Sign in to follow this  
Followers 0
JoroKalev

Странен проблем с Acer Travelmate 2428 свързан с инвертор, хард и .... още нещо ;)

3 posts in this topic

Здравейте, колеги! Дадоха ми да поправям един Acer Travelmate 2428. Беше му счупена матрицата и я смених, но няма подсветка и съм сигурен, че е инвертора. Тук вече идва проблемът - когато включа лаптопа той изписва само acer и това е. Замръзва. Натисках му F2, Del и нищо не става. Мисля си, че проблемът му е в харда, защото не зарежда Windows-a, но защо не зарежда и BIOS-a? Някакви идей? Благодаря предварително! =]

Не ви знам с каква техника разполагате. Може да тествате инвертора с лампата на счупената матрица, ако е здрава, разбира се.Зависи как е причинено механично счупване, т.е. може да има други евентуални проблеми.Трябва да се тества и лентовия кабел на матрицата.Почистете конекторите на: дъното, lcd кабела и инвертора.Направете ресет на биоса, тествайте компонентите поотделно.

Бях го проверил лентовия кабел, както и дънната платка и не е от тях. Тъкмо бях обърнал лаптопа да го отварям за рестарт на биоса и човека дойде. Като видя, че нещата ще се оскъпяват си го взе :D Все пак благодаря за отговора! =]

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0