Sign in to follow this  
Followers 0
Slu4ainiK

Asus K52De

6 posts in this topic

Здравейте,

Имам Asus K52De с процесор AMD dual-core P320, същия модел се предлага и с AMD Quad-core P920, в ибей си намерих на добра цена на по-големия му брат P960, който е с 1.8GHz спрямо P920, който е 1.6GHz. Въпросът ми е дали ще има проблем като по-принцип този лаптоп не се предлага с по-висок модел от P920 а и не виждам вече да има CPU Support лист в сайта на асус ? TDP-то е едно и също 25W.

Също така видях в нета, някви руснаци имат същия лаптоп с биос 211, в официалния сайт на асус, дори няма и един биос качен, аз успях в един руски сайт да намеря 208, преди бях с 204, но повече от 208 не намерих. Някой да има идея в какви сайтове да се ровя, евентуално да намеря последния биос за този лаптоп ?

Имам проблем с видеото, заради тва пробвам с други биоси, а и за евентуално quad-cor-а. Ето снимка поне за проблема с видеото, за който говоря. Работи на PCI-E 1.1 x16 @ x8 1.1 ?

Имам съмнения, че асус по някакъв начин са "орязали" картата да работи на толкова за да спестят от нещо, защото проверих bios version-a, който показва gpu-z там цифрите и излезнаха валидации на други асуски лаптопи, които са си правили валидация от gpu-z, та и те са с такива орязани стойности, спрямо нормалните за тази видео карта.

Untitledpu-z.jpg

Мерси

Edited by Slu4ainiK

Прилагате резултат от две различни версиии, явно на едната библиотеката не е пълна и показва некоректни данни. Всички графични процесори от Mobility Radeon HD 5400 серията имат по 4 растерни оператора и 8 текстурни блока, така че при ефективна честота от 750МHz -Pixel Fill Rate 3GPixel/s и Texture Fill Rate 6 GTexels/s. Максималният теоретичен трансфер на паметта на видеокартата при 64 bit разрядност на шината и 1.6GHz ефективна честота – 12.8GB/s. Видеото поддържа интерфейс PCI-E 2.1 x 16, а в случая работи на x8, в общи линии все тая. Видеото е прекалено слабо, че да изпълни дори капацитетa на PCI Express 1.1 при X8.

Oт Phenom II X4 (AMD P960) има смисъл при изпълнението на инструкциите от повече от две нишки, иначе Athlon II P320 ще се справя по-добре. Ако искате да компенсирате маломощното дискретни видео с процесора, прираста в някой игри, дори може да е отрицателен. Колкото до биоса, ще погледа утре в ftp-то на Асус и ще ви кажа коя е последната официална версия.

Благодаря колега, явно за видеото съм намерил грешна картинка.

Когато можеш виж наистина за биоса.

Мерси

Погледнах в сервизната база, нещо са променили оторизацията , но там и в публичното FTP последната официална версия на биоса е 208.

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/nb/K52DE/

Btw, чакам един тайванец да ми отговори (ако има друга версия), но най-вероятно ще ме препрати към един много прост чех,

Благодаря ти, ако изкочи нещо ще съм ти благодарен, ако не здраве да е :gamer:

Здравейте,

Доста стара тема.. Все още ми се мотае този лаптоп и работи прилично добре с изключение че се включва 10 минути докато стигне до началната мелодийка на самия лаптоп а не на windows-а, след това всичко си работи перфектно.

Посъветваха ме да да обновя рефлашна биос... Инсталиран е windows 7 x64, но като сваля winflash или другия туул казва, че дъното ми не било асус...

+Търсих 1 час ftp сървъри на асус повечето бяха умрели, един единствен намерих който имаше пинг но така и не ме свърза..

Някой знае ли от къде да намеря файл за директен флаш на биос през усб и биоса?

Благодаря!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0