Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Kaldaran

Избор на лаптоп

10 posts in this topic

Колебая се между тези два лаптопа привидно имат еднакви характеристики но кой е по надежден с по добро охлаждане,дисплей, удобна клавиетура ? общо взето ще се прекарват много часове на машината ако имате и друго предложение ?

http://www.laptop.bg/laptops-lenovo-Thinkpad_Edge_E530-lenovo_thinkpad_edge_e530_NZQ7MBM

vs

http://www.laptop.bg/laptops-hp-ProBook_4540-hp_probook_4540s_C4Y54EA

Е530 е определено по-добрия вариант. Корпуса е много по-приятен на допир и е напълно изчистен от досадни диодни индикатори. Клавиатурата е по-удобна от на 4540s. Има по-бърз харддиск, RAM-та е с по-висока честота, доста friendly e към ъпгрейди, охлаждането е добре направено, има always on USB 3.0 порт (през него може да се захранват устройства, дори когато лаптопа е изключен), драйверите се слагат лесно от сайта на lenovo и получаваш доста полезен софтуер от Lenovo, като например ThinkVantage и разбира се, не на последно място, четец за пръстови отпечатъци.

Предимството на HP-то е в това, че има Bluethoot и може би по-добрата вградена камера. Останалото се компенсира с чантата подарък. :D

Най-добре е все пак да сравните на живо двете машини, защото откъм визия и удобство на клавиатурата и тъчпада, всеки има собствен вкус.

Дано съм помогнал в избора.

Поздрави

П.П. Този модел също не е лошо предложение, заради наличието на SSD. Качеството на изработка също не е лошо, макар да е по-бюджетно ориентиран лаптоп.

А какво ще кажете за проблема с т.нар. "пулсиращ" вентилатор, от който се оплакват много потребители на Е530, и за което Lenovo все още не са намерили решение?...

И наистина ли Е530 няма Bluetooth? Доста странно за бизнес ориентирана машина...

Не знам подробности относно този проблем. Ако може, дайте 1-2 линка към оплакванията.

Проблем с охлаждането е малко вероятно да има такава машина, понеже процесорът и видеокартата са едно цяло и са базирани на 22nm архитектура, тоест охладителната система се натоварва възможно най-малко.

Сега видях, че има пропуск, модела има Bluethoot 4.0, но в описанието не е добавено. Утре ще бъде коригирано.

http://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-Edge-S-series/E530-pulsing-whiny-fan-no-low-load/td-p/797577 - 44 страници по темата във форума на Lenovo. Изглежда, че за 6 и повече месеца производителят не може да намери решение на този проблем.

В hardwarebg този проблем също е споменат в някои теми.

http://www.youtube.com/watch?v=VV7l0CDyu74 - видео на проблема, на Е430, но това явно се отнася до цялата серия.

Здравейте

Извинете ме за закъснението с отговора. Вчера проучих по-обстойно въпроса с E530. Точният модел на ThinkPad-a, който сте посочил e NZQ7MBM, който за съжаление няма Bluethoot. От конкретния модел за момента са продадени над 50 бройки и до сега оплакване не е постъпило в laptop.bg. Аз лично съм с много добри впечатления от цялата серия е530. Тествал съм 2-3 бройки от нея и не съм забелязал конкретния проблем. Ако решите да го вземете, Ви издействах 30 дни пробен период, при който ако се появи конкретния или друг проблем, ще може да замените лаптопа или да Ви бъдат върнати парите.

Дано съм бил полезен.

Поздрави

Богдан - god_15

Здравейте,купих си лаптопа Леново Е530,в момента пиша от тази машина...лаптопа е много удобен на допир благодарение на матовото покритите..мисля че е много по удачно предложение от HP-то...Аз първо си купих една Тошиба но при нея имах проблем с охлаждането..върнах я и взех Леновото..едни и същи пари,но разликата е огромна наистина..относно проблема с охлаждането,до сега не съм имал такъв проблем..перката си работи равномерно и без "пулсации" единствено при включване се форсира но това се случва при всеки лаптоп...Леново е правилния отговор на въпроса по горе.. ;)

Благодаря на Богдан за отзивчивостта и изчерпателните разяснения. Искам да поясня, че не съм авторът на тази тема, само се включих в дискусията. Определено обмислям покупка на един Е530, но евентуално след 2-3 месеца, което поради опцията за изкупуване на стари лаптопи,най-вероятно ще се случи от лаптоп.бг. Дотогава ще продължавам да следя форумите. :)

Още веднъж благодаря!

Ами аз лично съм с HP probook даже една серия зад този дето ти показваш 4530s е моя и ми излезна 1069лв с AMD Radeon HD7470M Видео карта.

Доста игра се цъка от него, като се има в предвид само нови игри, охлаждането си върши работа.

Tози дето показваш 4540с, е с малко по-добър процесор демек може и да е по-добър. Гледах му ревюто (става въпрос за HP ProoBook 4540s) и там казват, че може да се поръча с Видео карти ATI, тия графики на Intel 3000, 4000 където се предлагат в моделите не са за предпочитане, аз моята не я ползвам, ползвам само тая на AMD-то, но ако се вземе компа с ати карта според мен няма да си разочарован.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0