпак. И все пак,преди да седна да пиша,решихме с добро да се разберем със съответния хитрец,като му написахме,че може би без да знае е пратил договорените части в цитирам обявата"перфектно състояние" .Отговора беше меко казано нагъл и говори сам за себе си - "taka sum gi vzemal ne6tata taka gi prodavam.Ako si vidql v profila mi 4e izpra6tam vsqka 4ast s test za da nqma nedovolni hora." И докато в случая за мен не проблем да си осигуря необходимите компоненти и не се дразня за парите,то за повечето купувачи определно ще е удар под кръста.Много мразя дългите обяснения и не бих си губил времето с подобен дребен човечец, но поне ако може друг да не се прецаква пак е успех и си заслужава.
П.П Ако случайно линковете изчезнат и някой се усъмни имам снимки на съответните страници и ще ги приложа. Също така ако решите, че съм конкурент,който плюе по другите - това си е ваше право и не мисля да се впускам в оправдателни и обяснителни писания.

Малко допълнение - днес моя любимец предлага на друг колега от форума съответната клавиатура за Dell 1012. Дали е нагъл...... http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=41344#entry163707

Edited by depr
1 person likes this

Здравей драги купувачо.Много добре ти обясних ,че не съм знаел за клавиатурата.Лаптопа ми го дадоха дефектирал и не съм тествал нищо освен батерията която е в добро състояние.Освен това за 50лв за всички тези части дори и клавиатурата да не ти работи си супер на далавера ,защото тези части ако трябваше да си ги продавам щях да изкарам минимум 90лв.И като не ти харесва вместо да ми пускаш темички за моята некоректност ,защо не ми звънна да ми върнеш частите ,а плюеш хората по форумите особено когато продажбата е направена в продавалник ,а ти ми пишеш тук

Edited by naseto

post-13664-0-27276800-1363726129_thumb.jpost-13664-0-25660300-1363726144_thumb.j

Драги продавачо, както по-горе съм писал,според твоята обява всичко е в перфектно състояние.Това по какъв начин се връзва с оправданието не си ги тествал? Като казваш перфектно - значи перфектно.Батерията е с над 57 процента износване,което явно също е перфектно.Колко съм на далавера всеки сам да си реши,но не в това е въпроса,а в начина по който си представил стоката.И като не си знаел,че е развалена клавиатурата, защо си търсил да купиш такава точно преди месеци.Или отговора ще е ,че е била за друг Делл 1012?А после предлагаш работеща такава на друг човек,след нашето оплакване към теб,на което ти реагира съвсем "коректно и адекватно".С удоволствие бих ти върнал всичко,но за жалост вече съм набавил нужните части за да стане нетбучето в наистина перфектно състояние.Ако беше предложил такъв вариант още когато ти писахме, че не са наред нещата,нямаше да се колебая дори за миг. И пак казвам,преди да напиша каквото и да било се свързахме с теб най-културно.А сега и няколко снимки от уникалните пластмаси

post-13664-0-62361000-1363726192_thumb.j

Батерията не ми беше износена 57% няма да лъжеш и мойте пласмаси не бяха надраскани.Също така като незнаеш с кво се занимавам и ,че това не ми е единственото мини 1012 дет съм продавал.Дори и да имам друга клавиатура тази която ти дадох си върви с тоя лаптоп и така съм ти го дал.Вместо да ми ревеш тука ,кой е измамник другия път си тествай и гледай хубаво пратките.Извинявай ,че е станало така ,казах ти не съм го направил нарочно.Всеки който ме познава може да потвърди казаното.

Edited by naseto

А сега де, един от двамата лъже ама кой?

В момента, в който отново се сглоби лаптопчето, ще снимам какво показва програмата за износването и ще постна снимката.Ако не си разбрал,много съм далеч от лъжата,когато се отнася за коректна сделка.За какво да се оплаквам от нещо, ако е наред ?И как се тества батерия на неработещ лаптоп?На килограм?Нямам друг такъв,за да я сложа и тествам,а още по-малко да я сменя и да се опитвам да те обвиня в некоректност.

Тествана е на работещ лаптоп пак 1012 и ми даде износване на 33%.Нестига ,че ви дават части за безпари и само мрън мрън.Моя съвет е хора като купувате нещо по интернет тествайте и си гледайте хубаво какво ви пращат.Като съм ти изпратил части можеше да си ги погледнеш хубаво,да ги тестваш частите и да не ме занимаваш с твойте глупости.И за какво не ми върна частите ,защото стуват много повече от 50лв.

Малко допълнение:

Дадох ти следните части за 50лв и пак мрънкаш - развалено дъно с охладител,корпуси,лентови кабели,батерия,клавиатурата няма да я бройм нали била развалена,тъчпад,панти,камера,тонколони,фронт базела,платка усб,блутут и др

Edited by naseto

Така е,но не ги даде,а ги продаде.И не виждам място за жалване от твоя страна,след като тази цена те е удовлетворила.Аз се дразня от факта,че обявяваш перфектно състояние на всичко.И горе съм го написал- частите не са проблем за мен и вече са набавени.Единствено батерията не мога да сменя,защото е бяла,затова възнамерявам да взема нова и да сменя кутиите (дано се получи).

Ти си знаеш кво да правиш.Казах ти извинявай за моята грешка,но не упрекрай ,че нарочно съм ти дал неработеща клавиатура.Всяка стока след като я взема от България или Англия,Китай е разглобявам и я слагам в кашон.Като ми пише или звънне човек като теб взимам от кашона опаковам и пращам.Клиента като си ги тества и ако няма проблем си ги взима.Ако има нещо нередно ми отказва пратка и така.Аз не съм мега сервиз дет да тества всяка стока преди да се продаде.

Edited by naseto

Тогава не пиши перфектно състояние, все едно да пусна обява че продавам БМВ 330д, да дойдеш да го гледаш и да се окаже, че е е Рено Шамад ...

Edited by goodofwar

depr,какво за батерията,че не разбрах?Да смениш "кутиите"?Ако имаш пред вид корпуса на енергийния пакет/пластмасата на батерията/,моят съвет е да не я пипаш новата,опитай се да отвориш старата и ще разбереш за какво говоря.В батерията има много електроника,част от която е вградена в "кутията"/зависимост от модела/.Не пипай там по-добре.Да не говорим,че производителя прави по-голяма част от батериите "необслужваеми",не че ние не опитваме да ги ресетваме и да подменяме елементи :) Но ако си купуваш нова,не си играй.

Edited by vertexe

Да,точно това възнамерявах да направя - да сменя корпуса заедно с електроника и т.н.Не съм отварял досега и не мислех че ще е голям проблем,но щом казваш започвам да се замислям.Много ще е грозно бяло дъно с черна батерия.

Удари един спрей само от едната страна :)

едит: дори ако имаш приятел или намериш някой автобояджия.. той ще ти я боядиса :) дори ако не е точно бяло.. той ще знае къде да отиде да му направят точният цвят.

Edited by vvip
1 person likes this

Може да се спреш и на варианта фолио,бързо,красиво и трайно.Често използвам за лаптопите "карбон",стават трепач!Избираш необходимият цвят,гледаш от "чичкото"как се поставят големите лепкави парчета гладко и без гънки и си готов.

Благодаря за идеите и напътствията!

Ще ти постна моята батерия как е извадена от кутията, защото по някаква необяснима причина се беше скъсало едното кабелче вътре :D DELL D620 6-cell

Като отварях кутийката цялата се нацепи, понеже е лепена. така че не го пипай. Варианта със спрей е най-добър :)

post-12751-0-54520100-1363892660_thumb.j

post-12751-0-40984900-1363892663_thumb.j

post-12751-0-25416400-1363892669_thumb.j

post-12751-0-24457800-1363892672_thumb.j

Питах познат за боядисването.Трябвало някакъв пластификатор първо,който да размекне пластмасата,за да може боята някак да се вгради.Иначе след време почвала да се лющи.

Лепенката е майката тогава :D

И хайде стига сме спамили в тази тема че стана грозно...

Всъщност дори няма да ти е нужен бояджия вече.

Чак сега се сетих, че вече в повечето магазини за автобои се предлага малки количеста и да ти го напълнят в спрей :)

Просто отиваш с лаптопа в някой магазин за автобоя и те там ще ти сканират дъното/цвета/ на лаптопа и ще направят боя 1 към 1 :)

Само им кажи, че ти трябва малко количество в спрей-бутилка :)

Edited by vvip

Отново благодаря за съветите !