Sign in to follow this  
Followers 0
NOSleto

Acer ASPIRE 5738G - тунинг!

25 posts in this topic

Здравейте колеги! Като доста по-разбиращи от мен искам да попитам няколко въпроса за моя лаптоп. Като за начало искам да попитам, тъй като процесора ми е Intel Core 2 Duo T6570 2.1 GHz, 800MHz FSB възможно ли е да го сменя с някой по-мощен, примерно на 2.4GHz ? Или възможно ли е да оувърклокна този, като ми е ясно че ще започне да грее повече, но колко не знам? Също така лаптопа няма блуутут, но има копчето и мисля, че съм инсталирал и драйвъри при последното преинсталиране на Windows-a .... та във форума попаднах на обява в която има въпросната екстра от лаптоп идентичен на моя, и монтирането му Plug&Play ли е или и други неща ще трябват? Друго нещо е, че съм с 3GB RAM и вероятно платките са 2+1, и ако се реша ще мина на 2+2 RAM, но въпроса с процесора и блуутута са ми по-интересни!

Благодаря предварително!

Здравей колега.

Миналия ми лаптоп беше същия модел само че с Intel t4500 процесор.Моя също нямаше блутут,но имах външен блутут на усб и с копчето на лаптопа можеше да се изключва и включва.

Процесора се опитвах да го клокна с различни програми но просто не се получи.Иначе може да си смениш процесора,например с един Intel Core 2 Duo P8600.

Рам паметите са ти 2+1 най-вероятно на 1333 или 1066 но работят на 800Mhz заради процесора.

Значи чакам да изпадне процесор във форума на нормални пари и да го отнасям! блуутут имам и аз на флашка, но съм го забутал някъде, а и случайно попаднах на обявата и ми влезе под кожата. За рам-та значи да търся 1333 или 1066 една платка от 2гб-та?

Току що проверих в eBay за процесора и попаднах на някакъв за 15-16 долара което според мен е НИЩО, но нямам регистрация и не знам дали правят доставки до България.

Първо трябва да провериш рам паметите ти какви са - DDR 3 - 1333,1066 или DDR 2 - 800mhz. И след това да си вземеш 2GB рам от съответната честота.

Процесора можеш да го поръчаш от английския eBay с "еконт".Доставката е някъде около 35лв.

здравейте колеги! ще си използвам темата да не отварям нова. утре смятам да поръчам този процесор http://www.ebay.co.uk/itm/INTEL-CORE-2-Duo-CPU-P8600-SLGFD-2-4Ghz-2-40-3M-1066-30-day-warranty-/151005325565?pt=UK_Computing_CPUs_Processors&hash=item23289e68fd според писаното по-горе тоя трябва да стане на лап-топа ми! всичко ще е наред нали? питам защото ще ми е гадно да не стане?

Ако чипсета ти е

GM45 533/667/800/1066

или
PM45 533/667/800/1066

То няма да имаш никакъв проблем, да го запалиш. За повече инфо, от тук.

Penryn-2M

Core 2 Duo T6570 2100 2048 800 35

:scenic:

А чипсета е?

Колега извинявай че ти ползвам и аз темата, но въпроса ми е точно за същия процесор да сложа, моя е :

CPUID Pentium® Dual-Core CPU T4400 @ 2.20GHz
В аида64 за чипсета пише :
North Bridge Intel Cantiga GL40/GM45/GM47/GS45/PM45

South Bridge Intel 82801IM ICH9M
Ако трябва още данни ще кажа, да не сбъркаме нещо.

Всичко от Socket P трябва да ти върви, но не съм сигурен, че това е точното наименование на чипсета. Изтегли си CPU-z да видим какво ще покаже при Mainboard.

Всичко от Socket P трябва да ти върви, но не съм сигурен, че това е точното наименование на чипсета. Изтегли си CPU-z да видим какво ще покаже при Mainboard.

GM45/Gm47 rev. 07

GM45 533/667/800/1066 пали всичко от socket P :) Ако ти е достатъчно стабилно охлаждането и захранването е достатъчно, ще можеш да сложиш Core 2 Quad или някой екстрийм едишън.

Chipset GM45/GM47 Rev 07 Southbridge 82801IM(ICH9-M) Rev 03 това пише в CPU-z

а на SPD

Slot 1: DDR3 1024Mb PC3-8500F 533MHz Samsung

Slot 2: DDR3 2048Mb PC3-8500F 533MHz Hyunday Electronics

Edited by NOSleto

И на теб ще ти запали процесори от socket P с 1066MHz-ова шина. Възможно е да трябва BIOS ъпдейт при липса на микрокодове, които да разпознаят новия процесор.

Супер, после пиши какво е станало. :)

нямам търпение да дойде! очаквам го след около седмица.

само да попитам какво представлява BIOS ъпдейт-а? по принцип няма аз да си сменям процесора, защото няма да се справя, но ми е интересно как се прави? мерси предварително.

Като занесеш да ти го правят, ще видиш как се прави. :) Око да види, ръка да пипне, както се казва.

става въпрос, че ще ми го прави приятел, а не в сервиз който се занимава с това. последният ми допир с такъв сервиз ме върна назад с 120лв без да ми реши проблема, ноо това сега няма значение :)

Сега се сетих, че при Acer е доста лесно. Сваляш го и го инсталираш като драйвер под OS. Рестартира, прави каквото прави и след това всичко трябва да е ок. Като сваляш ъпдейта прегледай описанието и инструкциите.

ясно благодаря ти много! щом има развитие веднага ще пиша!

Малко развитие по темата. Процесора е при мен, довечера започва офанзивата. По - интересното е НЕ моя лап топ, а този в който ще отиде моя процесор :thumbsup: Повече инфо довечера!

Супер, ще чакам добри новини. :)

лап топа тръгна и върви без проблеми! поиска 1 рестарт и това беше!!!!!
030070685-big.jpg?r=0това са показателите с новия процесор030070686-big.jpg?r=0

остава само да мина на 2+2 рам

Супер, да си го ползваш със здраве новия професор! :) А при RAM-а внимавай, че може новите плочки да се скарат, та ако може ги тействай на място. Не се случва често, но има вероятност, затова гледай да са еднакви.

Сега би трябвали и батерията, да ти държи повече. Все пак консумацията е с 10W надолу.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0