Sign in to follow this  
Followers 0
dmx_dide

Ъпгрейд на лаптоп.

5 posts in this topic

Здравейте, закупих си лаптоп преди година и половина от laptop.bg.Но на последно време не ми харесва, защото най-новите игри са си тежички.И ми стана интересно дали може да го ъпгрейдна както се ъпгрейдват персоналните компютри.

- Значи лаптопа е HP G62 A50SQ.Процесора и видео картата са: Intel Pentium P6000 и ATI Mobility Radeon HD5470 с 512MB памет.

Не разбирам много от компютри, но процесора е 1,8GHz и мисля, че той прави проблемите?Ако има възможност да му сложа процесор Intel i3 дали ще има разлика?Примерно сега най-новото NFS Most Wanted 2 го играя с максимална резолюция - 1366х768, но другите са на Low....Същото е и с Euro Truck Simulator 2....

- Ако пък проблемът е от видеокартата, то тя може ли да се сменя? И ако да - с каква да е?

Благодаря предварително на отзовалите се! :)

Всеки 35W core i от първо (Arrandale) поколение. За съжаление видеокартата е запоена за дъното и няма възможност за ъпгрейд. Ако му сложиш някое евтино SSD, лаптопчето ще хвръкне.

Ами ако сменя процесора с i3 ще има ли разлика в игрите и сеченето когато е с по-добри настройки?И ако може да ми обясниш с 2 думи какво ще се подобри с SSD(до колкото знам това е хард).Дано не съм нахален с тези толкова въпроси, но не разбирам много, много :D .

Подобрението няма да е много голямо откъм игри според мен. По-голям ефект ще има при SSD-то. Най-просто с две видео клипчета ще го обясня:

HDD - Hard Disk Drive

SSD - Solid State Drive

Тоест SSD-то не е хард, а друг тип ДРАЙВ за съхранение на данни, който е базиран на фалш паметите.

Ок, мерси за помощта.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0