Kadrokosa

HP Pavilion G6 Мнение

27 posts in this topic

Здравейте!Мисля да си купувам лаптоп HP Pavilion G6 имали някакви мнения за тези модели,Ще го ползвам главно за интернет,

Здравейте!Мисля да си купувам лаптоп HP Pavilion G6 имали някакви мнения за тези модели,Ще го ползвам главно за интернет,

Ако хардуера беше в найлоново пликче,модела щеше да е "по-привлeкателен"! Бюджета е?

Edited by GeorgeN

:D

Наистина не е много добра идея да се взима от G6 серията! До какви пари търсите лаптоп и за какво ще се ползва новия лаптоп? Също може да дадете линк към точната спецификация която сте харесали.

П.П.

Не е важно каква е марката, а колко добре е направен модела.

E защо да не е добра идея? На ли не е от DV4,5,6 сериите, които се разлепяха. А до външния вид, въпрос на вкус.

1 person likes this

E защо да не е добра идея? На ли не е от DV4,5,6 сериите, които се разлепяха. А до външния вид, въпрос на вкус.

Не е до въпрос на вкус, а и кавичките не напразно са сложени.Калпави панти, топ/ ботъм – кейса и лсд ковера са от ниско качествена пластмаса и лесно се пукат, неадекватно охлаждане......

GeorgeN

btw, god_15 системата не ми дава пиша от юзъра, да не е намесн някой фен на G6?

Никой не е намесен. :D Най-вероятно не си потвърдил имейла си. :)

@ivcho98, предполагам, че бюджета е около 900лв, така че това е добро решение http://laptop.bg/laptops-samsung-NP300E5X-samsung_np300e5x_NP300E5X_A05BG

Никой не е намесен. :D Най-вероятно не си потвърдил имейла си. :)

Въпросът беше риторичен!

Модела който съм си харесал е Лаптоп HP PAVILION G6-2260SU/C5S72EA,Ще го ползвам за интернет,музика,,,, а не за 3Д игри !!Бюджета да е до 850-900лв!!Не искам да ми се предлагат други марки и модели а саммо мнение за този !! :)

!Не искам да ми се предлагат други марки и модели а саммо мнение за този !! :)

Ако мразите някого, това е идеалният подарък за Коледа!

В линка по горе съм ви предложил лаптоп с Core i3 3-та генерация с интегриран Intel HD4000 графичен ускорител, което е за предпочитане във вашата ситуация

Това е много грешна логика. Не е хубаво да робувате на марките. Ниско-бюджетните HP-та не са най-доброто нещо, което може да ви се случи. Сравнително мощният Core i3 и вграденият в него HD 4000 графичен чип на Samsung-a е за предпочитане, пред дискретната маломощният А4 на AMD и ненужно мощната за този ценови клас AMD RADEON 7670M. (ако това е конфигурацията която искате да вземете - http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=519655&scenario=&productarea=P11010101&detailScenario=Laptop-HP-PAVILION-G6-2260SU/C5S72EA )

Най-просто казано, Samsung-a е предназначен за работа и няма проблем с температурите (и според мен е с много по-качествени диспей и батерия), а HP-то е ниско бюджетно гейминг решение {наблъскан сравнително мощен хардуер (като изключим процесора) в евтин корпус}, със съмнителна репутация на охладителната система.

Даже, ако няма да ползвате тежък софтуер, директно Ви препоръчвам тази конфигурация -> http://laptop.bg/laptops-samsung-NP300E5X-samsung_np300e5x_A03BG_withSSD ,а от тази тема ще разберете какво е предимството ѝ -> http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=38215&hl=

Другите алтернативи са:

http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_B570_B570e-lenovo_ideapad_b570eg

http://laptop.bg/laptops-fujitsu-Lifebook_AH532_GFX-fujitsu_lifebook_FUJ_NOT_AH532_i3_BLACK

Но те са с второ поколение core i3 (тоест предходното на това в Samsunga), което грее повече и е малко по-слабо като производителност. Също така е снабден със значително по-слабата HD 3000 вградена графика.

Дано разберете съветите ни и да вземете най-доброто за парите си, което да Ви върши работа.

Поздрави

благодаря за препоръките, нo този лаптоп сам си го набелязал от далго време и имам познати с него, които не се оплакват ;):acute:

Тогава за какво пусна темата?

Ей така, да разлая кучетата и да се почне хейтване на това и онова...

По принцип както става в 90% от случаите, човек иска инфо за даден модел и веднага започва да му се обяснява колко е тъп, за да си го купи, че видиш ли имало по-добри за тия пари..

Edited by Latitude
2 people like this

Не е хейтване, и не съм му обяснявал колко е тъп. Но избора на харуер е лош. Щом няма мерак да играе игри, мисля, че тази дискретна видеокарта е напълно излишна, а в комбинация с тоя маломощен A4 е напълно абсурдно да си го взима. Само ще му греят излишно и ще се вайка след време. :)

Ето, казахме му го няколко пъти, че изборът е лош, но щом не иска да ни послуша... да го излъжем, че ще си вземе най-добрият лаптоп на света ли?

Та затова отново питам: ЗАЩО ПУСНА ТЕМАТА, КАТО ВЕЧЕ СИ СИ НАУМИЛ ДА ГО ВЗИМАШ И НЕ ЗАЧИТАШ МНЕНИЕТО, КОЕТО СИ ПОИСКАЛ?

Ем харесал си го е човека и просто търси мнение за него, а не възможности да друг...Тов крайна сметка винаги ще има все някой по-добър и по-добър.... :)

Получи две отрицателни мнения плюс алтернатива. Нещо нередно има ли? Вие защо не дадохте мнение, а чак сега се обаждате? (Latitude и HP_620) Ако съм написал нещо невярно, ме оборете.

И все още не разбирам защо пуска тема, щом няма да зачита написаното в нея?

tochno taka az iskah da razbera prosto mnenieto vi a zabelqzoh che vseki si predlaga svoq laptop da znaq che ima po dobri modeli no tozi ne e losh vse pak ne sam nqkakav komputaren maniak ;)

точно така, аз исках да разбера просто мнението ви, а забелязАх, че всеки си предлага своя лаптоп. Да, зная, че има по-добри модел, но този не е лош, все пак не сЪм някакЪв компютърен маниак.

П.П.

Ти за кирилица чувал ли си?

Хубаво, решил си да попиташ. Ние ти отговорихме, че не е добра инвестиция и те насочихме към други алтернативи. Кое те накара да не зачетеш мнението ни? Аз тука не видях някой да се е изказал положително за този лаптоп. :search:

И все още не разбирам защо пуска тема, щом няма да зачита написаното в нея?

Щото въпроса му е какво мнение имаме за този лаптоп, а не кои са по-добри от него. Аз не разбирам пък също така, защо на всяка тема, в която се пита за конкретен модел лаптоп и отдолу му се изрежда натрапчиво цял списък с други, за които дадения човек не се интетресува?

1 person likes this

да това имах предвид HP_620 :)

Добре, ако ти бяхме отговорили - "Не, лош модел е. " - какво щеше да разбереш? После щеше да питаш, защо не е добър модел. Ние щяхме да ти обясним и ти щеше да искаш алтернатива. Защо да не събера това в един отговор?

После щеше да питаш, защо не е добър модел. Ние щяхме да ти обясним и ти щеше да искаш алтернатива. Защо да не събера това в един отговор?

Защото информацията трудно се асимилира, а и HP нинджите не могат да вземат участие.

Аз тука не видях някой да се е изказал положително за този лаптоп. :search:

Eйч Пи Г6 дъ бест модел ъф дъ уърлд!

благодаря за препоръките, нo този лаптоп сам си го набелязал от далго време и имам познати с него, които не се оплакват ;):acute:

Супер! На павилион серията оторизиран гаранционен сервиз е Стемо (за протокола, полезно инфо за ползвателите)

Щото въпроса му е какво мнение имаме за този лаптоп, а не кои са по-добри от него.

"Мнението е по-силно от незнанието, но е и познание" Дефиниция на "мнение"? Прочем: коментар, възглед, предложение, твърдение и съвет са синоними!

Университет - трета пряка, после в ляво. Тук е форум!

Университет - трета пряка, после в ляво. Тук е форум!

Правилно, ама у склада до ЗИТ павилионите отдавна са свършили!

http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=38804 - "голяма дилема ще е"

йееееее вече съм с HP Pavilion G6 - 1206su ;)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...