Sign in to follow this  
Followers 0
lazar_vtu

Проблем със SONY VAIO форматиран хард

9 posts in this topic

Значи бъгна ми WIn8 тръгнах да инсталирам Win7, форматирах C, и за голямо мое съжаление чак тогава открих, че харда е някакъв специфичен тип и не може да се инсталира Win на него. Има ли начин за оправяне без ходене в сервиз, особено специализiран такъв за VAIO.

A лаптопа с лицензиран Win 8 ли e?Ако е - имате рековъри дял,(EEPC Bootable Recovery Disk) можете да си възстановите ОС от него .Ако е с лицензиран Window 8 Pro може да направите downgrade към Windows 7 Prо, като се обърнете към Microsoft..Ако сте без лиценз и просто не може да инталирате Win 7, интегрирайте драйвера за сата контролера в релийза, или променете sata mode настройките (AHCI). След инсталацията може да си инсталирате драйвера.

В BIOS какво пише при BOOT опците? Някъде трябва да имаш нещо от сорта на OS Optimized Defaults [Win8 64bit] и трябва да може да се смени на Other OS. Ако мисля правилно, тази опция трябва да ти оправи проблема. Win 8 е доста обвързан с BIOS-a и затова не дава да се инсталира друга OS.

Или пък сложи Boot Mode от UEFI на Legacy Support.

Еми инсталирах WIn7 по различен начин, просто изтрих всички дялове и направих нов. На него се инсталира, обаче сега няма драйвъри. Безвъзвратно ли е развалено или има как да се сложат драйвъри.

Инсталирай си Driver Genius или друга подобна програма за драйвери или ако не те мързи, търси ръчно драйвери за хардуера с помощта на Aida64.

То това всичко хубаво, ама нямам интернет. Не ми засича един вид Driver-a за Wireless-a

Edited by lazar_vtu

От официалният сайт с драйвери на Sony, си дръпни LAN драйвера за Win8, той трябва да е съвместим и с win 7. Ако в началото ти даде грешка даваш Properties -> Run at compatibility mode -> windows 7. Той ще ти подкара интернета чрез кабел. След това ще можеш да дръпнеш съвместим драйвер за wifi-то, чрез горепосочените програми.

Или с Aida64 виж модела на wlan картата и изтегли драйверите от официалния сайт чрез втори компютър.

Може да ги потърсите и собственоръчно:

1. Start -> Run -> devmgmt.ms.

2. Start -> Settings -> Control Panel -> Administrative tools -> Computer Management -> Device Manager.

Device Manager -> Unknown device -> Properties -> Details -> oт Propery избирате -> Hardware Ids

Започвате да търсите по ven & dev на устройството.

Има опция да видиш какви са ти компонентите и да си потърсиш за тях драйвъри за други модели с такива мрежови карти, дънни платки и т.н.- и аз се бях панирал, че няма драйвери, но по този начин си открих всички необходими. Политиката на налагане на Windows8 от Сони е отвратителна!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0