Sign in to follow this  
Followers 0
Petkov23

Acer aspire 5737z Висока температура

15 posts in this topic

Преди почистването държеше около 70 градуса на процесора и видеото, всичко останало е нормално след почистване смяна на термо паста и изкарване на много прах, при пускане на лаптопа той е студен, а еверест показва 90 градуса на проца и 88 на видеото и точно след 1 минута се изключва.

Колега, да не пукна накрая един от двата хийтпайпа? Ако въздушния поток излизащ от топлообменника е студен, а в началото си хийтпайпа е много горещ - си за ново охлаждане

Тоя модел е само с един хийтпайп, а вентилатора върти кат го включа и малко преди да изгасне спира, но не съм сигурен дали преди да го отворя вентилатора работи постоянно, понеже е на колега и той го беше отварял веднъж и днес пробвахме да го изчистим нацяло понеже грееше много.

Помислих, че за твоя става дума.Тествай вентилатора на външно захранване 5V, да видиш как се върти, почисти го добре и евентуално го смажи.След това тествай лаптопа разглобен и провери, това което написах в горния пост.

Edited by GeorgeN

Вентилатора си работи перфектно, сложих го пак на охлаждането, явно хийтпайпа е проблема, може ли да се смени само пайпа или цялото охлаждане и къде да търсим.

Тества ли го добре, добре ли е монтирано.

може ли да се смени само пайпа или цялото охлаждане и къде да търсим.

Алуминиевите подложки (основи), хийтпайпа и топлообменника са едно цяло.Втора употреба е към 15-20лв с вентилатора.

Btw, имаш лс.

Колега. Ще споделиш ли каква паста използва? и дали си сменял термо подложката?

Само пастата смених с Arctic Cooling MX-2 Thermal.

Провери добре ли си монтирал охлждането.Температурата на серния мост много зависи пряко от температурата на процесора, защото ca с общ хийтпайп.Топлоотделянето от процесора се пренася в/у северния мост посредством топлообменника.

Колега. Ще споделиш ли каква паста използва? и дали си сменял термо подложката?

Серният мост на 5737z e без термална подложка.

Edited by GeorgeN

Провери добре ли си монтирал охлждането.Температурата на серния мост много зависи пряко от температурата на процесора, защото ca с общ хийтпайп.Топлоотделянето от процесора се пренася в/у северния мост посредством топлообменника.

Серният мост на 5737z e без термална подложка.

тая работа сигурна ли е?C05737-CPU-Kuehler-Acer-Aspire-5737Z-pId

Само пастата смених с Arctic Cooling MX-2 Thermal.

Според мен трябва да обърнеш внимание на термо подложката. Смени старата (ако има такава) ако не сложи нова.

тая работа сигурна ли е?

Явно, не. Моя грешка с 5738z, то там е различно ѝ разположението на процесора и северния мост, все пак коректна забележка от ваша страна.Тази малък термален пад е много неподходящ и по дефолт за MCP79.

Ако не си решил проблема...

Аз съм със същият 5737z модел и имах абсолютно същият проблем.При мен се оказа , че температурите на процесора и чипсета бяха 75-80 градуса без товар.След смяна на пастата и термолепенката на чипсета температурите паднаха с 5 градуса.

Охлаждането на чипсета се оказа на 2 мм от чипа и не можеше да отдаде топлината.Слес много внимателно поставяне на медна пластинка между радиатора и охлаждането температурите паднаха на 50 градуса.

Само че....

Много трябва да се внимава с дебелината на пластинката , за да не счупиш чипа.Може би трябва да се обърнеш към някой сервиз, за да си гарантираш

,че лаптопа ще работи и след това.Знам ,че се разглобява целия лаптоп, но това е положението.

Надявам се, че съм помогнал.

Успех с ремонта.

При нем положението е следното и аз съм с 5737з след почистване и сменяне на термо пастата процесора не качва над 50 градуса за сметка на видео картата оято при нормално натоварване стои на 76-79 градуса а при товар качва на 92-94 градуса и почва яко да лагва.Каазха ми че видеото не му трябвало паста я някаква термо подложка.Намерих от един сервиз ми дадоха ложих и резултата е малко по лош.След това ми казаха че видеото имало някакви да кажем 10 точки на захранване и ако примерно 2 от тях са се били прекаснали всичкия ток минавал по останалите 8 и затова се товарело и греело.ВИе какво мислите по въпроса от какво може да е.Вентилатора е 6 точки.

Въпроса с загряването го реших като сложих една алуминиева пластинка между видеокаратата и охлаждането и намазах от двете страни с паста.Сега температурата на видеото при нормално състояние е 44 градуса а при натоварване 55-58 градуса.

Проблема е решен само затегнагме повече болтовете и целия лаптопа плътно и явно се доближи охлаждането до видеото.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0