Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Pilet000

проблем с с дисплея на toshiba p855-10g

8 posts in this topic

Здравеите , мн.бих се радвал ако ми помогнете със съвет относно новата ми Тошиба.

Проблема е следния - както си работех с една чертожна програма ( мн.лека ) и монитора ми стана син ......!? веднага изключих ком. и се опитах да го стартирам отново , но уви ...... повече не светна ...... дори и син!!!! :(

Махнах батерията и отново пробвах но екрана не реагира въобще ..... стои си черен без капка реакция ........ чува се как зарежда улиндолса ..... и че самия комп. работи ,но просто екрана не реагира ...!!!???

казаха ми да светна с фенерче в екрана ( да не би подсветката да е изгоряла ) но нее от това , защото нищо не се вижда .....

Нямам гаранция !!! ( макар и да е доста нов )

Ползвам го от 3 месеца - не съм го натоварвала с тежки игри или филми ... дори не съм ползвала все още 3D-то....!!!

Мн.ви моля да ми помогнете !!!!! :)

С уважение : Pilet000

Със стартирането на лаптопа натисни f2 или del, за да влезеш в bios. Ако има картина - значи проблемът ти е софтуерен. Ако не става - пробвай да размърдаш дисплея насам - натам може лентовия кабел да дава фира и го включи на външен монитор да видиш дали изкарва картина. Пиши какъв е резултата, но най-оптимистично ще е смяна на лентов кабел или матрица, може да е видео картата, а това не е никак добре :) Не си написала какъв е точно лаптопа.

Благодаря ти за бързият отговор :)

Пробвах да го включа към телевизора с HDMI кабел но не реагира !

никакъв резултат и след размърдване на екрана ............... но определено зарежда Уиндолса и комп. тръгва и рабои........ подсветката на клавиатурата също .....

Пробвах да го включа към телевизора с HDMI кабел но не реагира !

Предполагам използвате клавишна комбинация: Fn+F4, защото по дефолт цифровия интерфейс е изключен.

Не съм използвала тази комбинация ...

Опитвам след стартиане на комп. с нея , но същия резултат - никъква реакция от монитора !

с VGA кабел пробвай и с клавишната комбинация, която е написал колегата, но преди това пробвай да влезеш в BIOS..

за нищо

В най лошия случай видео карта разлепена или може би лентов кабел на дисплея

при включване никакъв образ ли няма дори лого надписи ... нищо

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0