Sign in to follow this  
Followers 0
ggwp

HP Pavilion G6-2230eu

13 posts in this topic

Здравейте!

Искам да отбележа, че съм гол и бос, говорейки за лаптопи за това моля ви разберете ме ако не се изразявам правилно или греша :)

Както съм написал в заглавието, това е лаптопът, който ми хареса най-много. Разгледах над 50 модела, но като цена и характеристика това ми се струва най-добре.

Лаптопът го взимам главно за игри (от рода на CS:GO; DotA2) и за видео-обработващи програми (Adobe Premier, Sony Vegas, Adobe After Effects). Като повече държа на игрите.

http://www.laptop.bg/laptops-hp-Pavilion_G6-hp_pavilion_g6_2230eu

Ще ви помоля за искрени и стойностни мнения. Благодаря! :)

Жалко, че никой не отговори на темата. След 1 час ще отида да го закупя, дано не се окаже някой боклук и ми върши страхотна работа :)

Дано, не очаквай кой знае колко мнения, защото тук на 99% от хората Pavilion им бърка в здравето и ще ти дадат 'обективни' мнения.

Дано да ти служи безаварийно и дълго.

С тези игри очаквай здраво греене и съкращаване на живота на лаптопа.

Публикувай отзиви и направи малко ревю, да добием представа от първа ръка.

Поздрави.

1 person likes this

Изключително много ме дразни windows 8? Възможно ли е да го преинсталирам на win7?

Да. Само ще ти бъде малко по-трудно да намериш подходящи драйвери. Преди това пробвай това - http://www.zamunda.net/details.php?id=330763&hit=1 Ето и една статия - http://news.laptop.bg/novini/windows-8-potrebitelite-si-iskat-obratno-start-menyuto-eto-kak-da-si-go-va-rnete-video/

аз съм с pavilion g6 няма да съжаляваш ;)

Аз също съм със такъв и съм адски доволен! За тези пари е най-добрия избор, дано да се окаже качествен за напред във времето :)

Инсталирах Windows 7 на HP Pavilion G6-2230, но не намирам драйвера за HP Wireless Button знам, че лаптопа е пригоден за 8-цата, но вси пак има ли шанс да се оправят драйверите и на 7-цата?

start -> пишеш device manager -> enter -> network adapters -> избираш тези с удивителна -> десен бутон -> properties -> details -> от падащото меню избираш Hardwere IDs -> копираш ID-тата и търсиш в чичко Гугъл. :) Като му подкараш нета, използвай това, за останалите драйвери.

След 4 месечно, нон-стоп използване - трябва да отбележа, че съм и доволен, и не.

От гледна точка на това дали загрява бързо - не. Държи си температура, работи безгрешно, бързо и приятно. Свикнах с windows 8 и съм горе-долу доволен и от нея. Батерията държи по 7 часа, бързо се зарежда, клавиатурата и пада са удобни за работа.

Това, което изключително много ме дразни. Толкова много ме дразни, че съм готов да си сложа обратно настолния компютър и да го оставя на масата тоя лаптоп, е фактът, че не може играта DotA(на която съм привърженик 8-ма година) да я подкарвам на low, защото на максимална графика ми сече

Не може ПС, 2 пъти по-слаб в хардуер да я подкарва безупречно на стабилни фпс, а лаптоп за такива пари да засича.

Чувал съм, че това е така, защото просто е така. Изискванията за игри, като DotA2, CoD, CS:GO etc, не са направени за лаптопи, а за настолни компютри и донякъде разбирам логиката. Четох за проблеми при превключването на двете видео карти(в ТехноМаркет не успяха да ми го обяснят), надявам се да се дължи на това.

Оценка от 1 до 10, бих му дал 7.( за тези пари )

ПС: Ако все пак някой знае как мога да го накарам да ми се подчини и да се наслаждавам на любимата си игра без проблеми - ще съм безкрайно благодарен.

Пиши ми по skype, може и да успеем да ти подкараме AMD Radeon-ката. Повечето производители на лаптопи с Radeon видеокарти започнаха да забраняват вградената в процесора през BIOS, защото AMD не могат (или не искат) да направят свестен драйвер, който да не влиза в конфликт с вградената Intel-ска.

Здравейте, от 4 месева съм с HP PAVILLIOn G6-2230 и съм доволен, машина е, но от няколко дни имам един проблем, който много ме дразни - понякой път компютъра не се изключва, но когато задържа копчето се изключва, проверих за вируси-нищо....надявам се да не е за сервиз. Какво да правя - помогнете...?

Оправих го, който има такъв проблен да чисти със CCleaner ;)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0