Sign in to follow this  
Followers 0
Guest TripleX

Лаптоп за игри

14 posts in this topic

Здравейте, :)

търся лаптоп с който ще мога да играя новите игри като фифа 13.Бюджета ми е до 1150лв а ако разликата е голяма до 1200лв.Чудя се и дали да избера по добра видео карта или по-добър процесор?Претенции за марки нямам.

Поздрави!

http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V3_571G-acer_aspire_v3571g_NX_RZPEX_041 - след малко един модератор ще ти го препоръча във вариант със SSD. така или иначе това е най-доброто за тези пари.

1 person likes this

Преди да ти предложим лаптопи, на които да играеш новите игри е хубаво да се замислиш над въпроса: Дали не е по-добре да си вземеш настолна машина? Разликата в производителността между лаптоп и настолна машина в рамките на определен бюджет е голяма. За игри първостепенна е видеокартата, а процесора се нагажда по бюджета.

Ако новия компютър, няма да се ползва основно за игри, а за работа, която изисква и мобилност и нямаш претенции, на какви настройки, ще играеш новите заглвия, а искаш просто да са playable, то лаптопа е добро решение.

Ако искаш да се насладиш на hardcore gaming и всяка игра да върви с минимум 50FPS на високи детайли, то в този ценови клас най-добре си сглоби настолна машина.

Горепосочения Acer е добро решение и новите игри, ще вървят без проблем на високи и средни настройки. Но имай в предвид, че за тези пари можеш да вземеш много по-мощен настолен компютър или пък доста добър бизнес клас лаптоп с доста по-добро качество на изработка, сравнително добри параметри и вградена графика, която може да подкарва новите заглавия, най-вече на ниски настройки. Специално Fifa 13 и подобни, не толкова натоварващи игри, вървят доста добре на вградената HD 4000. Тоест трябва да избереш между лаптоп със задоволително качество на изработка и добри параметри, настолен компютър за гейминг или бизнес клас лаптоп с добро качество на изработка и задоволителни параметри, който да подкарва повечето нови игри на средни и ниски детайли.

Дано съм успял да те ориентирам в това, какво може да вземеш в този ценови клас.

Поздрави

Здравейте,

всъщност имам хубав настолен компютър но догодина ще уча в нов град и затова се налага да взема лаптоп.А големи претенции за игри нямам, както каза на средни настройки ще е задоволително.А този лаптоп ще мога ли примерно след 2-3г. да го сменя с i7 и да кача рама на 16GB?И ще може ли да играя wow mists of pandaria?

Да, ще подлежи на ъпгрейд към core i7. Но щом чак догодина ще Ви трябва, по-добре изчакайте, следващото поколение Core i процесори, което е базирано на Haswell архитектурата. То се очаква да излезе през лятото. Също така, все още не са започнали да навлизат или са тук, но в скъпи конфигурации, но през средата на Февруари се очаква, новите видеокарта от GT/X 7xxМ на nVidia и HD 8XXXМ на AMD. Предимството им е, че всичките са базирани на 28nm производствен процес на транзисторите, тоест греят по-малко и консумират по-малко енергия. GT 640M също е базиран на 28nm архитектура (Kepler), но аз бих изчакал, нещо по-мощно от 7-ма серия да се появи. Също проучете за SSD, как стоят нещата: какво представлява, какви са му предимствата пред HDD, какви са недостатъците и дали си заслужава да се купи лаптоп с такова нещо.

Дано съм помогнал с избора.

Поздрави

След две години я камилата, я камиларо. Дори вградената графика при Haswell архитектурата, ще има нов наследник с повече от 20 унифицирани шейдърни блока. Oще с HD4600 подобрението в производителността на видео контролера ще е с около 20% спрямо HD4000. Ако искате да Ви върши работа по-дълго време и в момента нямате належаща нужда от преносим копютър - вашата дата за покупка е лето господне Q3 2014 years.

Мисля да купя лаптоп към края на февруари.А лаптопите с тези видео карти горе долу колко ще струват?И колко ще струва варианта на acera със SSD?Ще може ли да играя wow mists of pandaria?

WoW няма да е никакъв проблем за GT 640M. Не е много тежка игра, а със SSD ще зарежда в пъти по-бързо от до сега. Ето това е конфигурацията със SSD - http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V3_571G-acer_aspire_v3571g_NX_RZPEX_041_SSD

GT 640M ще Ви върши работа, а и новите не са нищо ново под слънцето, просто "старата песен на нов глас", разбира се с няколко изключения при AMD/ATI. Кажи-речи малко по-високи ефективни честоти и повишено топлоотдаване, или иначе казано фабричен овърклок. През 2014 Nvidia Maxwell 20nm и АMD 22/20 nm графични процесори ще с по-интересни.

А аз искам да попитам следния въпрос.Харесал съм си два лаптопа,за съжаление не от вашия сайт(защото не ги предлагате),бихте ли ми дали професионалното си мнение кой от двата да избера или трети алтернативен вариант на не по-висока цена.Основно си търся лаптоп за игри: http://www.technomarket.bg/products/09126336/lenovo-ideapad-y580ah-59358491 или http://www.lenovoonline.bg/les/home.nsf/Product.xsp?pID=2DEBE055A4888F5CC2257AFF00529E9A .Чудя се дали е достатъчен i5 3210 за игри и дали имам нужда от fullhd display или от i7 3630Q,защото основно така стоят нещата според мен(некомпетентно мнение)!!!Ще Ви бъда благодарен ако ми помогнете в избора.

Lenovo Ideapad Y500 има възможност за ъпгрейд с втора GT 650M и така конфигурацията може да стане доста по-мощна от тази на Y580, откъм игри. Също охлаждането е по-добро. Възможно е да имате проблеми с тъчпада, затова като го вземете първото нещо е да видите дали тъчпада е Sinaptics или ELAN. Виж тази тема за повече инфо.

За игри i5 е напълно достатъчен, по-важна е видеокартата. Минимумът е GT 640M.

Тази конфигурация не е лоша, заради FHD резолюцията. И тази, заради IPS матрицата. Този е с най-обикновена TN матрица, но има предимство с наличието на SSD в него. Към някаква такава конфигурация се стремете в този ценови клас.

Също, ако не бързате, може да изчакате новите процесори на Intel. Те ще се появят лятото и предполагам, че ще има доста интересни конфигурации, с GT 730M и 740M. Също и новите Radeon-ки от 8-ма серия, няма да са за изпускане, защото ще са базирани на новата архитектура, която грее по-малко.

Здравейте, :)

имах малко проблеми с нета и затова не съм писал.Имам само два последни въпроса и ви оставям на мира :) Значи харесах си и един лаптоп dell inspiron 5520 само че във вариант с видео карта intel 4000 i клавиатурата е по-хубава защото стрелките на acera са много малки и изглеждат неудобни за игри.Според вас коя видео карта е по-хубава?И примерно след като взема един от тези лаптопи може ли да сменя видео картата с по-добра?

Благодаря за всички отговори.

Аз имам този Acer със стрелките и малкия Shift се свиква с игрите нямам никакви ядове най-новото NFS Most Wanted 2012 си върви на Ultra без никакви проблеми си вади към 40FPS охлаждането няма проблеми при 2 часа Battlefield 3 на Ultra изкара 85 градуса което е нормално след време ще си взема и охлаждаща положка и ще споделя какви температури държи.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0