hakama

Toshiba NB100 - бавно зарежда?!

10 posts in this topic

Привет!

Една приятелка е вдигнала ръце от този нотбук - давала го е на нейн приятел - комп. специалист, даже и през сервиз на Тошиба, доколкото разбрах много бавно зареждало всичко... и процесора е бил за смяна.

Ако е това - колко би струвал той (+ работата, досега не съм правил такава манипулация)?

След като прочетох това ревю - ми допадна (сменена му е клавиатурата). Гланцовия екран - може ли да се матира с някакво фолио?

Идеята ми е да го ползвам главно за филми, интернет. музика и евентуално (на първо време) като подвижна станция за работа с Фотошоп (на 1,6ГХц не знам дало повече от CS4 ще тръгне) - разбира се ще ползвам друг монитор (клав-ра, мишка) - това е ако тръгна на курс.

Смята да ми го подари, но преди да пристъпи към тази стъпка се питам дали си заслужава да се стяга и какво ще може да се прави с него.

Най много ми харесва това, че е само 1кг и батерията е издържлива, е да екрана е 9", но ...

Та дали с подмяна на процесора машината ще живне и какви са му възможностите за ъпгрейд?

Ако може да подкараме и HD филм - поне 720p - ще е супер. :acute:

ПП: Странно ми е защо не са го поправили?!

И колко най-малко би струвал в това си състояние (на 4г)?

Edited by hakama

Теоретично, може да се сложи ето този - http://www.ebay.com/...=item4166c5aa4b понеже е за същия сокет, но не е ясно дали чипсета ще го прочете и също дали ще има достатъчно мощност да го захрани. Друг вариант е да се сложи малко по-мощен едноядрен процесор, но съществена разлика, според мен, няма да има. Също инвестицията в съживяването на толкова стара и немощна машина, не си заслужава, ако целта е да се ползва интензивно, защото е доста мудна в работата си. Може да се възползвате от това - http://laptop.bg/pages/novlaptop и съответно да закупите този http://laptop.bg/lap...25_NU_SGPEX_030 или този http://laptop.bg/lap...56_NU_SGYEX_007 , които ще бъдат доста по-рентабилно решение, защото хем няма да се налага да влагате пари за "реставриране" на машината и съответно за несигурен ъпгрейд, хем ще получите в пъти по-мощна машина, 2 години гаранция и възможност за надстройка с доста по-актуален харуер, който ще Ви върши по-дълго време полезна работа.

Цената на това лаптопче, не е повече от 120 лева според мен и то ако е в тази си конфигурация - http://www.pazaruvaj.com/prenosimi-kompjutri-c3100/toshiba/nb100-125-atom-n270-1-6ghz-1gb-160gb-8-9-p32978929/

Може да се свържете с мен по skype за да проверим по-обстойно какво може да се подобри по него и дали си заслужава инвестицията.

Ако ще взимам нов лаптоп - ще е 15", а сега няма да мога.

Този ще го ползвам като резерва, за по-маловажни неща.

Ако мога да се вместя с до 60-70лв примерно, ще се заема със съживяването.

А не може ли по модела на чипсета да се търси с какви процесори е съвместим?

Ще му взема и РАМ, евентуално и карта ако изпадне нещо изгодно.

Пиши ми по skype, за да ги проверим тези работи.

Ако лаптопчето е NB100 забравяш за смяна на процесора - залепен е на дъното

възможен и задължителен ъпгрейд само на харда (ссд) и до 2гб рам

не си струва

1 person likes this

Лаптопа вече е у мен. Работи си, малко бавно зарежда ОС, но засега няма да го пипам (преинсталирам).

За ъпгрейда - колко ще ми излезе ram-ta и евентуално хард? Също и картрийдър, макар че при наличие на БТ не знам дали да си взимам (но за фотоапарат е добре да има).

Батерията също е за смяна, тази дяни 10-15мин, т.е. само тежи и мисля да я сваля.

Модела е Toshiba NB100 - 10Y
Безжичната карта е: Atheros Ar5007EG Wireless

Win XP SP3

Опитах се да подкарам wifi-a, но не се справих, нямам опит в това отношение.

Bluetooth-a също не действа, има хиксове и на трите мрежи (wifi, BT, lan)

Давах му "забрани/позволи, Поправяне", но ми излиза това ( прозореца в дясно).

Индикатора под тъчпада иначе си свети (WiFi).

uPW02.th.jpg

PS: Принт-скрийна нещо и той не проработи (>Paint) - Нали с ctr+V се дропва скана? Странна работа са тези лаптопи :):help:

Edited by hakama

Я провери SMART-та на харда в какво състояние е!

Edited by kernelpanic

Ползвал съм го 3-4 пъти, например при разговор в скайп - има прекъсвания (с лан кабел) а с камера вече забива.

При последното включване, понеже ми прави впечатление, че е доста горещ отдолу (Everesta показва нормални темп-ри) - видях че перката не се върти :excl:
Явно така съм го взел, питах предния собственик - нищо не знае по въпроса.

Лесно ли се отваря/сменя - не съм отварял лаптоп досега.

Щом не си отварял-не го пипай!За да стигнеш до перката,най-вероятно ще трябва да го "изкорубиш" целият!Това се случи с един Вайо ноутбук преди седмица,беше с блокирала перка :) Собственичката накрая взе да подсмърча :)

post-10030-0-36311700-1397319312_thumb.j

Edited by vertexe

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...