Sign in to follow this  
Followers 0
stan4opan4o

Проблем пи ъпгрейт на процесор

7 posts in this topic

Здравейте колеги ,

моля за помощ тъй като не съм много наясно с нещата .Имам лаптоп IBM T60p ,15 инчов на който реших да ъпдейтна процесора .Стария процесор е T2500 и искам да го заменя с T7200. След смяната.... лаптопа пали ,но показва само черен екран ,без бут меню ,без нищо.Като върна стария процесор си работи без проблем.Ъпдейтнах и Bios-a ,но пак ми показва черния екран.

Дали дъното ми подържа този процесор и къде е проблема?
Ето и репорт от еверест :
http://dox.bg/files/dw?a=6fc7fe492e

Благодаря предварително !

Най-вероятно, процесорът е неработещ. Ако имаш възможност, тествай го на друг лаптоп или го връщай на продавача(ако си го купил).

Kontev, не пишете глупости! T7200 е представен през 09.2006г. , а версията на биоса на колегата е по-ранна, значи няма микрокодовете да разпознае процесора. Трябва да се флашне биоса и процесора ще тръгне като пушка!

Изтегли си биос-а от страницата на Lenovo,последната версия за този лаптоп е 2.27.Направи си едно бутващо CD Слагаш батерията (трябва да е заредена) включваш и зарядното и флашваш. Ако всичко е наред хардуерно тоя процесор трябва да си пасне.

Ясно ,значи не съм ъпдейтнал с най-новата версия .Благодаря ви от сърце за помоща колеги :agree:

Ъпдейтнах и процесора тръгна .Още веднъж благодаря!

Извинявам се за глупостите, прочетох, че е ъпдейтнал БИОС и не допуснах, че може да е с такъв, с липсващи микрокодове... :cheers:

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0