Sign in to follow this  
Followers 0
SimplE

HP Pavilion G6 2240eu видео драйвери.

16 posts in this topic

Здравейте. Компютъра ми : Hp pavilion g6 2240eu, е с уиндоус 8. Бях зле настроен към този уин, но останах доволен от него. В сайта на ХП, има 3 различни видео драйвера: 2 на AMD Ati и един на Intel Graphics®. На компютъра са инсталирани тези на Интел, не знам защо. Видео картата е на Ati. Не мога да преценя кое е по-добре. Посъветвайте ме да трия ли тези на интел, за да сложа на ати, или да остана с тези.

Ето линк към драйверите: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=4132&lc=en&cc=bg&dlc=bg&sw_lang=&product=5319681#N282

Имате две видеокарти, едната е HD 4000 вградена в процесора ти, а другата е AMD Radeon HD 7670M. Тоест, тези за интел, да си стоят, само трябва да инсталирате и тази за дискретната видеокарта.

Имате две видеокарти, едната е HD 4000 вградена в процесора ти, а другата е AMD Radeon HD 7670M. Тоест, тези за интел, да си стоят, само трябва да инсталирате и тази за дискретната видеокарта.

Интегрираната, а.к.а Атито.

Аха. Сега разбрах, че имам 2 видеокарти :acute: . Коя е "главна" или не знам как се казва видеокарта. И двете ли да ползвам едновременно или само тази на Ати или смао на Интел.Кои от 3те драйвера трябва да инсталирам ? В контрол панела имам инсталирани на Интел. Много се обърках. :pioneer:. Много непознато за мен..

Значи HD4000 ти е вградена в процесора и тя се включва когато работата не е натоварена а при игри се включва AMD Radeon HD 7670M.

Драйвера на чипсета, драйвера на интегрираната видео (Интелското HD) и накрая драйвера на дискретното (Aтито). От AMD Catalyst драйвера отивате на "configure swichable graphics" и може да избирате с кое видео искате да страртира.Отделно може да конфигурирате кои приложения с кое видео да работят. По принцип, ако всичко е по дефолт и в зависимост от 3D графиката, при нужда се включва дискретното видео.

GeorgeN

Ще ни разясниш ли разликата между вградена, дискретна и външна видеокарта?

Това е което знам аз е, че Intel HD Graphics, макар вече да не се вграждат в дънните платки, а направо в процесорите, продължават да ги водят като интегрирани решения. А Low-Mid клас GPU-тата със собствена памет, който се запояват за дънната платка, ги споменават като дискретни видеокарти. High клас GPU-тата са на слотове и се водят като външни.

GeorgeN

Ще ни разясниш ли разликата между вградена, дискретна и външна видеокарта?

Това е което знам аз е, че Intel HD Graphics, макар вече да не се вграждат в дънните платки, а направо в процесорите, продължават да ги водят като интегрирани решения. А Low-Mid клас GPU-тата със собствена памет, който се запояват за дънната платка, ги споменават като дискретни видеокарти. High клас GPU-тата са на слотове и се водят като външни.

Сам си отговори!Още нивото на кофеин и таурин е ниско. B)

Всеки видеоускорител, като самостоятелен конролер се води интегриран, а когато е вложен в архитектурата на чипсета или процесора e вграден.Всичко друго дискретно видео без значение от реализацията.

п.с. пренебрегни забележката по-горе!

Мисля, че имам инсталирани драйверите на Ati. В диспечера на задачите имам Catalyst control Center. Но икона в контрол панела, и на задачите в лентата нямам. На настолния компютър имам тази иконка на Аti. Мисля, че е инсталиран драйвера, но от Aida64 ми намира Intel Graphics. Много объркано и сложно е измислено. До колкото разбрах от коментарите, когато компютъра не е натоварен, ползва Интел вградената видеокарта, а като стартирам,някоя игра се включва Ати картата, такак ли да го разбирам ?

На Аида видео карта, намира само Intel HD Graphics 4000 .

Edited by Stoqn

Правилно сте разбрали.

Мисля, че имам инсталирани драйверите на Ati. В диспечера на задачите имам Catalyst control Center. Но икона в контрол панела, и на задачите в лентата нямам. На настолния компютър имам тази иконка на Аti. Мисля, че е инсталиран драйвера, но от Aida64 ми намира Intel Graphics. Много объркано и сложно е измислено.
На Аида видео карта, намира само Intel HD Graphics 4000 .

Деинсталирайте драйвера на дискретното видео (HD 7670) и инсталирайте този пакет -> http://leshcatlabs.net/index.php/2012/12/catalyst-12-11-enduro-6112012-unifl-for-amdintel-graphics/

А как да го деинсталирам ? Смисъл от къде ?

Catalys center го намерих в програм файлс, стартирах го. Тази карта се стартира май само на някои игри и приложения, които мога да избирам дали да вървят на High-performance или да пестят енергия (Гоогле хром и подобни). Мисля, че разбрах за какво е тази видео карта на Ати... При нормално ползване като сърфиране в интернет, чат и подобни приложения, които не товарят компа, той ползва интегрираната карта. Когато ползвам 3D приложения, игри и подобни, се включва Ати, картата, в чийто драйвер (Catalys Center, който го намерих преди 5 мин.) мога да контролирам производителнсотта. Т.е. на игрите слагам "high - performance" a на програми като Google Chrome "Power-saving" . До толкова разбрах от това, което прочетах и реално имам драйвери на компютъра на Ати.

Tова, което не разбирам този http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-113258-1&cc=bg&dlc=bg&lc=en&os=4132&product=5319681&sw_lang= и този http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-111605-1&cc=bg&dlc=bg&lc=en&os=4132&product=5319681&sw_lang= съвместими ли са помежду си, когато са иснталирани и двата ?

съвместими ли са помежду си, когато са иснталирани и двата ?

За Win 8 - да, a за 7 пакета в по-горния пост.

Драйвера на чипсета, драйвера на интегрираната видео (Интелското HD) и накрая драйвера на дискретното (Aтито). От AMD Catalyst драйвера отивате на "configure swichable graphics" и може да избирате с кое видео искате да страртира.Отделно може да конфигурирате кои приложения с кое видео да работят. По принцип, ако всичко е по дефолт и в зависимост от 3D графиката, при нужда се включва дискретното видео.

Ясно мерси много за помощта. Ще си настройвам допълнително от каталист центъра кое как да ми работи. С уин 8-ца съм, т.е. правилно са ми инсталнати драйверите. Благодаря за помощта.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0