Sign in to follow this  
Followers 0
zenit_e

Кой е е по-добрия избор

21 posts in this topic

Тъй като РС-то почти умря сега за такова ползвам един 10" Acer Aspire one, но за него е закачен един 22" Самсунг (този). Та вече е дошло време да си купя нов компютър. Спрял съм се на лаптоп за да мога освен като РС да мога от време на време да го нося насам-натам... Бюджета ми е около 1300лв.

Та до сега съм се спрял на следните лаптопи:

Lenovo IdeaPad G580AH - http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_G580-lenovo_ideapad_g580ah_59360934

Lenovo IdeaPad Z500 - http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_Z500-lenovo_ideapad_z500_

HP ProBook 4540s - http://laptop.bg/laptops-hp-ProBook_4540-hp_probook_4540s_C4Z10EA

HP Pavilion G6-2304EU - http://laptop.bg/laptops-hp-Pavilion_G6-hp_pavilion_g6_2304eu_D4Y41EA

DELL Inspiron 3521 - оказа се че няма VGA

DELL Inspiron 5521 - http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_5521-dell_inspiron_5521_5397063334964_8GB

Acer Aspire V3-571 G - http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V3_571G-acer_aspire_v3571g_NX_RZMEX_040

За мене е важно да има VGA и HDMI изход. Първия ми трябва за Самсунга, а втория за да гледам Full HD филми на телевизора. Ще се играят автомобилни симулатори (Гранд Туризмо, Ниид фор спиид и др.). Трябва да има и оптично устройство.

За сега се сещам само за това.

Edit: Изключвам SSD дисковете, защото все си мисля, че още са твърде скъпи.

Edited by zenit_e

Както вече споделих и в предходната тема, това е най-доброто, което можеш да вземеш в момента. Съответно, ако ти идва множко, по-добре избирай между тази конфигурация на V-571G и този ThinkPad Edge E530. Z500 е доста неблагоприятно направен, за ъпгрейди и почистване, а G580 е от нисък клас и не е препоръчително да се взима с Core i7. Също, за това, за което ще се ползва лаптопа, не е нужен такъв процесор. Един Core i5 е напълно достатъчен. За игри по-добре заложи на по-мощна видеокарта.

Ами тoзи DELL Inspiron 5521? Все пак неговата видео карта не е никак слаба - AMD Radeon 8730M с 2GB DDR3 собствена памет. Поне аз така си мисля... :thumbsup:

Edited by zenit_e

http://news.laptop.bg/klasacia-procesori/ Причината, да не го препоръчам е заради процесора, който освен, че е ниско волтажен, за да пести енергия, е и запоен за дъното, което според мен не е много надеждно решение. Плюс това, след време, ако решите да направите ъпгрейд на процесора, то ще бъде доста скъпа и рискова процедура. При Acer V3 поне, може да направите ъпгрейд към core i7 по всяко време, препоръчително след изтичане на гаранционния период.

- Core i5 - 3317U

- Core i5 - 3210M

Ето сравнение на видеокартите: (http://www.notebookcheck.net/Computer-Games-on-Laptop-Graphic-Cards.13849.0.html)

- RADEON HD 7650M

- RADEON HD 7670M

- RADEON HD 8730M

- GeForce GT 630M

- GeForce GT 635M

- GeForce GT 640M

* Най-отдолу са дадени резултати измерени във FPS (frames per second) на най-популярните игри.

693092_fr.jpg

Тези цифри нищо не ми говорят. Ето тук също намерих малко инфо за картата, но... :help:

Въпроса ми е заслужава ли си, в сравнение с GT640M/650M ? Лаптопа е ACER Aspire V3-571G - не давам линк, за да не рекламирам конкуренцията. Ако не е проблем ще дам линк към въпросния лаптоп. В случая става въпрос за 2GB, а инфото което намерих е за 1GB.

Edited by zenit_e

Гигабайтите в случая не са от голямо значение. GT 710M се очаква да е на нивото на GT 620M като производителност. Тоест не може да очаквате много. Щом го няма същия модел в сайтa, не е проблем да дадете линк. :)

Говоря/пиша за този лаптоп.

Edited by zenit_e

Не вярвам GT 710M да бъде по-мощна от GT630M. В горепосочения линк, е посочена конфигурация с GT 520М.

693092_fr.jpg

Тези цифри нищо не ми говорят. Ето тук също намерих малко инфо за картата, но... :help:

Въпроса ми е заслужава ли си, в сравнение с GT640M/650M ?

Да, но е от старата Fermi архитектура, която държи по-високи температури. По-добре инвестирайте в Kepler (640М).

Вече тотално се обърках. По-новата карта е базирана на по-стара и по-лоша архитектура ли?

Edit:

Не вярвам GT 710M да бъде по-мощна от GT630M. В горепосочения линк, е посочена конфигурация с GT 520М.

Началник, мисля че леко си в грешка. Въпросния линк вече го проверих няколко пъти и е на "Лаптоп ACER Aspire V3-571G NX.M6BEX.002 Grey 8GB" където пише: "Видео карта: NVIDIA GeForce GT 710M с 2GB DDR3 собствена памет"

Edited by zenit_e

Явно съм се объркал. Бях отворил този линк погрешка от друга тема.

Всички видеокарти до GT 635M включително и 670М са базирани на старата архитектура на nVidia, Fermi. Тя е съставена от транзистори, произведени по 40nm процес.
Всички останали, включително и цялата 700M серия, са или ще са базирани на новата ахитектура, Kepler. Тя е съставена от транзистори, произведени по 28nm процес. Това дава преимущества от сорта на: по-малко загряване на чипа, по-ниска консумация на енергия, възможност за по-голям брой транзистори и тн. Освен това архитектурата притежава подобрения като SMX, Hyper Q, Dynamic Parallelism и други. Все още няма реални тестове на новото поколение видеокарти и е по-добре да изчакаш, за да видиш реално 710М каква производителност ще предостави. На 99% съм сигурен, че няма да е по-мощна от 630М.

Надявам се този път да ти е станало по ясно.

Поздрави

Вече не ми се чака. Явно ще се насоча към V3-571G с процесор Intel Core i5-3210M (2.5 - 3.1 GHz, 3MB кеш) и видео NVIDIA GeForce GT 640M с 2GB DDR3 собствена памет.

Този.

Вече не ми се чака. Явно ще се насоча към V3-571G с процесор Intel Core i5-3210M (2.5 - 3.1 GHz, 3MB кеш) и видео NVIDIA GeForce GT 640M с 2GB DDR3 собствена памет.

Този.

Аз имам същия и съм много доволен вече 1 месец и нямам никакви проблеми. :thumbsup:

Edited by VankataBS

.............

Ванка, с какви игри си го тормозил? Как се държи след 2 часа натоварване с някоя игра???

Edit: След като прочетох за проблемите с със серията Y500 на Lenovo как да си купя този модел LENOVO IDEAPAD Y580AH?!? А като гледам е с доста добра бюджетна видео карта: NVIDIA GEFORCE GTX 660M 2G 128BIT :help:

Edited by zenit_e

Y580 има само проблем с по-висока температура на харддиска. Той се оправя с охлаждаща подложка или преместването му на мястото на DVD-то. Други често срещани проблеми, няма. Стига да можеш, да го намериш все още на пазара, ще е най-добрия избор, макар, че липсата на SSD е голям минус, в който е препоръчително да инвестираш след като го закупиш.

Намерих го в две конфигурации:

ПРЕНОСИМ КОМПЮТЪР
DISPLAY 15.6" (39.6 CM) FULL HD LED
CPU INTEL® CORE™ I5-3210M 3M 3.10 GHZ
RAM 8 GB DDR3
HDD 1 TB SATA 5400RPM
VIDEO NVIDIA GEFORCE GTX 660M 2G 128BIT
DVD RW SUPERMULTI DL
HD WEBCAM, VGA, HDMI
BLUETOOTH 4.0, 2 X USB3.0+2 X USB2.0
6 КЛЕТЪЧНА БАТЕРИЯ
ТЕГЛО 2.8 KГ

Втория вариант е с процесор INTEL CORE i7-3630QM, но цената е с 200лв по-висока от горната... :help: ?????????

То е хубаво, че си го намерил. Въпроса е дали все още го имат на склад или просто са забравили да го махнат. За игри повече от i5 не ти трябва. И събирай пари за PCI-E SSD евентуално. :)

Значи мъчил съм го с Battlefield 3,NFS The Run,NFS Most Wanted 2012,Call of Duty Black Ops 2,Medal of Honor Warfighter,GTA IV,Fifa 13.Няма проблеми с температурите и само да отбележа на макс настройки съм ги играл.Няма лаг вървят си плавно значи при 2 часа Battlefield 3 88 процесор 75 видеокарта.Доволен съм от машинката за тези пари е идеален.След време може да направя ъпдейт с SSD.

Поздрави

То е хубаво, че си го намерил... За игри повече от i5 не ти трябва...

Вече съм с въпросния лаптоп. В най-скоро време ще споделя повече подробности.

Личното ми мнение е че това е лаптопа, който държи 1-вото място при сравняване цена/качество.

Батерията издържа 9 (девет) часа, но без да работи дисплея. Беше включен utorrent, скайп, WiFi и някой други програми. Съответно дисплея не работеше, а настройките на са следните

695531_fr.jpg

Има много оплаквания за въпросния лаптоп, че държи много високи температури, но аз нямам подобни оплаквания. Ето такива са температурите при ежедневно използване (торенти, скайп, и гледане на клипове в YouTube)

695533_fr.jpg

А иначе подсветката на клавиатурата е уникална. Един от малкото минуси е това, че остават отпечатъци по площта около тъчпада.

Edit: Реалния живот на батерията е 2 часа и 40 мин..Всичко това при 30мин игра, през останалото време са гледани клипове в YouTube. През цялото време е бил вкл. uTorrent и още няколко програми.

Edited by zenit_e

Високите температури, са основно при игри и то най-вече на харддиска, защото достигат необичайните над 60 градуса. Самата машина е доста добре направена и за ежедневна употреба е перфектна. С едно mSATA SSD направо ще хвърчи, а и ще качи още около 2 часа, към тези 9 на батерия. Така ще се елиминират високите температури на харддиска по време на игри или подобно високо натоварване. Един от най-големите плюсове са JBL говорителчетата, които вадят доста добър звук.

Относно минуса с отпечатъците, сравни го с Acer Aspire V3.

Пожелавам ти дълга и безаварийна работа! :)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0