Sign in to follow this  
Followers 0
kokosoft

Lenovo T61p SATA2

7 posts in this topic

Здравейте,

мисля да посъживя старото лаптопче с едно SSD Adata S511 120GB, изпадна ми на добра цена с пълна гаранция. Проблемът е, че доколкото успях да прочета из нета - Lenovo не поддържат с официален BIOS SATA2, въпреки че използвания чипсет го позволява.

Исках да попитам, някой флашвал ли е свой подобен модел със следния BIOS на Middleton -->

http://forum.notebookreview.com/lenovo/459591-t61-x61-sata-ii-1-5-gb-s-cap-willing-pay-solution-8.html

От близо 5000 човека само няколко са си крашнали лаптопите и то не такива с T61p, но всички показват тестове как при активирана SATA2 - скоростите на SSD-тата им се удвояват. В противен случай е почти безсмислено да слагам SSD.

Поздрави.

Префлашни го .Няма да сгрешиш.

1 person likes this

Преди година и половина, ползвах същия на Т61 и нямах проблем.

1 person likes this

Ползвал съм няколко пъти прекомпилиран "мидълтън" за Т61.Само веднъж се наложи да префлашвам с програматор, защото даваше грешка при ъпдейт.

1 person likes this

Благодаря за отговорите, утре ми пристига SSD-то и се надявам префлашването да мине ОК, така ще сравня резултатите преди и след.

Само да попитам колегата GeorgeN - това префлашване с програматор отстранява ли евентуални проблеми при ползването на прекомпилирания "мидълтън" или все пак си има някаква минимална вероятност да крашна машинката (която вече годинка си работи като часовник, просто ми е необходима поддръжка на SATA2)?

Така или иначе съм решил да действам, утре по-късно ще пиша за резултата.

Само да попитам колегата GeorgeN - това префлашване с програматор отстранява ли евентуални проблеми при ползването на прекомпилирания "мидълтън" или все пак си има някаква минимална вероятност да крашна машинката (която вече годинка си работи като часовник, просто ми е необходима поддръжка на SATA2)?

Aко го "крашнеш" тогава ще опреш до програматор.След ъпдейта заби биоса, т.е. единстевната оправия е: разпояване, програмиране на ново с програматор и накрая запояване,, ако чипа е здрав, разбира се.Действай смело, всичко е поправимо с двуцифрена сума.

Получи се префлашването и скоростите на запис/четене определено скочиха от 112/142 MB/s на 185/272 MB/s :clap:

Благодаря на всички, които писаха в темата.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0