Sign in to follow this  
Followers 0
masterp

Windows 7 backup program преди преинсталация

3 posts in this topic

Здравейте, колеги.

В офиса, в който работя машините са динозаври. Всичките са с процесори amd sempron, socket A, 2200+ (реална честота на процесора 1.5 ghz). Поради някаква причина някой се е изгаврил с тях и им е сложил лицензиран windows 7 professional с офис пакет 2010. Средно отвярянето на един екселски файл отнема от 30 секунди до 2 минути. Закупил съм няколко броя amd sempron 2800+ (реална честота на процесора 2ghz) и при ъпгрейда на процесора на един от копютрите всичко е 6, биоса го разпознава, но скапания windows гърми със син екран, защото търси стария процесор. Проблемът идва от това, че има инсталирана складова програма на него и за да я активират след преинсталация искат по 10 евро на парче, което ми се вижда неоправдан разход за тези кошници. Въпросът ми е следния: Има ли начин да се свалят драйверите на windows-a за да тръгне с новия процесор или евентуално някакв софтуер с който да видя къде и какво проверява въпросната програма при стартирана и съответно да го копирам и преместя на новия Windows ? Ясно е, че с repair windows опцията няма да стане.

Благодаря предварително на отзовалите се.

Направи имидж копие със продукт на Акронис ,като си сложил стария проц,слагаш новия,разпознава всеки нов хардуер при разгъването на имиджа,иска рестарт и си готов.Поне при мен е работило безпроблемно.Успех и кажи какво стана!

ще пробвам, колега

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0