Sign in to follow this  
Followers 0
Guest gunsmithfrank

Странен проблем - лаптопа се изключва при силен натиск.

5 posts in this topic

Здравейте,

Лаптопа е HP, модел dv5-1012, аз съм втори собственик.

Проблема е следния - при по-силно натискане върху клавиатурата в лявата й част (от TAB до около T, G, B) лаптопа се изключва. Натиска е толкова силен, че леко да огъне пластмасовия корпус под клавишите.
Моето предположение е, че на това място под клавиатурата е разположен харда и, съответно, при натиск системата се изключва автоматично, но дори нямам идея дали харда се намира там.

Някакви идеи?

А моето предположение е, че дънната платка опира някъде и имаш късо съединение, което означава че лаптопът е отварян евентуално за почистване и е сглобен некадърно или дънната платка може да е пукната.

Проблемът вообще не е странен - там някъде минава тръбата на охлаждането и особено, ако липсва или е разместена изолиращата лепка, е съвсем нормално да опира в дъното и да окъсява. Това е по-добрия вариант. По-лошият включва видеочипа и северния мост, които също са баш там и особено ако е имало интервенции при предишния собственик, не е изключено причината да е там.

Мрежовият контролер също е там, от горната страна на платката, можеш да обърнеш внимание дали с мрежата(кабелната) се случват странни неща.

И при всички положения, както ти е казал д-р Хаус, или не натискай, или лаптопът трябва да се разглоби, особено след като си 2-ри собственик и превид факта, че моделът по принцип е проблемен.

аз мисля ,че това не е от изолация на дъното.По скоро скъсан проходен отвор или студена спойка на някъв елемент.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0