HuTPaT

Некоректен продавач xektop

10 мнения в тази тема

След кратко търсене пластмасите на дисплея за Acer Extensa 4420 във форума бързо попаднах на
http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=41566&hl=

Ето разговора:

Търся горните пластмаси (на матрицата) и пантите. Имаш ли ги и някаква цена ако са налични?

налични.

цена:

панти - 20лв комплект

горни пластмаси - комплект предна + задна - 18лв

Здрасти отново.

Оказа се, че металните шини около матрицата са здрави (имахме
съмнения, че едната е счупена) и ще я поизправим малко. Нужда от панти
няма да има. Трябват само капаци (задния на матрицата и bezel-а).

Още търсим и матрица 14.1 Wide. Ако ти се намира такава - направи ми цена заедно с капаците.

Гледам, че си написал, че изпращаш нещата с пощенска пратка, но там
доколкото помня нямаше възможност за преглед и тест и ако наистина е
така - нека пратката бъде нормална

<Координати за доставка>

.

Последва телефонно обаждане от продавача в което ми беше съобщено, че матрицата я има и ще пътува заедно с капаците - цената на матрицата не ме устройваше много (70лв) но си казах "... чак толкова, и при положение, че е комплект с капаците - бива ...".

Днес отивам да си взема пратката и се оказва, че вътре има само матрица. Последва телефонно обаждане от моя страна с въпрос къде са капаците??? (на бележката на еконт пише "Матрица + Капаци LCD")

Беше ми обяснено, че задния капак бил пукнат и затова не ми го изпратили. При което зададох въпрос "... А защо не ме уведомихте, че няма да ми го изпратите и е пукнат ...", започнаха коментари на цената на матрицата и т.н. Матрицата имаше драскотини, но нямаше дефекти (светещи и петна и дефектни пиксели). Не се разбрахме за цената на матрицата (предложих 50лв като компенсация) и я върнах - все пак основно ме интересуваха капаците!

В крайна сметка съм един куриер назад, разкарване телефонни разговори и загубено време. Имайте едно на ум като купувате от този продавач!

Критиката е основателна, с ЕДИНСТВЕНО с оглед на това, че не ти се обадих да те предупредя, че аджеба пластмасите не са налични! ТОВА Е!

Измама или некоректност няма, само основателна забележка... НО в интерес на истината, получателят на пратката ми се обади да ме предупреди че ОТКАЗВА пратката (БЕЗ да Я ПРЕГЛЕЖДА) и само матрицата не му вършела работа.

Накратко казано обясних че свалям от цената на пратката 15лв (от 70лв на 55лв) поне да не е било напразно и да не се връщат чупливи пратки нагоре-надолу. Това са 15лв от МОИТЕ пари в крайна сметка, само за да е доволен и той!

С мъка реши да я тества, отворил я и ми се обажда "давам ти 50лв и тва е." Отговорът ми бе абсолютно не!

Аз компромис бих направил с цел да е доволен клиента ми, но това го приех като израз на наглост!

Затова разрешавам преглед и тест към всяка пратка.

Това е.

Edited by xektop

Аз също имам претенции към този потребител.Продаде ми неработеща РАМ.Не бих го нарекъл коректен.Дори бих казал НЕКОРЕКТЕН. Подкрепям предния колега.

Не знам каква е разликата м/у получателя и клиента ... в случая са едно и също лице - аз!

С мъка реши да я тества, отворил я и ми се обажда "давам ти 50лв и тва е." Отговорът ми бе абсолютно не!

Аз компромис бих направил с цел да е доволен клиента ми, но това го приех като израз на наглост!

Затова разрешавам преглед и тест към всяка пратка.

Разбира се, че не бих дал 50лв за нещо преди да съм го видял и пробвал, особено след като трябва да получа доста повече неща в същата пратка - визирам капаците!

За мен в случая термините " измама, некоректност, основателна забележка, основателна критика " са едно и също!

Думите ми бяха "... в случая мога да ти предложа 50лв ...", но тъй като няма как да го докажа приемам твоите твърдения за истина! Все пак основното за което исках пратката са капаците - не сме се договаряли да ми изпращаш само матрица!

Не знам на кое казваш "...моите пари...", но тук става въпрос за търговия със стоки, които имат някаква стойност. Никъде не се упоменава, кой колко е платил за тях при тяхното придобиване. Аз мога да твърдя, че съм вътре с 4.70лв + телефонни разговори + загубено време, за неща, които не бяха според договореното и когато решаваш да променяш съдържанието на пратката е редно получателя да бъде уведомен!

Поздрави и със здраве!

Edited by HuTPaT

Със здраве колега!
Некоректността се отнася до ненавременното известие към купувача. Критиката е основателна.

Поздрави и успех на всички!

Некоректен е,спестява описание на дефекти по частите,на мен преди минути ми изпрати не работещо ДВД сата,като премълча,че не работи и липсва лицевия панел,преходника за ДВД-то на АСЕР 7520 е презапояван,нещо което също не спомена!!!Халал да са му парите,но Ви предупреждавам да внимавате с него!

Аз също не съм очарован от колегата, язък му за презентациите !
Няма да се впускам в подробности ...

Некоректен е,спестява описание на дефекти по частите,на мен преди минути ми изпрати не работещо ДВД сата,като премълча,че не работи и липсва лицевия панел,преходника за ДВД-то на АСЕР 7520 е презапояван,нещо което също не спомена!!!Халал да са му парите,но Ви предупреждавам да внимавате с него!

За каква некоректност, за какви заnояваници става дума?! Кой има време за nодобни дивотии?!

За това слагам nреглед и тест на стоките! За това се застраховат!

DVD SATA интерфейс Заnисвачките (10ЛВ) никога нямат nластмаси - това е onисано в обявите, четете! Единствено ако е оригинална за модела е със nланка и каnaче тогава и цената не е 10лв а 18лв, както съм оnисал.

Това не е уточнено с колегата явно за6тото избързахме с изnра6тането, НО моля за снимка ТУК със въnросните nрезаnояваници, за които говори колегата VASYL!

Докато свалях nланката такива заnоявани елементи изоб6то не съм забелязал! Konekторът който бе изnратен бе свален от лаnтоnа и ДИРЕКТНО изnратен!

Нито съм искал да му nробутам неработе6та част, нито да го nодведа с оnисание!

С тези 3лв няма да забогатея, но и аз държа на коректност и nодобни nисаници изоб6то не ми харесват.

Xektop, винаги е бил коректен ,а съм поръчвал доста неща от него.Само веднъж един процесор не тръгна,но ми го замени веднага .:)

Имал съм няколко сделки с хекtор и съм доволен.

Отношението му е на ниво,а цените му са едни от най-ниските.