Lilith

Lenovo IdeaPad Y500 или Acer Aspire V3-771G

48 posts in this topic

Ето и двата конкретни модела, които ме заинтригуваха:

http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_Y500-lenovo_ideapad_y500_59367193_SSD

http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V3_771G-acer_aspire_v3771g_NX_M1WEX_024_SSD

Искам да разбера кой от двата е по-добър за игри.

Та нека обобщя "аматьорски":

1.Леновото има по-нов процесор от този на Acer. (точка за Леново)

2.Видекартите и на двата са GT 650M, като тази на Леново има GDDR5 при GDDR3 на Acer (половин точка за Леново)

3.От своя страна Acer може да има 32 гигабайта рам, а Леновото 16 (точка за Acer)

4. 128 SSD за Леново срещу 120 за Acer (половин точка за Леново)

5. Коя от двете машини има по-подходящо за игри охлаждане?

6. Ако едно Леново Y500 се вземе с една видеокарта впоследствие може да се сложи и втора видеокарта без проблеми, нали?

Та това беше описанието на лаика. Ако можете, споделете впечатления.

Е, да, но като гледам какви проблеми има Y500 с тъчпада си не ми вдъхва вече голямо доверие.

Y500 имаше проблем с тъчпада в партидите с ELAN такъв. При останалите няма проблем. Все пак, ако има някакъв проблем, до 30 дни лаптопа може да бъде върнат, понеже е част от кампанията на laptop.bg.

Y500 е с по-добро охлаждане, защото има голяма решетка на дъното, през която може да засмуква въздух. Също има сравнително лесен достъп до него, като се махне сервизния капак. Така, може сам да го почиствате от прах при нужда, докато при V3-771G това не е възможно, без да се разглоби лаптопа. На мястото на DVD-то в Y500, освен втора GT650M, може да се сложи допълнителен вентилатор, който да подсили охлаждането.

Lenovo-то също поддържа до 32GB RAM, но трябва да се снабдите със доста скъпите 16GB-тови DDR3 плочки, защото има само два слота. А Acer V3 има четири слота, и може да се направи по-евтиния ъпгрейд от 4x8GB. Но 32GB е максимума.

1 person likes this

Благодаря за отговора. : ) А това означава ли, че мога ако искам да си закупя втора GT650M от лаптоп бг - тоест продавате отделно и видеокарти нали(може да звучи глупаво но все пак)? И просто "я слагам" в лаптопа и почва да работи - без преинсталиране на машината?

И второ, щом според вас охлаждането на Y500 е добро то тогава сдобиването с една охладителна подложка няма да навреди нали?

Edited by Lilith

За момента в laptop.bg не се предлагат допълнителните притурки. (видеокарта, вентилатор и шина за втори 2.5 инчов драйв за съхранение на данни) Но при интерес, мисля, че е възможно да се внесат бройки от тези видеокарти.
Инсталацията е много проста, дърпат се два предпазителя, вади се DVD-то и се слага видеокартата. (изключен от електрическо захранване) При включването операционната система ще разпознае новото устройство и ще иска рестарт, за да се конфигурира напълно. След това не трябва да има проблем с ползването.

Охлаждаща подложка няма да навреди, даже ще улесни охлаждането на системата, като подобри навлизането и циркулацията на въздушния поток в лаптопа. Също, с подложката ще бъде една идея по-предпазен от напрашване.

Искам да попитам i5 3210 напълно достатъчен ли е за игри при посочената видео карта или при по хубава,например Nvidia GTX 660M?

Да. За игри е по-важна видеокартата. Core i3 също ще върши добра работа за игри. Единствено няма Turbo Boost. Core i7 е нужен повече, за конвертиране на видеофайлове и подобни процедури, които изискват голям процесорна мощ.

1 person likes this

А Леновото само с Уиндоус 8 ли може да работи?

И като му се махне сервизният капак, примерно за да се сложи втора видеокарта или нещо друго това означава ли край на гаранцията?

Edited by Lilith

Не, разбира се! Може да му сложите каквато и да е операционна система, стига да намерите подходящи драйвери. Windows 7 върви без проблем на него. Тествал съм го три пъти и евентуално ще мога да помогна при проблем с драйверите. :)

А Уиндоус 8 може ли да има проблеми с подкарването на игри излезнали в периода 2005-2009 година? Предполагам не но може би за някои от тях осмицата може би ще им бъде твърде "модерна".

И липсата на Full HD при Y500 ще се отрази ли зле на картината по време на игра, или ако гледам филми те ще са с по-лошо качество? Може ли да ми обясните дали е добра идея лаптопът да има Full HD за каквото и да се ползва?

Edited by Lilith

Да споделя и моите първи впечатления от Y500. Взех го вчера и не мигнах цяла нощ. Моделът е с Core i7, Full HD и двата броя GT650. ODD нямам. Всичко е много готино по машинката с изключение на :

- корпуса - оставят се много петна от пръсти и се чистят трудно

- Full HD дисплеят - за мен лично е минус, трябваше да си взема варианта с 1366х768 .. тук просто всичко е много малко и изморява очите

- захранването е адски голямо и грее много, иначе лаптопа е хладен

- прекалено тежък е

Други забележки за изминалите 24 часа с него засега нямам. Аудиото е перфектно. Батерията държи сравнително добре за такива консуматори. Видеото ... тествах Crysis 3 на Full HD с всичко на максимум и двете видео карти успяха да изкарат средно около 15 фрейма. С намалени настройки на медиум при тази резолюция и с последните драйвери то нВидиа имам комфортни 30 фрейма. На по-ниска резолюция като 1366х768 всичко си лети с високи настройки и средно около 60 фрейма. Процесорът е адски бърз и през повечето време не мога да го натоваря повече от 10% - пробвах архивиране+плеър+браузване във фейсбук.

Общо взето мощен лаптоп, но неудобен за пренасяне. За настолен е ОК.

Има и функция за самопочистване от прах.

Поздрави на всички

Edited by DiStefano

Аз пък не приемам казаните от DiStefano неща, които не са му харесали в лаптопа. Аз го имам от два месеца и съм много доволна от него. Относно отпечатъците, да остават, но нима това е най важното, с малко повече старание и поддръжка, няма никакъв отпечатък или пръсти по моя лаптоп. Относно Full HD дисплея няма нищо по хубаво от Full HD дисплей, все пак лаптопа е направен за игри и гледане на филми с висока резолюция, а който иска да браузва или да си чати си има начини. Google Chrome си има начин да му увеличиш шрифта, същото се отнася и за Skype, аз други програми не ползвам, но предполагам, че всяка подобна програма има опция за увеличаване на шрифта. Що се отнася до това, че грее захранването, при мен няма такъв проблем. За последния проблем лаптопа наистина е малко по тежък, но за сметка на това си има своите нужни екстри, които го правят по различен от останалите.

Единственото което ме заинтересува е как става самопочистването от прах, защото това не ми е ясно. Ще съм ви благодарна ако ми обясните как става, за да си го направя.

1 person likes this

В power manager си разгледай опциите. Някъде трябва да пише dedusting.

god_15 моля те обясни ми го подробно къде се намира този power manager или това нещо е някъде в BIOS-a на компютъра защото в Windows-a не го намирам :help: :help: :help:

.......

Репичке :D това са стъпките...

1. 696462_fr.jpg

2. 696463_fr.jpg

3. 696464_fr.jpg

4. 696465_fr.jpg

Edit: Дано съм ти бил полезен :)

1 person likes this

Малко съм му объркал наименованието. Еenergy management е. :D Ако го нямаш инсталиран, в диска с драйверите е. При мен, в Y570, си има тъч бутон, който отговаря за тази функция.

Благодаря ти zenit_e за ценната информация, сега ще седна и ще видя дали ще мога да се справя, ако нещо не мога да се оправя отново ще ви пиша момчета, надявам се че винаги сте готови да ми помогнете с каквото имам нужда.

god_15 ами аз имам диск с драйвери към самия лаптоп, ама той е за Windows 8 и аз от него нищо не съм инсталирала, аз драйверите си ги търсих от интернет, могат ли драйвери за Windows 8 да стават на Windows 7 не съм мислила по този въпрос и не знам дали това е възможно.

За Windows 8 Energy Management-a е малко по-различен, но можеш да го сложиш. Той не е драйвер, а допълнителен софтуер, за по-лесен контрол на захранването с допълнителни опции. Ако не ти хареса новия Energy Management, ето това е линк към по-стария, който е същия, като на zenit_e.

Готово направих го, получи се едно силно духане, от мястото където е видео картата. Интересно ми е дали върши това някаква работа или в крайна сметка ръчно да си го почистиш си е най добре. Вие как мислите, момчета ?

Дори и с тази опция е хубаво веднъж годишно да му се прави профилактика. Аз наскоро свалих вентилатора на моя Y570 за да го почистя от прах. Имаше си доста. След почистването свали някой и друг градус. Не го бях чистил от година и нещо. В скоро време мисля и термопастата да сменя.

god_15 благодаря ти за всичко което правиш в този форум, защото информацията която научавам от теб е безценна за мен. Аз не съм специалистка в хардуера и софтуера, но съм запалена геймърка и искам като си пусна една игра, да съм що годе доволна от това което играя и да е в общи линии на добро качество. Разбира се има много по скъпи модели и по тежки конфигурации, но те са на цени недостъпни за по голямата част от нас, хората които пишем в този форум. Не знам, може да не е така, но аз лично смятам че е така.

god_15 относно теб имам още две големи предизвикателства, за които искам да ми обясниш. Разбира се всеки друг може да се включи в дискусията. За сега няма да ти ги казвам и двете, само едното и то е как се сваля решетката която е отдолу на лаптопа за да се почисти. В един от постовете, които ти четох тук пишеш че става много лесно и бързо, но аз не мога да се справя. Махам батерията без никакъв проблем, после има един отключващ бутон натиска се да е на отключване, и след това се плъзга бутона който е на самата решетка, но това не помага, решетката не помръдва, би ли ми помогнал как мога да я махна или не може да се махне ?

Радвам се, че съм помогнал. :)

Тези два бутона са за махането на DVD-то или допълнителната видеокарта (не знам коя конфигурация имаш). Поради това, махането на капака е усложнено. Трябва да махнеш DVD-то или видеокартата, след това да махнеш 8те винтчета, които държат капака и после да приложиш малко сила в правилните точки за да откачиш капака от "щипките". Разбира се внимавай да не ги счупиш. Най-лесно става като ползваш кредитна карта или нещо подобно, за да ги разкачиш. В това видео е показано как става.

Разбира се, не очаквай толкова лесно да махнеш капака. :D

За повече информация относно модела, можеш да погледнеш тук.

Поздрави

Репичке, надявам се да не е твърде нахално, но може ли да споделиш какви игри играеш? Все пак, жените любители на този вид забавление са сравнително малко и би било много интересно да се види гледната точка на жена-геймър. : )

Поздрави.

Много благодаря за вниманието проявено към моята особа. Да наистина харесвам да играя игри и това е едно от любимите ми занимания през свободното време. Старая се почти всеки ден да отделям поне по час два за да мога да играя. За съжаление не ми се получава всеки път, защото все още ходя на училище и понякога така се случва, че не ми остава време до игри. Иначе любимите ми игри са състезанията с автомобили и шутърите, макар, че една от любимите ми игри е Diablo 3, която няма нищо общо с шутъри или рейсъри. Любима ми е защото като малка започнах с Diablo 2 и доста години чаках и се надявах, че ще излезе продължението. Иначе ако ме питате, какво играя в момента това е Need For Speed Undercover, Test Drive Unlimited 2 и някой шутър от време на време, ако ми допадне. От тях харесвам Battlefield 3, Borderlands 2, чакам да видя какво са направили с Bioshock Infinite която ще излезе в края на месеца.

Edited by repichka

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...