Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Але

sony vaio svs1511n3e твърде шумен?

10 posts in this topic

Здравейте, преди седмица се сдобих с този модел....За съжаление имам странното усещане че вентилаторът върти доста повече от нормалното...има няма през 5,10 минути се включва и то при отворена една единствена страница, да речем Дир-а..Да не говорим,че aко пусна някоя игричка от фейса и се започва едно неспирно въртене и бучене на вентилатора и не спира докато не спра играта....та въпросът ми е това нормално ли е или съм твърде взискателна???

Здравейте Але, и аз го имам от 3 дена, и при мен е така - вентилатора работи непрекъснато. Преди това съм ползвала 4 различни модела на Тошиба и си мислех че просто при Сони е различно :/ Би било чудесно ако някой пише нещо по въпроса!

Изчетох ревюто от линка който си дал, но не намерих отговор ...пропуснах ли нещо? Интересувам се дали си решил проблема или ще трябва да се премиря с шума...което е почти невъзможно :(

ЕМИСИИ
Въпреки, че шасито предполага
инсталирането на по-слаби и енергоспестяващи компоненти, това VAIO e
една идея по-мощно оборудвано и за това вентилатора работи постоянно. Не
успяхме да регистрираме смущаващи нива на шум. При пълно натоварване
достига 40dB, което е в рамките на допустимото. По отношение на
температурите, Sony VAIO SVE14A1S1 също се представя в рамките.
Температурата на повърхността не достига дори 40 градуса. По отношение
на звука има какво да се желае и тук този лаптоп не печели положителни
точки.

Да, това го видях, но все пак ревюто е за серия Е....Ккакто и да е явно решение на проблема няма да има и ще си го слушам как си шуми, поне докато издържа, НО определено SONY VAIO -никога вече!!!!

Аз съм със Sony Vaio SVS151C1GM и имам подобен проблем.Само че има и някакъв друг шум - от хард-а май, нещо като слабо пиукаща електронна аларма, ама като поработиш няколко часа и ти пробива главата направо този шум..... :((( Някои срещал ли е подобен проблем или съм попаднал на кофти партида? Или някакъв съвет за корекция на този ш.бан шум от харда?Предварително благодаря. Старото ми колело скърцаще така, смазах го и реших проблема, ама не вярвам със лаптопа да мине този номер ...:ДД. А, и забравих да добавя едно мнение :)) - Звука на този модел е много кофти - старото ми HP, на 7 години, има 3 пъти по-страхотен и плътен звук .. ;) Иначе дизайна и особенно картината и дисплея са страхотни, СТРАХОТНИ ;) Ако разбера и кой от десетките фабрично инсталирани в него vaio програми да разкарам, сигурно ще стане още по-бърз ... А може и да се бави от W8, ама не ми се вярва .. :))

Аз съм с модел Sony Vaio SVE14A1S1E и от известно време имам същия проблем (пуснах и нова тема за това).

При стартиране на Chrome, вентилатора развива страхотна скорост, а шумът от това става непоносим... ;ХХ

Лаптопа вече беше в сервиза на Sony в Германия, но... въпреки това въпросния проблем не е решен.

Свързах се отново със съпорта в България и до 2 дни отново ще дойде куриер да го вземе...

Ще споделя в последствие какво се е случило.

Някой от Вас обаче да има идеи какъв може да е проблема?! : ]
Или да споделите как сте разрешили проблема с вашите машинки : )

btw също като kgdimitrov ще споделя, че звука и на моя модел е доста кофти...

стария ми лаптоп Toshiba, който също като неговото HP е на 7 години, има много по-качествен и силен звук...

Някой от Вас обаче да има идеи какъв може да е проблема?!

Няма проблем. Просто вентилаторите са високооборотни и затова шумят повече.

като дигне немпература звукът се усилва от по големите обороти с които се върти вентилатора на охлаждането, опитвайки да вкара температурата на машината ви в някакви нормални норми....

Колкото по задръстен е с буклуци в охлаждането толкова по често ще чувате вентилатора...

После в даден момент ще почне да изключва и след това вече нищо няма да се чува защото няма да пали

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0