ivanev

Избор между 3 марки

10 posts in this topic

Здравейте!

Колебая се между тези 3 модела:

<p>

ACER Aspire V3-771G 6GB

• Модел процесор

Intel i7 (4-ядрен)
  • Процесор

Intel Core i7-3630QM 2.40GHz/3.40GHz
  • Характеристики на процесора

6MB L3 Cache
  • Рам памет

6GB DDR3 1333MHz
  • Хард-диск

750GB, 5400 об./мин., SATA
  • Дисплей

17,3 инча / 43.94 см CineCrystal (лъскав) с икономична LED технология за по-реалистично изглеждащи цветове
  • Резолюция на дисплея

FULL HD 1920×1080
  • Видео карта

NVIDIA GeForce GT 650M с 2GB DDR3 собствена памет

ASUS N56VZ-S4338D 8GB

• Модел процесор

Intel i7 (4-ядрен)
    • Процесор

6MB L3 Cache
    • Рам памет

8GB DDR3 1600MHz
    • Хард-диск

750GB, 7200 об./мин., SATA
    • Дисплей

15,6 инча / 39,62 см матов с икономична LED технология за по-реалистично изглеждащи цветове
    • Резолюция на дисплея

FULL HD 1920×1080
    • Видео карта

NVIDIA GeForce GT 650M с 4GB GDDR3 собствена памет

Lenovo Y580 Core i7, 8GB

• Модел процесор

Intel i7 (4-ядрен)
      • Процесор

6MB L3 Cache
      • Рам памет

8GB DDR3 1600MHz
      • Хард-диск

1TB (1000GB), 5400 об./мин., SATA
      • Дисплей

15,6 инча / 39,62 см VibrantView (лъскав) с икономична LED технология за по-реалистично изглеждащи цветове
      • Резолюция на дисплея

1366×768
      • Видео карта

NVIDIA GeForce GTX 660M с 2GB GDDR5 собствена памет
      • Ще го ползвам за игри като DOTA 2 и други подобни, може и по-тежки игри. Кой от 3те варианта е най-добрият, като гледаме главно видео картите , понеже рамта според мен е горе долу (дори и 6GB) достатъчна ? .....По-добре всеки който чете темата да сподели мнението си и ако знае друг добър модел до 1800-2000 лв. може и по-ниска цена да пише.

Благодаря предварително!

Забравих да добавя и въпросът.....понеже виждам много лаптопи с подобни характеристики но с видео карти nVidia 635M или 640M ... по-слаби ли са от тези които виждате в поста по-горе ?

Edited by ivanev

Това е перфектният избор -> http://laptop.bg/lap...d_y500_59356575 само му добавете SSD за да е максимално бърза системата. Ако нещо Ви се опъне след време някоя игра, ще може да добавите втора GT 650M и да я подкарате през SLI мод с другата.

Другият, малко по-евтин вариант е този - http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V3_571G-acer_aspire_v3571g_NX_RZPEX_045

http://laptop.bg/lap...d_y500_59356573

Това не е ли по-разумно от 2те които постнахте?

...i5 е с 2 ядра, искам 4 - не е ли по добре ?

Може би трябваше да поясня....търся лаптоп с i7 (ако е i5 също става.... разликата като гледам в сайта на Intel е в #cores #threads ) видео карта nVidia 650M 2 GB или по-нов модел, мисля че 6GB или 8 GB рам на 1600 mhz ddr3 няма голяма разлика.....това е.

Ще чакам ако имате нещо такова!

Edited by ivanev

За игри i5 е напълно достатъчен. SSD-то е по-важният фактор в случая. Порови се в youtube и google за да разбереш какво е това. И във форума е писано за него.

http://www.laptop.bg/ssd_and_hdd_best_laptops_configuration

Искате да ми кажете че SSD както видях има по бързо четене, записване и т.н.т и е по добре да имам него , отколкото четириядрен процесор ?

Демек....каквато и игра да играя 2ядрен е напълно достатъчен защото и 4ядрен да имам....трябва да има МНОГО голямо натоварване, за да се включат 3 и 4 ядро ???

...малко ми е мътно .... SSD подобрява зареждането на играта...не fps и др.

Edited by ivanev

Бързината на драйва за съхранение на данни също влияе и на FPS-то. Core i5 е двуядрен, но с четири трейда (процесови нишки). Също има пак Turbo Boost като Core i7 макар и по-малък. Тоест. ще е напълно достатъчен за мултитаскинг и игри. И да, точно това имах в предвид. По-добре компромис с процесора, отколкото без SSD. За игри трябва основно добра видеокарта. Процесора не е толкова важен. И също така, едно е да ти зарежда windows за тридесет секунди, а друго е за минута и половина. Особено при слагането на драйвери и windows ъпдейтите има голям ефект. Най-просто казано, видеокартата и процесора може да са много мощни, но ефективността им се губи при липсата на достатъчно бърз драйв за съхранение на данни.

За игри и i5 и i3 са напълно достатъчни.Плюс това с i5 ще имаш по-хладен лаптоп и по-дълъг живот на батерията.

Вижте това с IPS матрица, незнам за какво ще го ползваш. Но по-добри цветове и дисплей в този клас не съм виждал. Страхотна картина. И параметрите са добри.

Като може срещу 250 лв да ви сложим SSD и blue ray да ви го дадем като външно устройство.

Да цената ще стане 1750 лв, но ще имате най-добрия лаптоп, гарантирам.

А ние даваме 30 дни, ако сметнете, че не най-доброто може да ни го върнете.

Поздрави,

Ники

1 person likes this

Демек се оказва, че за игри i5 (двуядрен) е напълно достатъчен с неговия 3M кеш + добавеното SSD . Измъчва ме само това видео.... колко голяма е тази разлика между nVidia 640M 2 GB и nVidia 650M 2 GB защото в www.notebookcheck.net когато ги сравня ми дава много леки разлики при тестваните игри на 2те видео карти 640M и 650M ... даже ако се задълбочим се вижда че 640М на някой игри дава по добро fps (+/- 3) по високо от 650M , демек изводът е че този Acer Aspire V30571G е идеалния в това FUll HD Ips...

Имате ли друга марка като предложение освен Acer, понеже вмомента имам Acer Aspire 5750G ии до колкото знам ASUS , дори LENOVO са по-добър избор като марка ?

Ще очаквам отговор :)

Да, за игри i5 върши чудесна работа. Вече, ако те блазни толкова IPS матрицата, си вземи Acer-a, аз лично предпочитам Y500 от части заради възможността да сложа още една 650М. Но не прави грешката да вземеш лаптопа без SSD.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...