Sign in to follow this  
Followers 0
spitfirebg

Acer Aspire 5750ZG залят със сок.

15 posts in this topic

Здравейте. Преди 2 дни направих тази уникална глупост - шишето ми със сок падна върху клавиатурата на лаптопа и се изляха приблизително 100-200 мл.

В период от 1 минута общо извадих захранването, но по дисплея започнаха да се появяват разни линии и стана бял накрая и се изключи. след което веднага извадих и батерията.

На същия ден го пратих на ремонт. Когато майстора ми го е отворил каза, че течността вътре все още е била течност и не е била засъхнала (което разбрах, че е лошо ако се случи)

Дъното и другите неща са били накиснати в някакъв разтвор за да се отмие сока.

Днес би трябвало да го сглоби и да каже тежката си дума, но аз от 2 дена не мога да спя нормално от притеснение.

Според вас дали му има нещо на лаптопа? Страх ме е от това, че се изключи сам, което не знам дали не е някаква защита или просто е окъсил но не фатално за да се изключи?

След като го спрях не съм правил никакви опити да го включвам - директно го пратих на ремонт.

Ако дъното ми е изгоряло имате ли представа дали мога да си намеря ново или колко пари мога да взема на лаптопа като го продам на части за да си купя друг?

Лаптопа има 2 години гаранция от които не е минала дори 1 все още... ако го занеса на сервиз има ли шанс ако нещо евентуално му има да го сменят или да ми дадат нов лаптоп?

След като го спрях не съм правил никакви опити да го включвам - директно го пратих на ремонт.

Тук сте постъпили добре - до известна степен!

Лаптопа има 2 години гаранция от които не е минала дори 1 все още... ако го занеса на сервиз има ли шанс ако нещо евентуално му има да го сменят или да ми дадат нов лаптоп?

Не!Не сте го получили залят от дистрибутора!Гаранцията не важи при подобни ситуации (освен, ако нямате допълнитела по специална застраховка), причиненни по вина на клиента.

Изчакайте констатацията на техника,

Нещо друго което се сещам е че след като изгасна лаптопа синята лампа за захранването продължи да свети както свети на загасен лап с включено захранване което ме кара да си мисля че на дъното му няма нищо?

Предполагам сте се сетили да свалите батерията?Пак ви казвам...изчакайте констатацията на техника,

Да разбира се свалих батерията и зарядното веднага. Техника каза че лаптопа е разтлобен на съставни части за да съхне но матрицата била на 30% мокра. Дали ще изсъхне?

Да разбира се свалих батерията и зарядното веднага. Техника каза че лаптопа е разтлобен на съставни части за да съхне но матрицата била на 30% мокра. Дали ще изсъхне?

Със сигурност всичко изсъхва :) Дали ще работи е друга бира. Със форуми и есемеси лаптопи не се ремонтират. Дано "техника" е читав!

новите лаптопи нямат ли защита на дъната против къси ? Няколко човека ми казаха че именно заради това се е изключил лаптопа.

Някои от интеграните и реализираните схемни решения имат защита от късо.Няма как да се сложи активана/пасивана дефектно токава защита на всеки елемент и импулсно захранваща верига.

Аскробинова, лимонена... киселини имат корозивно действие.Много зависи как е залята матрицата.Подсветката и управлението се сменят, ако са намокрени хоризонталните, вертикалните или цветни филтри - ще останан петна или .......

Както каза колегата: с виртуална и дистанционна диагностика не можем да Ви помогнем!

Edited by GeorgeN

Лаптопа е запалил. Не се знае още дали на клавиатурата и има нещо ама майната и. Единствено зад матрицата имало нещо като хартия ли какво и била мокра и стояло като петно. Това какво е и подлежи ли на смяна?

Единствено зад матрицата имало нещо като хартия ли какво и била мокра и стояло като петно. Това какво е и подлежи ли на смяна?

В смисъл?Самата матрица или LCD ковера (т.е.капака на матрицата), ако е второто, не виждам къде е проблема?

Пак ще повторя,с виртуална и дистанционна диагностика не можем да Ви помогнем!

Не е капака,има пред вид отражателния филтър на панела.Може и да изчезне петното,когато изсъхне добре,а може и не...Не вярвам да ти се размине безнаказано заливането на машината,най-малко ще се е "размацала"клавиатурата/изтрити токопроводими линии на клавишите/.Късмет!

Да, мoже не само отражателния поляризиращ филтър да е засегнат.Много зависи какъв е бил сока/оцветителя и къде и колко е намокрил, за да съдим за петната.

spitfirebg, по принцип е поправима, но в малко по специална среда.Де факто нова матрица.

Отражателя се сменя самостоятелно,чак пък нова матрица!Ще ровнеш малко в нета и си готов,ще ти свърши работа всякаква матрица/стига да не е застреляна с картечница/ :)

Да, ако сам го смени.Ако в някой измекярски сервиз 70+ лева, Накрая няма да му сложат и подсветката като хората, това имах предвид.

Вече пиша от моя лаптоп, Проблеми няма, всичко работи на пушка, всичко е чисто, с нови термопасти и прочие. Не си личи, че е отварян компа, нито че е заливан. Има леко петно на екрана долу в ляво което стои някак си "зад" образа но не е болка за умиране. Както и да е, мисля да го пускам тоя лаптоп за продаване защото изпадна един друг за супер пари та така...

Поздрави и мерси на всички!

П.С. Дори клавиатурата ми сега работи по-добре, копчетата издават по-"мазен" звук при натискане спрямо онова чаткане дето беше преди :search: :search:

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0