Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Tyoto

Какво да избера?

20 posts in this topic

Добър Ден! Какво ще кажете за Лаптоп ASUS N56VZ,решил съм скоро време да си взема лаптоп и за сега този ми се вижда най- надежден,кажете как се справя с тежките приложения (игри,пфотошоп,сони вегас).Също и след продължително ползване дали дава някакви дефекти,все пак това не е евтина покупка,каква е разликата между core i7 processora и core i5 версията ?

Според мен е добър избор ,но е препоръчително след време да се закупи SSD според мен .Сега да спомена разликата между i7 и i5 е че i7 е с 4 ядра докато i5 е с две за игри и i5 ще върши работа.Но вижте какво ще кажат другите колеги за този модел които сте посочили е хубаво е видите мненията на хората които имат този лаптоп.Също така видеокартата му е много добра.Успех с избора и да си го ползвате с здраве.

Поздрави

Edited by VankataBS
2 people like this

Аз имам този лаптоп от пет месеца и съм много доволна ,изобщо не съм имала проблеми.Много е бърз. Играла съм NFS Most Wanted 2012 на него около 2 часа и температурите бяха около 73-74 градуса на high настройки което е много добре. Играла съм и Max Payne 3 около 30 мин. и на high и температурите бяха около 80 градуса , а после като го сложих на medium бяха около 76-77 градуса. Игрите вървят изключително плавно.След продължително време на използване не дава абсолютно никакви дефекти, напълно си е нормален. По самия лаптоп и при натоварване не се усеща неприятна топлина , само съвсем малко затопляне , най- вече затопляне може да се усети около Esc ,но не е нещо неприятно.

С фотошоп се справя отлично без никакви проблеми , за сони вегас не съм пробвала и незнам как е, но мисля че и там няма да има проблеми. Дисплея е страхотен Full HD 1920x1080 матов.Дизайна ми много харесва ,изглежда здрав! Звукът е страхотен особено със субуфера! Има много удобна клавиатура с подсветка, тъчпадът също е много удобен , някои казват че се чува леко тракане при използването му , да има такова нещо ,но стига да не цъкаш силно по него не мисля че ще има проблем, то почти не се чува. Аз използвам Windows 8 pro и ми стартира за 10 секунди. И аз обмислям след време да си взема SSD ,но чакам за 500GB да им паднат цените. Моя е с i7 порцесор 8GB RAM и видеокарта GT 650m 2GB DDR3.

Поздрави,

Виржиния

Edited by Virginia10
1 person likes this

Здравйете

Модела е доста добър. Никакъв проблем с игрите и тежък софтуер няма да имате. Единствено куца в конфигурацията му липсата на SSD. Препоръчвам при закупуването му, да го поръчате ъпгрейднат със SSD, стига бюджетът Ви да го позволява. 128 GB са напълно достатъчни за инсталирането на операционна система и всички нужни програми и драйвери. Даже ще остане място за някоя и друга игра. Както казва VankataBS, i5 ще Ви е напълно достатъчен, за игри и софтуер като Photoshop и други. Ето тук прегледайте офертите за ъпгрейд - http://laptop.bg/ssd_drives. SSD-то ще бъде вложено в лаптопа, на мястото на DVD-то, а DVD-то ще го получите в кутийка, като външно.

Относно офертата вижте този клип:

https://www.youtube....h?v=VijOwSFzLBg

Относно предимствата на SSD-то, вижте тази тема -> http://forum.laptop....topic=38215&hl=

Също ще обърна вниманието Ви, към друг модел, който съвсем скоро ще излезе на пазара, а именно Lenovo IdeaPad Y500 - http://laptop.bg/lap...vo_ideapad_y500

Според мен машината, ще бъде много голям хит по празниците и ще си заслужава парите. Обърнете внимание на клипа:

Както се вижда, на мястото на оптичното устройство (CD\DVD\BluRay), ще може да сложите допълнително охлаждане, допълнителен драйв за съхранение на данни (HDD или SSD) или пък допълнителна видеокарта, която да влезе в SLI режим с тази в лаптопа, за максимално гейм усещане. Подсветката на клавиатурата, също така е двуцветна.

Относно GT 650, мога да кажа само добри неща. Тя е от новата Kepler архитектура на nVidia. Произведена е по 28 нанометров производствен процес. (тоест транзисторите в графичният процесор са по-малки) И е равна по мощност на GTX 560M, която е от старата архитектура (Fermi) и е произведена по 40 нанометров производствен процес. Благодарение на по малкият мащаб на транзисторите, графичният процесор грее по-малко, консумира по-малко енергия и също така е по-производителен, заради по-големият брой транзистори вложен в него. Ето в този сайт може да проверите мощността на видеокартата и да я сравните с нейните конкуренти -> http://www.notebookc...ds.13849.0.html

Надявам се да съм Ви помогнал!

Поздрави

god_15

2 people like this

Първо специални благодарности на висчки отзовали се.

VankataBS мерси пич,пожелавам ти също безаварийно ползване

Virginia10 Значи лаптопчето се справя отлично,естествено ако попаднеш на сполучлива бройка,според мен при закупуване на техника всичко опира до късмет.А доколкото до сони вегас тя има малки изисквания щом се справя добре с игра като Need for speed Most Wanted добре значи за нея няма да представлява проблем.

god_15 мерси за информацията ,единственото което ме разколеба при леновото е ,че е с гланцов дисплей,а това не ми харесва също така не знам как се справят като марка.До сега имал ли си Леново и какви са ти впечетленията от него,какво ще кажете за този модел:http://laptop.bg/lap...0_5397063282630 и ако имате други предложения бих искам да ги видя,

Поздрави на висчки,

Ивайло.

B)

А да попитам относно SSD, като си купя в сервиз ли трябва да отнеса лаптопа за да ми го сложат?

Virginia10

N56 няма място за втори драйв за съхранение на данни и ще трябва да се махне оптичното устройство (DVD-то) и със специална шиничка, да се сложи SSD-то или харда на негово място. Аз в момента съм с ози ъпгрейд - http://laptop.bg/ssd_drives-samsung-samsung_ssd_830_128gb_ext_usb_encl_dvd и съм доста доволен. Сложил съм SSD-то на мястото на харда, а харда на мястото на DVD-то, а DVD-то го ползвам в кутийка, като външно. Този ъпгрейд се предлага само при закупуването на лаптопа, но може да попиташ дали може да ти го направят, ако е закупен лаптопа от laptop.bg. Предполагам, че за монтирането няма да ти искат пари. Самата интервенция, не е много сложна, ако имаш лесен достъп до винтчето, което държи DVD-то да не мърда.

Гост_Ivailo_*

Не съм запознат с този модел, но не препоръчвам по-голям от 15.6 инчов лаптоп, понеже са доста тежки и големината им ги прави по-трудно преносими. При нужда от по-голям екран, може да се възползвате от VGA и HDMI портовете. Core i7 ще е напълно излишен, ако в конфигурацията липсва SSD. (казвам го от личен опит) Звукът със сигурност, няма да може да се сравнява с този на N56, Y500 или Y580.

Ето по едно ревю:

http://news.laptop.bg/revyuta/revyu-na-dell-inspiron-15r-7520/

http://news.laptop.bg/revyuta/revyu-na-asus-n56/

http://news.laptop.bg/revyuta/revyu-na-lenovo-ideapad-y580-s-nvidia-geforce-gtx-660m-2gb-gddr5/

В скоро време трябва да има и на Y500 ревю.

Аз съм с Y570 ( http://laptop.bg/laptops-lenovo-Ideapad_Y570-lenovo_ideapad_y570_59316657 ) от точно 11 месеца и 8 дни. :D

Много съм доволен от него! За сега не съм имал ядове откъм хардуер. Звукът от JBL колонките е много добър. ( Наскоро тествах един Y580, който беше с още по-добро качество на звука. ) Корпуса е солиден и здрав. Сервизният капак предоставя лесен достъп до ключовите компоненти. В моя модел дори мога да си почистя охлаждането, без да ми се налага да разглабям лаптопа. Някои се оплакват от матриците (дисплеите), че им бил зърнист образа, че били размити цветовете и тн., но това сам го преценете. Аз лично нямам забележки. Проблема с отражението на светлината на открито, не е голям. Когато увелича на максимална яркост, си виждам всичко. ( При N56 ъглите на виждане са подобрени, макар, че е матова матрицата. Това Virginia10 мисля, че ще го потвърди. )

Също ще добавя, че Dell имат проблеми с двата предходни Inspirion модела - N5010 и N5110. По форуми са се оплаквали доста хора. И затова не смея да препоръчвам Inspiron 5520, 7520 и 7720.

Дано съм бил ползезен!

Поздрави

1 person likes this

А да попитам относно SSD, като си купя в сервиз ли трябва да отнеса лаптопа за да ми го сложат?

Където решиш по принцип, на практика според гаранционните условия на асус - само и единствено в оторизиран гаранционен сервиз, за да няма после "губи гаранция, пипан от неоторизирани пръстчета".

1 person likes this

Не би трябвало да има проблем с гаранцията, но при нужда даунгрейда е също толкова лесен, колкото и ъпгрейда.

Не би трябвало да има проблем с гаранцията,

Само и единствено можеш да свалиш мемори ковер-а (ако има такъв ), т.е. да сменяш, тестваш или добаш памет.

но при нужда даунгрейда е също толкова лесен, колкото и ъпгрейда.

Естествено, стига да няма видими следи, разбира се.

При повечето лаптопи, точно под този капак е и винтчето, което държи оптичното устройство. В зависимост от гаранцията, можеш да сменяш и добавяш освен RAM, също и харддиск и оптично устройство. Или пък да добавиш mSATA. Например ThinkPad Edge E530 е така. Даже винтчето за DVD-то не е покрито, а при слота за mSATA има и винтче за платката.

П.П. Това ме наведе на мисълта. Някой случайно да знае как да позволя на батерията на Е530 да се зарежда напълно? Сега се ограничава до 10% и не иска повече. Гледах в BIOS-a за забрани, но нищо не намерих. И в Power manager-a гледах. Пак нищо.

@god_15, питането е за конкретна марка и модел!

П.П. Това ме наведе на мисълта. Някой случайно да знае как да позволя на батерията на Е530 да се зарежда напълно? Сега се ограничава до 10% и не иска повече. Гледах в BIOS-a за забрани, но нищо не намерих. И в Power manager-a гледах. Пак нищо.

Пусни и една калибрация.Ако пак е така -заради я на външен захранващ блок.При положение, че е наред най-вероятно ще чакаш за нов биос с няколко десетки хиляди другари.

Edited by GeorgeN

Днес, ще проверя как стоят нещата. :)

Сега като се замисля 17 инча са наистина много ,съгласявам се с god_15,

Virginia10 искам да те попитам откъде си взе твоят и на каква цена,гаранцията колко месеца беше и също така имаше ли обещания суб-буфер в комплекта.

Поздрави,Ивайло

Днес проверих за условията на гаранцията на N56. Тя позволява само подмяната на RAM платките от потребителя, за съжаление, но пак нищо не пречи да се направи ъпгрейдва. :) Единственото неудобство е, че ще трябва да се даунгрейдва, ако ще се носи на сервиз.

1 person likes this

Virginia10 искам да те попитам откъде си взе твоят и на каква цена,гаранцията колко месеца беше и също така имаше ли обещания суб-буфер в комплекта.

Поздрави,Ивайло

Крайната клиентска цена при различните реселъри се различава с няколко левчета, така че цената на колегите е прилична -:> http://www.laptop.bg/laptops-asus-N56-asus_n56vz

Гаранцията е 2 - годишна международна за лаптопа и 1 година за батерията.Пълен комплект, субуфера не е тафен.

@god_15, гаранционните условия при Асус са си все същите от 2005г, разбира се с малки изключения.

2 people like this

GeorgeN благодаря ти много за изчерпателната информация,но най - вероятно ще го поръчам от Ebay или Амазон ще видя не съм решил още...

П.П Един приятел си взе този http://www.laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_Y580-lenovo_ideapad_y580_59349165 лаптоп и честно да ви кажа останах очарован,много бърза машина с доста красив дизайн единствените минуси според мен са,че няма Фул Ейдж Ди и също така е гланцов а не матов.

Поздрави,

Ивайло

Сега като се замисля 17 инча са наистина много ,съгласявам се с god_15,

Поздрави,Ивайло

Аз го взех от laptop.bg за 1819 лв. с гаранция 24 месеца. В комплекта се включва субуфера.

1 person likes this

Virginia10 - благодаря за отговора,струва ми се ,че те познавам може ли фейсбук?

Edited by IvailoToy

Може да си спестите тези работи за личните съобщения. :)

Поздрави

god_15

Edited by god_15

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0