Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Планимир

почистване на лаптоп

11 posts in this topic

Искам да ви попитам лаптопа ми ( dell inspiron n5110) прегрява като пусна малко по тежки игри и се изключва. В гаранция е но гаранцията поема ли почистване или трябва да го заплатя? Имах преди време проблем с него и го пращах в "СТЕМО" в момента съм във Велико Търново и някой случайно да знае дали ще се наложи пак да го изпратя до София или тук може да се свърши работата.Но конкретно ме интересува дали гаранцията поема почистването

Поема чистенето, онзи ден си дадох моя Acer в Most computers и ми смениха цялото охлаждане от доло + паста + почистване без пари (гаранционно почистване) :) Действай !

И аз така мисля че прегрява обаче дали пък няма да се усетят че искам да мина по тънката лента без заплащане защото видимо той няма повреда а просто е мръсен

Факт е ,че не можеш да използваш лаптопа както трябва.Щом е гаранционен го занеси и кажи ,че изключва когато си пуснеш по-тежка игра.Те знаят,че когато вдигне температура прави тези внезапни изключвания,така че няма да имаш проблем ;) Успех и пиши как са се развили събитията.

Ако искаш да е в стемо и в ВТ нямате и нети се праща направи си една разходка до габрово 5лв е автобуса тук имаме стемо

Във ВТ няма миналия път като прави проблеми го пращах в София и не съм го пращал лично а чрез някакъв магазин ( сервиз) те го изпращат отговарят за него аз само им дадох, мисля да направя същото ако може да го изпратят в Габрово че по близо и може би процедурата да трае по бързо защото миналият път ми го върнаха след 7 дни

Гост_Планимир_*, никоя гаранция не покрива немарливоста на клиента, безплатен обяд няма! В случая на @ivanev лаптопа е с рапортувано сменено охлаждане, т.е. асус заплаща за извършен гаранционен ремонт, а наивния клиент е доволен, разбира се. "И вълкът сит и агнето цяло" в ситуацията, а в идеалния вариант за фирмата е и заплащане на почистване. Просто колегата е бил на "кеф", нищо повече.

Момент.... просто попитах защо в случая ме наричате немърлив ?? Използвам лаптопа постоянно как да предотвратя неговото замърсяване

Здравейте, въпреки че темата е стара, искам да кажа че не съм съгласна, че това е "немарливост", нормално е всеки един компютър, независимо дали е настолен или преносим той се замърсява колкото и да се поддържа чисто едно помещение. На това ако му викате немарливост за какво тогава чистим къщите си от прах и боклуци? Пак ли от немарливост???? Думи нямам! Моя лаптоп вече 2 години си работи без да е почистван вътрешно и редовно си го забърсвам от прах, но въпреки това има нужда от вътрешно почистване понеже градусите му се увеличават повече от нормалното. Интересува ме в крайна сметка някой, който е компетентен и е минал през това да ми отговори - почистването на лаптопа влиза ли в гаранцията или не? Благодаря предварително! :)

Принципно не влиза, но ако е установен технически проблем, то е възможно да го изчистят безплатно. Зависи от спецификата на случая. :)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0