Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Иван Андреев

Кой лаптоп да избера?

14 posts in this topic

Здравейте,изпаднал съм в голяма дилема,кой от двата лаптопа да избера.Ще използвам съответната машина за игри основно,но и за филми и т.н.Моля ви за експертно мнение,че нямам търпение да взема единия :D !!! http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_Y500-lenovo_ideapad_y500_59367193 или http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_Y500-lenovo_ideapad_y500_59356575 ?

Втория според мен е по добар ибор, вярно с I5 е но това според мен е достъчно, но пак има Full HD което за мен е голямо предимство

Предполагам бюджета Ви е 1600лв? Попринцип, за игри по-важна е видео картата, а не процесора. В случая и corei5 ще Ви върши работа. Но аз ако бях на Ваше място, щях да посъбера още малко пари и да взема този с двете видео карти и SSD диска. С тези две видео карти, няма да има игра която да не подкарате на max в следващите минимум 2-3години. SSD диска работи до 5 пъти по-бързо от обикновения твърд диск, грее много по-малко и издържа повече време. Например, ако battlefield 3 я стартирате за 60секунди (1минута), то с ъпгрейда с SSD ще я стартирате с до 5 пъти по-бързо (60секунди:5=12секунди). И не само това, изобщо записа на файлове и четене на файлове става с до 500мб/сек, докато твърдият диск - 100мб/сек. Лаптопа определено си заслужава и ако сте решили да е с една видео карта, то поне направете ъпгрейда с SSD. Успех! :thumbsup:

Не мога да отделя повече пари,защото родителите ми ще ми го закупят,а не искам да ги натоварвам с по-големи разходи,затова Ви моля да се ограничите до тези два модела.Също така лаптопа ще си го взема значително по-евтино от 1600 лв,защото ми направиха страхотно предложение от една фирма!!!

А какво е предложението ?

Поздрави,

Ники

1449лв,което си е супер предложение за тази конфигурация ;)

Иване, цената наистина е добра. И ниe не го купуваме на тази цена. Имам предположение, че това е върнат лаптоп, заради дефектния тъчпад в една от партидите затова и го дават на тази цена. Хубаво да си сигурен, че не е от тази партида.

Как да разбера дали е от тази партида и коя партида всъщност е с проблем в тъчпада?

Всички произведени IdeaPad Y500 в периода 01.11 - 28.11.2012 с ElanTech тъчпад с биос V1.03 (6BCN31WW) са с голяма вероятност за дефект на тъчпада.

И все пак не видях мнение кой от двата да предпочете,тъй като и аз съм пред същата дилема?

Edited by Martin_Steff

Дисплея е за предпочитане в случая. Процесора винаги може да се смени, при матриците е малко по-сложно. Core i7 без SSD не си заслужава инвестицията. Много е мудно на 7200 оборотен, камо ли на 5400 оборотен харддиск.

Всички произведени IdeaPad Y500 в периода 01.11 - 28.11.2012 с ElanTech тъчпад с биос V1.03 (6BCN31WW) са с голяма вероятност за дефект на тъчпада.

Аз искам да попитам това за абсолютно всички версии на Y500 произвадени през този период ли се отнася и дали още се зареждат такива бройки в България?

Здравйте

Само за конкретните конфигурации с този тъчпад и версия на BIOS се отнася. Вече не би трябвало да има такива бройки. Все пак минаха 4 месеца. Но и да има проблем в първите 7 дни от покупката, ще откриете проблема и може да върнете лаптопа. Ако е закупен със SSD, то пробният период се увеличава на 30 дни, заради кампанията на laptop.bg.

Дано съм помогнал!

Поздрави

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0