Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0
magareto46

Помощ за отлепен чип от дънна платка

10 мнения в тази тема

И защо да не си залужават тези ремонти? За да си продаде повредения лаптоп за 150лв и да си купи подобен за 350лв, рискувайки нови потенциални проблеми или дори измама ?

Специално при това Фужитсу, дори да се наложи подмяна на видеочипа с чисто нов, ремонтът е напълно оправдан.

Друг е въпросът, че има немалък риск лаптопът да попадне в ръцете на нечитави или некоректни "майстори" и да стане още по-зле.....

3дравеи колега мисля дагодам във този сервиз Компютри.нет какво мнение имате за тях искатми за redall 90 лв това включва почистване на платката и чипа поставяне на калиеви топчета на чипа и със спецялно оборудване даго залепят,колко може да струва нова платка. и как дая намеря на достъпна цена.

И защо да не си залужават тези ремонти? За да си продаде повредения лаптоп за 150лв и да си купи подобен за 350лв, рискувайки нови потенциални проблеми или дори измама ?

Специално при това Фужитсу, дори да се наложи подмяна на видеочипа с чисто нов, ремонтът е напълно оправдан.

Друг е въпросът, че има немалък риск лаптопът да попадне в ръцете на нечитави или некоректни "майстори" и да стане още по-зле.....

Защо пък трябва да си купува втора ръка, ще добави към тия 150 лв още 500 лв . И ще си купи нов с гаранция от новото поколение процесори на Интел. А и както каза сам не е малък риска да попадне на майстори използващи "специализирана техника" тип пистолет за топъл въздух. :) Другото което е един подобен ремонт резултата след него не трае дълго, може да изкара половин година може и 2 месеца.

Аз лично не бих правил такъв ремонт на лаптоп, за нещо което не е сигурно след това колко ще изкара и колко качествено ще бъде направено. Говорил съм с хора който така са се излъгали да им направят ремонт на видео чипа, изръсили са се 150 лв и след 2 месеца пак проблема е на лице. Ако тоя сервиз няма професионална станция за тази цел изобщо не го давай, попитай ги първо каква е тая "професионална техника" колко гаранция ще ти дадат и дали изобщо ще ти дадат.

@kontev, RS 780M е много неподходящ за реболване, изисква доста добри познания за правила диагностика, иначе пари на вятъра. Отделно цената за нов северен мост и труд не си струва за този модел.

Ако лаптопа си е нов и си е мой, в смисъл ако аз съм първи собственик, аз бих дал 200 Лв за читав ремонт, по добре

отколкото да се изклатя с някой втора ръка не знайно от кой башмайстор закрепян

Ако тоя сервиз няма професионална станция за тази цел изобщо не го
давай, попитай ги първо каква е тая "професионална техника" колко
гаранция ще ти дадат и дали изобщо ще ти дадат.

@kontev, RS 780M е много неподходящ за реболване, изисква доста добри

познания за правила диагностика, иначе пари на вятъра. Отделно цената за

нов северен мост и труд не си струва за този модел.

@GeorgeN, от темата не е ясно дали става дума за северния мост или за графичния чип, моделът го има и с дискретно видео HD 3470, освен с HD 3200. Но пък и RS 780M не е най-лошия вариант, има и употребявани, но здрави чипове, ако неговият е повреден. Освен това, по някаква причина, питащият е постулирал, че чипът е само отлепен :D

А дали си заслужава за конкретния модел - относително е, зависи с какво ще се сдобие собственикът, ако го продаде, като неработещ, за колко ще го продаде и т.н.

Горното е лично мое мнение, въпросното Фужитсу общо взето ми харесва като корпус и изработка, за други модели със същия чипсет, може би не бих мислил така.

А добавянето на 500лв за друг лаптоп, няма да го коментирам, ясно, че е по-добре, стига човекът да ги има и това да е най-смисленото им приложение. :cheers:

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0