Guest Icaka

Lenovo G580 странен проблем.

25 posts in this topic

Здравейте, лаптопа е на месец, инсталирах му Windows 7 Ultimate 64bit, всичко си е добре докато не разбрах че имам блутут който не съм ползвал на лаптопа защото нямах драйвърите, пък и не бях сигурен дали изобщо имам блутут. Четох в форума на Леново за една процедура която приложих и проблемите се появиха. Та самата процедура е да се махне батерията и захранващия кабел (лаптопа да няма захранване), и след това се задържи копчето за стартиране няколко секунди. След това се слага батерията и се пуска лаптопа, влиза се в БИОС и се връща към началните си настройки самия БИОС. Всичко това го направих с цел Операционната система да разпознае блутута, но при включване на лаптопа се появи син екран с дадена грешка, която забравих да си запиша и потърся в интернет. Директно преинсталирах Windowsa с същия гореспоменат, без да форматирам. Сега лаптопа работи, даже и дравърите си инсталирах за блутута и той тръгна, но ми се струва че зарежда Операционната система странно. Зарежда надписа Уиндоус и преди да изпише Добре дошли, излиза за няколко секунди черен екран с курсор който мога да местя, след това стартира нормално. Въпросите към Вас са два:

1.Какво сторих на лаптопа с процедурата описана по горе с премахване на батерия и натискане на копче за старт без да има захранване?

2.Нормално ли е това зареждане на операционната система, този временен черен екран предизвестие за сериозен проблем ли е?

Действия които съм направил са:

1.Почистване на регистрите и тяхното дефрагментиране.

2.Проверка на харддиска за грешки и лоши сектори, всичко е наред с него.

3. Проверка паметта на компютъра за грешки, всичко е наред с нея.

4.Премахване ненужните програми, които се стартират с Windows.

Благодаря за отделеното време.

С уважение Х.Христов

Когато си reset-нал BIOS-a, сигурно си променил SATA контролера от Compatible на AHCI или обратното и затова ти е изписал син екран. Тази работа с курсора, ако се е появила след като си слагал драйвери, то това е, защото си сложил няколко наведнъж и малко се е оклепал start up-a на системата. Ако те дразни, може да пробваш това:

Още един вариант е да помпаш F8 и след това да избереш debugging mode.

Трети вариант е чиста преинсталация. Принципно това не е болка за умиране, но ако те дразни, действай. :)

Благодаря за отговора. Значи да разбирам че махането на батерията и натискането продължително на старт бутона е ресетване на самия БИОС?

Здравейте, след чиста преинсталация на windows 7 отново се появява черен екран с курсор за 3-4секунди и зарежда нормално системата след това. Мисълта ми е дали само на мен се случва това, на Вас как ви зарежда системата. Смисъл анимация windows и директно добре дошли ли? Лаптопа работи нормално, и това е признак че хардуера е наред. Моля за съвети.

Не е нещо фатално и при мен понякога ми се получава. Основно когато инсталирам накуп драйверите. Как си инсталирахте драйверите, всичките наведнъж или един по един?

Сложих диска оригинален на Леново с драйвъри, те са си в папки, директно ги инсталирах един по един като на почти всеки искаше рестарт сега или по късно, и аз отменях рестарта докато не ги инсталирах всичките. След качването на всички драйвъри рестартирах. Но забелязах че това с временния черен екран го имаше и на чист, смисъл току що инсталиран windows без инсталирани никакви програми и драйвъри. Мисля че може да е от това че е 64битов уиндоуса, или от това че харда ми е 5400об. 1ТБ памет. Незнам и аз...

Във всеки случай не е фатално. Ползвай си спокойно машината. :)

god_15, благодаря ти за бързите отговори. Мисля че наистина е време да спра да си внушавам. Жив и здрав да си...

С уважение Х.Христов

Здравейте, имам странен проблем с Леново G580. Проблемът е, че не мога да скролвам страниците, не ми дава да ги движа нагоре надолу плавно, а само като щракам отстрани на панелчето и ги мести на отрязъци... каква може да е причината?

Не си си сложил или настроил драйвера за тъчпада. Влизаш в сайта на Lenovo и го теглиш или ако ти е под ръка диска с драйверите, го слагаш от там. :)

Здравейте,имам проблем с камерата на Леново G580 при опит за стартиране на камерата ми изписва на "На този компютър няма инсталирана камера.Сложих всички драйвари от диска.Компютара го взех без операционна система,сложих Windows 7 Ultimate 64 б.

Най-добре е да се свържете със съпорта на Lenovo, защото това може да е партиден дефект. Миналата седмица се опитах да помогна на един човек, пак със същия проблем, но не успях и го насочих към съпорта им.

Lenovo g580 - преди месец внезапно се появи съобщение POWER MANAGEMENT SYSTEM STOPPED WORKING. След това съобщение компа,ако не се използва 15 минути се връща в началото на стартирането на ОС и изисква въвеждането на паролата/ОС - windows 7 home premium инсталиран;компа е личен и е защитен с парола срещу неоторизиран достъп /.Дръпнах от сайта на Lenovo Power management system и я инсталирах наново.Без ефект,продължава да се рестартира, ако 15 минути не се работи.В настройките са забранени всякакви изключвания - дисплея, диск и пр. ако работи с мрежово захранване и еветуално заспиване и изключване след 90 минути при работа на батерия.Тъй като е гаранционен,2 пъти го носих на сервиза на търговеца.."шаманите" мъдруваха,инсталираха и деинсталираха..проблема си е същия.Не съм спец,но имам съмнения за проблем в самата ОС?!?!?!?

Някаква специфична настройка в Windows 7 е, но за момента не мога да кажа каква. Ако никой не може да Ви помогне в следващите дни, то най-добре преинсталирайте Windows-a. Ако нямате представа как става това, може да ми пишете на skype, за да Ви помогна.

Искам да попитам на някой случвало ли му се е когато започнe да играe някоя игра и след 5-6 мин. да му се появява черен екран?Дали е дефектен лаптопа или е от Windols-a ?Лаптопа е lenovo g500

Искам да попитам на някой случвало ли му се е когато започнe да играe някоя игра и след 5-6 мин. да му се появява черен екран?Дали е дефектен лаптопа или е от Windols-a ?Лаптопа е lenovo g500

Провери температурите на машината , ако е нужно нека се почисти и профилактира .

forchoo, on 13 Feb 2014 - 11:25 PM, said:snapback.png

Провери температурите на машината , ако е нужно нека се почисти и профилактира .

Компютъра е чисто нов (2 месеца горе долу) и не загрява,дори и когато не играеш също се появява този проблем

forchoo, on 13 Feb 2014 - 11:25 PM, said:snapback.png

Компютъра е чисто нов (2 месеца горе долу) и не загрява,дори и когато не играеш също се появява този проблем

Добре де приятелю @Форчо , ще споделиш ли точно какво и кога се случва с машинката ?

От първия пост останах с впечатление че при натоварване (обикновено игрите товарят здраво машината) се получава смъртоносния екран...

Ми случва се постоянно, дори и да не играя игри пак ми излиза този черен екран.Издава звук като някаква грешка на windowsa.После давам 5-6 пати алт +тап и се оправя за 5-6 мин.

Така , значи нищо не изписва ( не индикира грешката - ако има такава то тя е с определена сигнатура).

Въпроса е софтуерен или хардуерен бъг е ?

На първо време влез в дивайс МЕРИНДЖЕЙ да видиш всичко с драйверите наред ли е .

Машината с операционна система ли е закупена или дос ?(върти ми се нещо за уиндоуса и черния екран ако ме разбираш , макар че там просто ще си остане черен и няма да зареди)

Настрой пауър меринджея - слипове/хибернации/изключваници .

За сега това се сещам , после ако се наложи тестове за стабилност ще се направят .

Жалко че за България Леново съпорта не е възможен .

Имай предвид все пак че "хвърляме боб" и е много възможно да стреляме в друга посока .

Машината е закупена без windows и мисля да го дам в сервиз,защото още е в гаранция, но ме опасява че ще кажат,че е нее записан windowsa както трябва

Машината е закупена без windows и мисля да го дам в сервиз,защото още е в гаранция, но ме опасява че ще кажат,че е нее записан windowsa както трябва

Добре де , преинсталирай го . Естествено ще се понамръщят в сервиза ;) (може би) .

Виж първата тема в раздела - добре е да е във фирмен сервиз (ако проблема е хардуерен).

Ако сам не можеш , и си от София , ще ти метна един уин набързо (щом се съмняваш в ОС)

п.с. Забравих - частно лице съм - не става дума за пари :)

Edited by valdesbg

Само ще предупредя всички с такъв модел лаптоп.. да внимават с пантите ;о

Винаги да се отваря от средата на капака.. понеже след няколко отвараня от ляво или дясно.. пантите се съсипват ;о

Едит: Амин.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...