Sign in to follow this  
Followers 0
ibbbo

Ъпгрейд на Lenovo x60 tablet

7 posts in this topic

Здравейте!

Надявам се, да пиша в правилния раздел. Имам няколко въпроса относно ъпгрейда на споменатото таблетче.

Искам да му сменя сменя Wi-fi картата с такава, която поддържа Н-стандарта. На второ място да му сложа 3Г карта с ГПС. И на трето да му сложа блутут карта.

До колкото видях има от всичко, което ми трябва, за този модел, но не мога да се ориентирам с тези FRU номера на компонентите. Точният модел на лаптопа е 6364BL1. Изтеглих си някакъв документ от сайта на Леново, и там са дадени всички части, номера и т.н. Аз ще покажа сега FRU-тата на тези 3 модула, които искам да сменя и много ще се радвам, ако ми кажете правилно ли съм се ориентирал....

1. За безжичния нет - Тук са няколко и нз кое точно....

f9409b3bab78c5f0e9e18eb203d5642e_590x375

2. 3G картата -

10e8880febabe03e1b98478b9adbc090_529x273

3. Блутута -

734fb952608de50b60af8e9a546d967c_568x472

Ще прикача и файла, от който гледах тази информация...

x60tablet_parts.pdf

Привет,

не мисля, че N стандарт се поддържа в X60 или поне по спецификация не се поддържа. Относно GPRS картата, гореописаните ще станат, но трябва и антена към тях ,която за таблетните версии е специална. Т.е. за пълно GPRS решение, трябва: 1. сим картов четец, 2, ГПРС моде, 3, антена към модема.

Ще добавя към написаното. Базовите стандартени биоси за X60, не поддържат нито една мрежова карта с N стандарт, но чрез редактиране (добавяне) на съответния сертификат в SLIC таблиците, може да се постави. Има и готови модифицирани решеня, като например - Zender bios .

Има и един важен ъпгрейд- към Х61 таблет :-)

Нещо ми се вижда сложна работа май...айде ГПС-а ще го преживея, ама с тоя интернет не си е работа. А биоса по познатия начин ли се сменя...смисъл с програмка, която го презаписва, с тая разлика, че трябва да се ползва custom-версия или има по-специфични особености. А това може ли по някакъв начин да повлияе негативно на цялостното състояние на системата или?

А за ъпгрейда към х61 съм съгласен, няма да откажа и Латитуд ХТ2 ама...... нали всичко опира до едно и също нещо.. :)

@ibbbo, в общи линии това е "гимнастиката", ако се използва готово модифицирано решение. Иначе негативния резултат..... може да се наложи презаписване на биоса с програматор, т.е. ще е необходима и хардуерна ненамеса.

@ibbbo, в общи линии това е "гимнастиката", ако се използва готово модифицирано решение. Иначе негативния резултат..... може да се наложи презаписване на биоса с програматор, т.е. ще е необходима и хардуерна ненамеса.

Ами вчера успешно успях да намеря и презапиша моднат биос - то се оказа доста трудно, докато намеря. По принцип има 2 основни в нета - Middelton и Zender, но първия е само за машини със Сата 2 или нещо такова.... Както и да е. Остава да чакам, да ми дойде Intel Wifi 6250 и блутута и да ги сложа и да видя дали всичко ще е ок. То за блутута е ясно, че той си е оригиналния за Леново, ама с картата да видим как ще е :)

Edited by ibbbo

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0