Sign in to follow this  
Followers 0
morskirak

Bios на R60

13 posts in this topic

Здравейте купих един R60 с проблем-зарежда си биоса открива си хардуера но когато искам да инсталирам ОС

примерно XP излиза син екран !

След обстоен преглед се оказа че биоса не е за този модел а някой е поставил за R61 .

Опитвах се да му поставя неговия си биос от сайта чрез диск -но не се получава .

Имам питане може ли да се смени този биос по някакъв друг начин или да си търся друго дъно?

здравей колега можеш просто да го ресетнеш като отвориш лаптопа и махнеш батерията на CMOS (биоса) изчакаш малко и после пак я сложиш и би трябвало всичко да е ок

Здравей колега вадил съм батерийката но стария биос не се възстановява а си остава с този на R61.

Трябва да се ъпдейтне биоса за R60 .

Пробвай да префлашнеш с USB памет? Мисля, че ще се наложи първо да я направиш bootable и след това да разархивираш новата BIOS версия в нея. След това като boot-неш от флашката, би трябвало да тръгне инсталацията на новия BIOS. До сега не съм префлашвал BIOS през флашка, и не съм сигурен, че съм ти описал всички стъпки.

Дано съм помогнал!

Поздрави

Здравей!

Само през CD може да се флашва -през USB не става !

При thinkpad не можеш да поставиш на дънната платка биос, който не е за нея! Пробвал съм какво ли не, безуспешно! Ако имаш биос за R61 na R60 (което лично на мен ми се струва ужасно странно) значи дънната платка е за R61 (макар пък и двете да са несъвместими освен ако R60 не е 15.4" модел какъвто пък аз от своя страна не съм виждал).

Ако има сини екрани - провери паметта и диска смени ги едно по едно и пробвай да видиш дали ще се промени нещо. Това че платката ти има друг BIOS, което пак казах аз мисля, че е невъзможно, не може да е причина за сини екрани!

Моят съвет е да си направиш флашка на убунту и също да пробваш да буутнеш.

Няма как R60 да работи с биос от R61 и обратното.С програматор може да запише в ЕЕПРОМ-а, ако искате и за Nintendo, но естествено няма как да работи.

Както ви написа колегата, тествайте: диска, паметта, оптично устройство и използваната медия. Преди всичко обаче, понеже не конкретизиражте проблема, а акцентирахте на лирично отклонение..... Влизате в боиса, проверете режима на работа на диска. Ако е активиран AHCI mode го променете на Compatable и след инсталцията инсталирайте сата драйвера, или интегрирате сата драйвера в релийза. Също може и по време на инсталацията да добавите сата драйвера (F6) записан на botable CD / USB flas frive.

Може да съм объркал за биоса .

Сменях и с други памети ,премахнах повечето платки-безжичния интернет,блуто,СД,но все едно и също не иска да се инсталира нито виндоус 7,8 и ХР пробвах и с линукс няколко дистрибутива но запецва до някъде и рестарт.

В биоса се открива харда и ако слжа в някое USB флашка но ако дам да се зареди вин 7 от флашката изписва че няма ОС слагах и хард диск с инсталиран на него вин7 от IBM T60 но изписва че на харда няма ОС .

Имам един диск с Live XP с него става зарежда се но после не се вижда нито харда нито флашката на USB.

Доста неща са пробвани, но не разбрах:

1. пробвана ли е инсталация върху друг диск да се направи?

2. пробвано ли е от външно CD устройство да се зареди уиндоуса ?

Като цяло, на мен ми се струва странно R60 да прави такива проблеми, защото е стабилна машина, но в края на краищата проблема може да е в самата дънна платака или по-точно котролера за управление на твърдия диск или УСБ устройствата ...

Пробвано е инсталация на XP ,7,8 линукс линукса забива при инсталацията -при XP и 7,8 след зарегдането на диска -син екран.

От USB всичко се открива от биоса но изписва че няма OS.

Те това е друго обяснение, значи можело.

Както ви каза колега трябва да се направи диагностика и на южния мост, но няма как да стане в домашни условия. Пробвайте с друг процесор или направете стрес тест на този.

Btw, коя е ревизията на биоса, защото в първите имаше не малко фиксове за чипсета на интел.

Пробвах и с друг процесор -пак е същото!

Bios Version 2.23 (7CETD3WW)

2009-08-28

Така като гледам, сте тествали с друг диск, процесор и паметта не дава грешки или греша? Малко по-специализирана диагностика ще Ви е нужна. Може южния мост да се дъни, или някоя импулсно захранваща верига, а и самия биос чип.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0