Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0
AtanasIvanov

Инвертор за лед матрици

15 мнения в тази тема

Здравейте колеги имам 2 матрички 10.1 инча и имат проблем по самия инвертор ,някой знае ли как може да се оправи с нещо заменимо? или да даде някви идея

Edited by naseto

За начало намираш идентична счупена матрица с работеща подсветка. После ще ти е доста по-лесно да намериш повредата и да прехвърлиш елементи. По този повод аз търся LTN101NT02, B101AW01, N101L6 :) Странно, че проблемът е най-често срещан при 10.1-инчовите.

това и аз го знам ,но всеки знае колко трудно се намират счупени и идентични матрици.Въпроса ми е няма ли няква малка схема или елемент дет да вдигне това напрецение и да мога да го вграда лесно?

Edited by naseto
1 person likes this

Принципно има възел , който вдига напрежението до около 35 волта.Не е точно инвертор като за студено катодна лампа , но е подобен.

Та не знам кой е зле.....

възел имало това да не ти е някоя плетка на една кука

тука продължавате да сте много назад , може да ставате за продавачки на компютри ама иначе за ремонт сте зле

Само като видя на какъв лаптоп си и че си windows 6 фен ми е ясно че си над нещата

Не те знам що за птица си, но определено нямаш познания колкото мен в областта на електрониката.Щом за теб само трансформатор е способен да модифицира напрежения..... прекланям се..... пред свещенната простота....да знаеш случайно какви по дяволите са тея елементи по платката с някакви много мили Хенрита.Да ме "светнеш", че нали съм си прост.

Колкото до операционната ми система -да Виста е и съм си платил за нея... не е от замундата...

Хаиде със здраве

П.П. аз пък като видя, че и името не можеш да си напишеш.......

Edited by krasy
2 people like this

Явно темата стана пълна със спам ,вместо да помогне някой колега.Мерси за уважението!

Edited by naseto

Ако можех щях , колега...... но нямам.... имам една 11.1" , но нейния "инвертор" е на самото дъно.Става дума за Вайо ТТ.

Срамота !

Даже не си си направил труда да прочетеш.

//Случайно какви по дяволите са тея елементи по платката с някакви много мили Хенрита.Да ме "светнеш"//

При boost convertor , както в този случай, се използват за да изгладят колебанията в напрежението на изхода.Колкото е по-голям индуктора толкова по-добре. вече си "светнат"

Но ти определено си най големия в тая област. Какво да ти обяснявам.

Дай сега 5 лева "зле"

Пък за Вистата само мога се смея. Самия факт ,че си си я платил говори що за "зле" си.

Така е батенце ВСИЧКИ УРОЦИ СА ПЛАТЕНИ.

А ти пък защото си си написал имената "Krasy" Що е то мъж било от СОФИЯ, браво. И какво сега трябва да се регистрирам в сополивия Форум за да сметнеш, че имам достойнство да си напиша имената. Опазил ме Господ от дървени философи. едно си баба знае едно си баба бае.

И каква е тая реклама на Zamunda. Има и други торрент тракери.

олеее ще се обиждаме на гънки а ?

Няма как да се обидя от един застаряващ инжинер, който си мисли, че знае всичко, но за съжаление му липсва основата.

Ако си решил да поправяш компютри без това си за никъде. Този вид DC-DC преход е навсякъде по платките. Без да имаш познание как очакваш да правиш ремонти. Имаш късмет ,че съм наблизо за да ти отворя очите.

http://schmidt-walter.eit.h-da.de/smps_e/smps_e.html

Първо научи това после се обяснявай колко много знаеш и как другите сме без гънки.

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0