Guest Гост

Lenovo Ideapad Y500 проблем

38 posts in this topic

Имам проблем с тъч пада на Леновото .y500. Мн е бавен и не работи както трябва.Прочетох,че това е традиционен проблем на този модел и се оправя като се даде Off na Lenovo Intelligence Touchpad,Но не знам къде е тoва нещо.Ако може някои да помогне ще съм му мн благодарен.

Също така сега като пиша забелязвам,че докато натискам 1 бутон се задействат и други няколко.Нещо,за което също така някой беше споменал.

Могат ли да се оправят тези неща и толкова ли е бъгав този модел,за който бях чел толкова хубави неща?

Всъщност това с клавиатурата сега се оправи и си работи нормално..Не знам защо беше този проблем преди малко,но дано да е бил само моментен и грешката да е била само в мен ..

Пиши ми на skype - god_15. Ще се пробвам да помогна. Или е от драйверите, или е фабричен дефект. И аз четох, че се оплакват от такива проблеми.

Имам проблем с тъч пада на Леновото .y500. Мн е бавен и не работи както трябва.Прочетох,че това е традиционен проблем на този модел и се оправя като се даде Off na Lenovo Intelligence Touchpad,а?

Деинсталиране на Lenovo Intelligent Touchpad софтуера , с актуализация на биоса, или драйвера няма особено подобрение, както и без драйвер.След рестарт се оправя временно, а след хибернация или стендбай пак се появява.

Пиши ми на skype - god_15. Ще се пробвам да помогна. Или е от драйверите, или е фабричен дефект. И аз четох, че се оплакват от такива проблеми.

Симптомът се крие в проблемна/дефектна партида на сензорени тъчпади на ElanTech вложени в модела, чието производство е предвидено за продажба на американския пазар. Спасението е сервиз и подмяна с Synaptics тъчпад .От началото на декември се влага само Synaptics тъчпад.

Вече всяко второ хейтърче в мрежата пише едно и също...

Lenovo products? NEVER BUY THESE FAULTY PRODUCTS!

За съжаление и аз имам същия прблем с тъчпада, компютъра го купих в средата на Декември, но явно е от тази партида. "Гост" как постъпи нататък и реши ли си проблема?

Много неприятно, положение, а като четох неща за сервиза в Полша където евентуално ще трябва да го пратя въобще не ми се иска.

Оправи се тъч пада,чрез програма Synaptics,но излезе по сериозен проблем,защото след рестарт 2-та ми видео карта я няма,и SLI режима не работи.След Shut Down обаче 2-та видео карта се появява и си работи лаптопа в Sli режим с 2-те видео карти.Ще попитам дали някой е имал същия проблем ..?

Ето този драйвер използвахме, за да оправим тъчпада. Преди това най-добре махнете драйвера, който ползвате от device manager-a.
Втория проблем, който се появи, се случи, защото изключих SLI mode-а на двете карти, за да проверя дали ще отчете вградената HD 4000. От което се бъгна (изгасна дисплея и нищо не се случи) и се наложи force shut down чрез задържане на power бутона. При включването и двете видеокарти не работеха, явно работеше на вградената, която не се отчита в device manager-a. От device manager-a пуснах само едната GT650M и рестартирах, при което след рестарта, не искаше да намери втората GT650. Пробвахме доста начини, като махахме и слагахме отново външната GT 650M, но проблема си остана. В последствие се оказа, че ако се даде Shut Down на системата и след това се включи отново, тя намира и двете видеокарти и заработват в SLI mode. Направихме преинсталация на windows-a, но пак си остана проблема. Чудя се. ако се преинсталира на windows 8 дали, няма да се оправи проблема?

@god_15, можеш ли да ми кажеш модела на Synaptics тъчпада?

Контролния панел -> Troubleshooting -> Hardware and Sounds -> Configure Device -> Next

Oт Device Manager-a -> View -> Show hidden device -> разреши втората карта.

Погледи приоритета на SLI mode-а от дрйвера.

Модела е ACPI\SYN2B03 и вече си работи нормално.

Когато рестартирам лаптопа, ни звук, ни образ от картата.post-9038-0-84825400-1358710266_thumb.pn

В Optimus SLI опциите също изчезват, все едно не ги е имало.

Дори и като скрито устройство ли не я намира? Да изполваш System Restore функцията, или преинсталация.За друго в момента не се сещам, освен под win.да деактивираш вграденото видео.

Модела е ACPI\SYN2B03 и вече си работи нормално.

Synaptics - ясно, проблем с задклавиатурното...

System Restore беше първото, което направих, след, като видях, че по обичайният начин, няма да се получи. След още мъки преинсталирахме. Пак не стана, и се чудя дали, ако преинсталирам с друга версия на windows (например 8) дали, няма да оправи мазалото...

Най-интересното е, че въобще не ми отчете, нито веднъж вграденото видеок в device manager-a или някъде другаде.

Aко деактивираш основното дискретното видео, сигурен ли си, че след това адресира вграденото? Да е преинсталира, пък да видим.

И аз съм адски недоволен от тъчпада, бъгва супер често като отчита, че има пръст на него, а няма и постоянно ми се налага да го приспивам и да го будя понякога 2-3 пъти даже, за да се оправи, но не ми се занимава с глупави сервизи и простотии. Не е нормално лаптоп на такава цена да има какъвто и да е проблем въобще, а да не говорим за няколко... Писва ми вече от "качествени продукти" навсякъде по пазара.

В драйверите на Synaptics форспад-а има настройка за силата на натиск с не знам си колко десетки нива на диференциация.Отделно има ѝ сумати настройки на сензорния контрол.Също инсталирайте и последния драйвер за модела.

Edited by GeorgeN

Ще се оправи да, по-добре главите да ви се оправят :@ Само ме накарахте да си скапя още повече лаптопа с тоя смотан дривер е още по-зле..

Явно тъчпада е друг. Три опции:

1. Свалете Aida64 и приложете снимка -> post-9038-0-55063600-1358977824_thumb.pn за да видим модела на тъчпада.

2. Обадете се на Lenovo Support-a -> 0080 01 194 426

3. Върнете лаптопа.

Ще се оправи да, по-добре главите да ви се оправят :@ Само ме накарахте да си скапя още повече лаптопа с тоя смотан дривер е още по-зле..

Написал съм Ви какво да направите:

Също инсталирайте и последния драйвер за модела.

Device Manager:

@got_15, е постнал скрийн.

1. Start -> Run -> devmgmt.ms. -> Mice and other pointing devices

или

2. Start -> Settings -> Control Panel -> Administrative tools -> Computer Management -> Device Manager-> Mice and other pointing devices

Десен бутон на мишката в/у устройството:

Properties -> Details -> от Property падащото меню избирате Hardware ids -> и търсите драйвера по dev. и ven. на устройството.

Здравейте,

имам голям интерес към Lenovo Y500 и по-точно този но с 8GB RAM http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_Y500-lenovo_ideapad_y500_59356575

Интересува ме при всички лаптопи с които разполагате от тази серия ли има проблема с тъчпада? До колкото разбирам от други форуми проблема не се решава със слагане на правилни драйвери а по-скоро е някакво заобикаляне. Става ясно че проблема е чисто хардуерен и е решен с по-нови партиди произведени след определена дата. Интересува ме силно защото имам намерение да закупя модела от вас.

B_Mitov току що тествах една бройка от тази конфигурация на Y500, под windows 8. Използвах този драйвер за тъчпада и заработи нормално.

Относно горепосочения проблем с SLI-a на видеокартите - нямаше такъв. Изключих sli-a нормално и после нормално се включи. След рестарти и изключвания, нямаше проблеми. Явно е било лоша бройка, тази на Гост_Иван_*. Но има вероятност, да си прави магарии на windows 7, защото не пробвахме при него с 8. Все пак в срок от 7 работни дни, може да върнете машината, ако тя не отговаря на изискванията Ви. Ако е с SSD конфигурация, срока се удължава на 30 дни.

y500_user - не, ако искаш ме потърси по скайп, да ти търсим драйвер, или приложи снимка от един от двата горепосочени начина, от мен и GeorgeN.

@B_Mitov, проблемът касае паритда на сензорни тъчпади на ElanTech вложени в произведени IdeaPad Y500 в периода 01.11 - 28.11.2012. Използваните Synaptics форспад и ElanTech са унифицирани тъчпади и са много зависими от софтуерната реализация, а в случая драйверната поддръжка.

@y500_user, никой не може да ти помогне, ако сам не си помогнеш,така че прочети какво сме си написали в предходните постове.Кажи ven/dev идентификацията на устройството и за каква операционна система става дума.

Windows 8 - ACPI\VEN_ETD&DEV_0615 - но ги взех от Aida64 и не знам дали ще ти свършат работа в търсенето. Аз се опитах да намеря нещо ама не мога да се ориентирам много. ;/ Мога да взема и от device manager-a му, ако е нужно.

Mани я тая гнида, давай от device manager-а.

ACPI\VEN_ETD&DEV_0615
ACPI\ETD0615

*ETD0615

ELAN e. Проблема му е, че му отчита, че има пръст, когато не се ползва и чак след рестарт се оправяло.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...