Sign in to follow this  
Followers 0
jofri

Lenovo Ideapad Y580 heating issues

20 posts in this topic

Здравейте,

Преди закупих Y580 - процесор i7-3630QM,видео GEFORCE GTX 660m. Видеото и процесора загряван много. Дори само при гледане на видео или нещо оналайн процесора достига 85+ градуса.Да не говорим когато пусна нещо за игра - процесора достига 100 градуса ,а видеото 95. Ползвам cooler, но никаква полза от него.Въпроса ми е има ли вариант термалната паста да е боклук или за този модел е нормално да грее много без причина?За процесора както и да е ,виждал съм и други модели да топлят много,но специално видеото не трябва да работи над 60-65.Лаптопа е на 2 седмици,няма вариант да се е задръстил с боклук при положение,че го ползвам само вечер за 3-4 часа на бюро с охладител отдолу.Ще се радвам да чуя адекватни коментари и мнения.Всичко добро и приятен завършек на седмицата.

Най-вероятно не са нанесли добре силиконовата паста, ако въобще я има. Не е нормално за този модел да държи такива температури. Обади се на съпорта, за да те насочат какво да правиш. Имай предвид, че ще пътува за Полша, най-вероятно, защото там се сервизира цялата IdeaPad линия за Европа и има голяма вероятност да ти форматират харддиска. Запази си най-важното от харддиска и лепни една бележка на английски с описание на проблема и молба да не ти форматират харддиска, по възможност под сервизния капак. Та когато го отворят за да го правят, да не стават грешки, понеже доста хора се оплакват от грешки в сервизирането.

Благодаря за отговора.Току що говорих с представител на сервиза на Lenovo в България.Каза,че ще пуснат тест на лаптопа дистанционно и евентуално ако не минел ще изпратят куриер да го вземе,за да могат да го пратят към Полша.Температурата на процесора според него била нормална, но няма как да е така.Предполагам ще пуснат някое тестче със Speedfan или Everest.Не виждам това как точно ще им помогне но да видим.Лошото е ,че работят само от 9 - 18 през седмицата,което значи,че трябва да нося лаптопа в офиса. Знам,че имат сервиз срещу Интерпред - някаква идея дали мога там да занеса лаптопа за тестване директно там?

Привет отново.Днес ми се обадиха и ми казаха,че лаптопа е върнат от сервиза.В сервизната карта пишело,че само вентилатора му бил почистен.Силно се съмнявам това да е бил проблема на чисто нов лаптоп.Довечера ще си взема лаптопа и въпроса ми какво правя ако отново работи на тези ненормални температури(пак казвам - чисто нов лаптоп,няма как да е бил прах по вентилатора).Приятен петъчен ден от мен.

Не знам на какъв лаптоп си попаднал, но аз вече 5 дни тормозя моя и още съм много далеч от цитираните от теб стойности.

695238_fr.jpg Това са температурите след близо 2 часа игра на Дирт.

Сега се върнах от Технополис. Тест веднага на място пред тях след "уж" сервиз.Имам инсталиран Crysis 3 само с цел демонстрация. Заредих играта ,без да играя само стои на едно място и даже и като съм табнал ей с тая същата програмка видео на 95 и ядрата от 85 до 94. И те викат за нас е оправен,връща се от ремонт и там пише почистени вентилатори. Говорих с управителя и той казва,че за него са нормални тези температури щом е минал сервиз лаптопа.Не можел да ми вярва на мен или на програмите които вървят пред него ,защото не разбирал и искал експертно мнение.Звъннах на съпорта пред тях и по телефона ми обясняват как едва ли не този "геймърски лаптоп" е проектиран за такива високи температури и че всичко било ок и да си го ползвам и до 2 години докато ми е гаранцията ако стане нещо заради тези температури щели да го ремонтират.В крайна сметка се разбрах пак да го вземат(след 30 мин разговор).

1 person likes this

Не знам но,според мен с тези температури след 2 години ще се изпърже не е нормално за мен това е геймърски лаптоп явно управителя нищо не разбира и моят лаптоп е от Технополис и си държи нормални температури не знам отивай и го давай пак близо 2 бона си дал.Дано имаш успех и сподели какво се е случило.

Направо го връщай. Ако от Технополис ти откажат, си има съответните органи за защита на потребителите, които да ги санкционират. Също, ако нямаш книжка с инструкции на български към лаптопа и за това може да се заядеш. Много жалко, че така се излагат Lenovo със сервиза. Напоследък са си влошили обслужването, а и някои от новите модели, са по-скоро крачка назад за фирмата. Ако вече лаптопа е пратен към сервиза в Полша и пак прави същия проблем след това и не ти се занимава да се разправяш с Техномаркет макар, че е по-добре да си търсиш правата, отиди до някой сервиз, да ти свалят охлаждането и да сложат нова силиконова паста на процесора и видеочипа. След това единствено, трябва да имаш малко по-високи температури на харддиска, както при zenit_e.

Дано по-бързо ти се реши проблема.

Успех!

jofri, като чета за твоите перипетии все си мисля, че си попаднал на някоя петъчна бройка. И то сглобявана някъде към 16:55ч. Аз тази вечер играх около 4 часа непрекъснато на лаптопа включен към един 32" телевизор на максимална резолюция и не успях да надвиша стойностите от вчера. В не натоварено състояние (скайп, µTorrent, Аваст и др.) speed Fan-a показваше... 695310_fr.jpg

И всичко това е БЕЗ охладител.

Пореден тест преди да го вземат пак за сервиз.Ето резултата само от стартиран Crysis 3 без да се играе или каквото и да е ,а само влизане в туториал.

http://picbg.net/img.php?file=33424e425ea30d6c.jpg

Днес отново пратих лаптопа към сервиза. В кутията съм сложил лист ,на който описах какво да гледат и какъв е проблема ,и да не ми минават с почистване на вентилатора.Дано има някаква полза от цялото чакане този път.

Да си задам и един въпрос.Ако сложа SSD на мястото на DVD това ще навреди ли на гаранцията?

Поздрави и лека работна седмица.

Може да се заядат в сервиза за това, но ако си го downgrade-неш преди да го пратиш, няма да ти кажат нищо. А относно ъпгрейда със SSD, при Y серията има една екстра. Добавен е mSATA слот за PCI-E SSD. Тоест, горепосочената манипулация можеш да я пропуснеш. ( Макар, че аз не я :D )

Привет от мен,

Доставиха ми лаптопа след втория път на сервиз и този път е оправен. Мисля,че да напечатам на лист възможните проблеми проблеми и решения,да сложа на десктопа скрийн шот с температурите и това,че лично казах на българския съпорт как да дефинира проблема даде резултат. Сега без значение какво и колко време се играе видеото е максимум на 65-70 ,а процесора е около 81-82. Сега се чудя да си закупя ли един SSD :)

Лека и успешна работна седмица

Здравей

Радвам се, че най-накрая си свършиха работата. Безаварийно ползване ти желая от сега нататък!

Относно SSD-то, определено ще останеш доволен от инвестицията. :)

Поздрави

Здравей God,

Благодаря и дано всичко е наред занапред.Можеш ли да кажеш какво препоръчвах като SSD вариант ,евентуално от вас да го закупя.

Поздрави

Относно SSD-то, определено ще останеш доволен от инвестицията. :)

Ако се инвестира в такъв хард, кой трябва да го постави за да важи гаранцията на лаптопа?

Edit: Ако се постви такъв харддиск нали няма загубя DVD-то

Edited by zenit_e

Както бях обяснил по-горе, при Y серията има mSATA слот. Той е за SSD (Solid State Drive, няма нищо общо с HDD - Hard Disk Drive) с PCI-E интерфейс. Тоест тази манипулация можеш и сам да я направиш. Подобно на добавяне на оперативна памет е. Но ще трябва да си набавиш винтче с което да го закрепиш, защото в комплекта не се включва такова.

Мястото му се вижда в този клип

Точно до харддиска празното пространство.

ОК, явно не съм се изказал правилно. Това не е хард диск, а SSD. Важното е че ми се отговори на единия въпрос, т.е. не се губи оптичното устройство.

Сега ако знаех дали ще си остане гаранцията, ако си поставя сам SSD паметта?!?

Да, това не влияе на гаранцията, както и смяна на RAM паметите. :)

1001847_643110232385809_526179803_n.jpg

Това е температура без никакви програми. Термо паста (на CPU и GPU) и в момента държи около 50 без проблем.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0